Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

** AMERİKA'DAN SİPARİŞLERİNİZ GETİRİLİR ** Seyahat: 11 Kasım 2019

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
354
Cevap
245
Favori
84.294
Tıklama
48 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> İkinci El - Ödüllü Anket >> İkinci El >> Diğer ikinci el ürünler >> Diğer >> ** AMERİKA'DAN SİPARİŞLERİNİZ GETİRİLİR ** Seyahat: 11 Kasım 2019
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    281 Mesaj
    Referanslar: 84

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    LÜTFEN SORULARINIZI PM İLE YOLLAYINIZ

GÜNCELLEME 16 Ekim 2019

11 Kasım'da ben kendim geleceğim. 4 Aralik'ta arkadasim gelecek.
    Su an icin telefon yerimiz doludur lutfen mesaj atmayin.
    Laptop icin 11 Kasim dolu, 4 Aralik icin henuz musait ama kisa sure icin rezervedir.

Türkiye'ye geliş tarihi: 11 Kasım 2019 ve 4 Aralik 2019
    Son sipariş tarihi: 1-2 Kasım 2019 - 29 Ekim 2019 (4 Aralik icin)
    Siparişlerin Türkiye'de kargoya verilme tarihi: 13 Kasım 2019
    Sonraki geliş tarihleri: 6 Ocak 2020
    Elden teslim: Geldikten sonra 2-3 gün içinde İstanbul'da. Havalimanı teslimat sadece bazı ürünlerde olabilir.

KONUNUN ÖZETİ:

Amerika'dan almak veya oraya göndermek istediğiniz yasal olan her şeyi uçakta gelirken yanımda kendim veya çevremdeki güvenilir kişiler aracılığı ile getirip götürüyorum.
    Bunları makul bir ücret karşılığında ticari amacım olmadan sadece uçak bileti masrafımı karşılamak amacıyla yapıyorum.
    Yılın 6-8 ayı Amerika'da yaşıyorum ve çalışıyorum. Senede 8-10 kez farklı tarihlerde seyahatlerimiz olabiliyor. Tarihlerini buradan sık sık güncelliyorum.
    En düşük getirme ücretim 20$ dan başlıyor. Ürüne göre 300$ a kadar çıkabiliyor. Getirme ücretleri ürüne göre aşağıda detaylı şekilde yazıyor.

Amazon gibi Türkiye'ye direk kargo yapan büyük siteler ile rekabet edemeyeceğim için büyük ve ağır ürünler için benden daha ucuz fiyat beklentisi ile iletişime girmeyin.

Amerika'dan bir şey getirtmek masraflıdır. Hangi yollarla getirebilirsiniz ? (En ucuzdan en pahalıya göre sıraladım)

1. Amerika'dan gelen bir arkadaş veya akrabanız vasıtasıyla (Genelde bedavaya gelir gümrük riski ürüne göre değişir)
    2. Posta veya kargo ile. Küçük ve hafif şeyler ucuza gelebilir ama değeri ne kadar düşük olursa olsun gümrüğe tabidir mutlaka gümrük ödersiniz veya takılabilir)
    3. Benim gibi 3.kişiler ile ücret karşılığında. Kargo ve postadan daha pahalıdır ama gümrüğe takılma riski azdır.
    4. Kendiniz gidip alabilirisiniz. Vizeniz olduğunu varsayarsak uçak bileti size 3000 ile 5000 TL arasında malolur.

Sık sık gelen sorular ile alakalı konunun altında Sık Sorulan Sorular isimli bir bölüm açtım oraya bakmanızı rica ediyorum.
    Talepleriniz ve cevabını bulamadığınız sorular için PM atınız.

CEP TELEFONU İSTEYENLERLER LÜTFEN OKUYUNUZ ÖNEMLİ:
    Yurtdışından gelen telefonlar ancak telefonu kullanacak kişinin adına kayıtlı hat ile çalışacaktır.
    Telefonu kullanacak kişinin pasaport kayıt hakkı olmak zorundadır.
    Pasaport kayıt harcı 1500 TL dir.
    Kıbrıs ve Gürcüstan gibi TC Kimlik ile yapılan seyahatler de pasaport kayıt hakkı için geçerlidir.
    Bir kişi pasaportuna her 3 yılda 1 telefon kayıt edebilir.
    Kayıt edilen telefonu satmak ancak alacak kişinin kendi adına kayıt etmesi ile mümkündür.

Bu şartlar altında Apple Iphone isteyenler için Apple fiyatları aşağıdaki gibidir.
    Iphone dışında başka telefon isterseniz kutulu veya kutusuz olmak şartıyla fiyat veriyorum.

APPLE VE IPHONE:

Sadece siparişini kendim vermek şartıyla Iphone ve diğer Apple ürünlerini getirebiliyorum. Apple ürünlerini Eyalet vergisi ödemeden alabiliyorum ve bunun için ek ücret talep etmiyorum.

