Şimdi Ara

Amerika'danimac getirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amerika'dan 27" iMac getirmek istiyorum. Kasım a kadar umarım güncellenir ve kısmetse iMac icintasarlanmis özel bir bavulda getirmek istiyorum. Sizce amerika da problem olur mü? Getiren çok insan var kırılma konusunu pek umursamiyorum çünkü sağlam bir paket hazırlayacağım.tek korkum kontrol edilirken oradaki tsa(sınır kontrol) ekiplerinin bavulumu kontrol ederlerken iMac i çalıp calmayacaklaridir.sizin fikirleriniz nelerdir?
    Cevaplar için teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihazı bavul içersinde dikkatlice paketledikten sonra herhangi bir sıkıntısı yok. Önemli olan Türkiye 'ye indikten sonra çıkışlarda bekleyen gümrük muhafaza memurlarından uzak durmak. Özellikle Amerika ve uzak doğudan gelen uçaklara karşı bir sempatileri oluyor. Çok aşırı bavulla gelmedikten sonra onların arasından da rahatça geçersiniz.

Amerika 'dan gelirken aktarma sırasında bavul çaylayıp patlamasın diye plastik ruloya sardırmayı unutmayın. Onun dışında kimse kurcalamaz.
  • Ben 21.5 inch lik modelinden getirdim. Kendi kutusunun dışında düz sarı renkli bir kutu daha vardı. Direk onu verdim bagaja. THY yetkililerine de belirttim kırılıcak ibaresi yapıştırdılar kutuya. Çıkışta da elimde geçtim hiçbir problem olmadan. Bavula koymaktansa elde getirmek daha mantıklı.
  • ben de 27 inc imac getirmeyi düşünüyorum
    imac için özel bavulunda kabinde (uçak içinde) getirebilirmiyiz acaba?
  • ayrı bir koltuk satın alırsan kabinde getirebilirsin
  • Bavulda getirme sıkıntılı olabiliyor basıma geldigi için söylüyorum bavuldan 2 tane iPhone çalınmıştı. Bavulu belki arkadasın dediği gibi iyice saldırırsanız sorun olmayabilir.

• Basıma gelen olayı anlatiyim hocam 3 kisi amerikdan geliyoduk 3 notebook ve 2 ipadde vardı güvenlik kontrolünden geçerken herhalde farketmezler diye mı ne bı notebook gelmedi Bayada kalabalık vardı Çinliler geciyodu bizim notebook gelmedi bağırıp çağırdık biraz ugrastirdilar sonra getirdiler dikkatli olun hocam sizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Bavulda getirme sıkıntılı olabiliyor basıma geldigi için söylüyorum bavuldan 2 tane iPhone çalınmıştı. Bavulu belki arkadasın dediği gibi iyice saldırırsanız sorun olmayabilir.

Çalınmıştı derken? Gümrüktekiler mi almış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CankatAdiloglu

quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Bavulda getirme sıkıntılı olabiliyor basıma geldigi için söylüyorum bavuldan 2 tane iPhone çalınmıştı. Bavulu belki arkadasın dediği gibi iyice saldırırsanız sorun olmayabilir.

Çalınmıştı derken? Gümrüktekiler mi almış?

Valla nerede kim aldi bilmiyorum muhtemelen ya Amerika'da yada Avrupa'da aktarmada. Malum Amerika'da siz havalimanına girince bavulu veriyorsunuz onu içeride ayrıca x-rayden geçiriyorlar. Bavul araması Türkiye'deki gibi sizin yanınızda yapılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

Cihazı bavul içersinde dikkatlice paketledikten sonra herhangi bir sıkıntısı yok. Önemli olan Türkiye 'ye indikten sonra çıkışlarda bekleyen gümrük muhafaza memurlarından uzak durmak. Özellikle Amerika ve uzak doğudan gelen uçaklara karşı bir sempatileri oluyor. Çok aşırı bavulla gelmedikten sonra onların arasından da rahatça geçersiniz.

Amerika 'dan gelirken aktarma sırasında bavul çaylayıp patlamasın diye plastik ruloya sardırmayı unutmayın. Onun dışında kimse kurcalamaz.

2 defa Hong Kong-Istanbul yaptim, 2'sinde de bavullarimizi X-ray den gecirdiler.

Hatta son seferde bagaj etiketine bakip oyle yolladilar kontrole...

Sempati duyduklari kesin

Bunlarin disinda kac defa girip-ciktim ulkeye bakan olmadi

• Ya bunun icin sigorta yaptiramazmiyiz peki? Bavul sigortasi calinmaya kirilmaya karsi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanbenli

ben de 27 inc imac getirmeyi düşünüyorum
    imac için özel bavulunda kabinde (uçak içinde) getirebilirmiyiz acaba?

27" cihaz ve kutusunu kabine almazlar. Mutlaka bagajda gelecek.
  • 23" monitor var lcd bendede amerikadan valize kutuyla girmedi elde sıkıntımı olur kutuyla kutu cok kucuk değil kutudan cıkarıp valizemi atmak lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.