Apple fiyatlarım(Aşağıda olmayan modeller için mesaj atınız):

IPHONE:

11 Pro 64gb....................1150 USD
    11 Pro 256gb ..................1300 USD
    11 Pro 512gb ..................1500 USD
    11 Pro Max 64gb ...............1250 USD
    11 Pro Max 256gb ..............1400 USD
    11 Pro Max 512gb ..............1600 USD

APPLE WATCH 5:

40 mm GPS..............................470 USD
    44 mm GPS..............................500 USD

APPLE MACBOOK:

Macbook Air Touch ID 128 GB..................................1300 USD
    Macbook Air Touch ID 256 GB..................................1500 USD
    Macbook 12 inc 1.2 ghz 256 GB................................1400 USD
    Macbook 12 inc 1.3 ghz 512 GB................................1700 USD
    Macbook Pro 13 inc 2.3 ghz 128 GB............................1400 USD
    Macbook Pro 13 inc 2.3 ghz 256 GB............................1600 USD
    Macbook Pro 13 inc 2.3 ghz 256 GB Touch......................1950 USD
    Macbook Pro 15 inc 2.2 ghz 256 GB Touch......................2550 USD
    Macbook Pro 15 inc 2.6 ghz 512 GB Touch......................2950 USD

IPAD:

IPAD PRO 11 64 GB WIFI........................................900 USD
    IPAD PRO 11 256 GB WIFI......................................1050 USD
    IPAD PRO 12.9 64 GB WIFI.....................................1100 USD
    IPAD PRO 12.9 1256 GB WIFI...................................1250 USD

Apple Store internet sitesinden sipariş verilecektir. Kağıt fatura çıkmamaktadır.
    Telefon hariç bütün Apple ürünlerinin garantisi Türkiye'de 1 sene geçerlidir.
    Cihazların Amerika'da 1 sene garantisi bizim tarafımızdan güvence altındadır.
    Amerika'ya garanti için yollamak gerekirse bunun için ücreti karşılığında yardımcı olacağız.

Bazı ürün kategorilerinde yerimiz her zaman dolu veya rezervedir.

İstediğiniz ürün konusunda geliş tarihine göre müsaitlik durumu ve getirme ücreti ile ilgili sorularınız PM ile cevaplanacaktır.

************İSTANBUL HAVALİMANI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU************

Yeni havalimanı gümrük kontrolü Atatürk havalimanına göre oldukça sıkı.

Şimdiye kadar 3 kez geldim ve gördüğüm kadarıyla gümrük kontrol oldukça sıkı ama yinede tahmin ettiğim gibi herkesi değil rastgele yolcuları X-Ray e yolluyorlar.

Güncelleme: Son gelişimde 5 yıldan sonra ilk kez X-ray e girdim. Sakıncalı eşya ve gümrüğe tabi eşya getirmediğim için valizlerimi açmaya bile gerek duymadılar.

Prosedürü bilmeyenler için kısaca anlatmak istiyorum.

Türkiye'ye gelirken valizleri aldıktan sonra 2 çıkış var. Birisi YEŞİL diğeri KIRMIZI hat çıkışı.

Eğer yanınızda gümrüğe tabii eşya varsa KIRMIZI HAT'a girmek ve orada beyan vererek gümrük ücretini (%18 veya %20) ödemek zorundasınız.

Eğer yanınızdaki eşyalar YOLCU BERABERİ EŞYA MUAFİYETİ(http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/yolcu-muafiyetleri) kuralları dahilindeyse YEŞİL HAT girişinden çıkabilirsiniz ama burada sizi Gümrük memurları X-RAY Cihazlarına yönlendirebiliyor. Eğer valizinizde gümrüğe tabii veya yasak ürün çıkarsa hakkınızda işlem yapılır. Beyan vermeden dışarı çıkma teşebbüsü normal gümrük vergisinin 2 katı cezaya tabidir. Kimi zaman elinizdeki ürünlere de el konur. 90 gün içinde ülkeden geri çıkarsanız bazı ürünleri çıkışta gümrükten geri alabilirsiniz ama bu tamamen memurun tutanağına ve tavrına bağlıdır.

Yeni havalimanındaki YEŞİL HAT çıkışında oldukça fazla X-RAY cihazı var ve Atatürk'e göre daha yüksek kapasiteli kontrol imkanı var.

Eğer valizinizde gümrüğe tabii veya aykırı eşya olursa ya ciddi vergiler ödemek zorundasınız veya o ürünü gümrükte bırakmak zorundasınız. Bazı durumlarda hakkınızda savcılık tarafında kaçakçılık suçlaması ile dava açılması bile mümkün.(10 tane telefon ile yakalanmanız durumunda)

Aldığım karar gereği bundan böyle oluşabilecek her türlü gümrük vergisi cezası veya el konma durumunda MESULİYET KABUL ETMEYECEĞİM. Oluşabilecek her türlü gümrük masrafı ürün sahibine yani size aittir.

KIRMIZI HATTAN giriş yapmamız gerekirse bunun masraflarını kabullenmeniz gereklidir. Uzun zamandır danışmanlık aldığım bir gümrük müşavirim mevcut.

Yıllarca gümrükte sorun yaşayabileceğim ürün taleplerini zaten kabul etmiyorum bu işin sonunda sadece para cezası değil kaçakçılık gibi ciddi suçlamalar ile de karşılaşabilirim bu yüzden eşya getirirken oldukça seçiciyim ve her talebi olumlu karşılamıyorum. Sizde başkalarından ürün isterken veya kendiniz yurtdışından gelirken bu konuya dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Kesinlikle şu ürünleri getiremiyorum.

E-Sigara ve likitleri (lütfen ısrarla sormayın )
    Alkol ve tütün ürünleri
    Drone (SHK Kaydı sebebiyle direk el konuyor çıkarmak oldukça zor)
    Sporcu protein tozu
    Silah, silah aksesuarı ve benzeri sakıncalı ürünler
    Bitki ve canlı hayvan
    Her türlü ilaç
    Vitamin ve gıda takviyesi

ÜRÜNLERİ NASIL TEMİN EDEBİLİRİM ?

Siz alın bana yollayın:

İnternet'ten siz sipariş verebilirsiniz ve benim vereceğim adrese kargolatabilirsiniz.
    Eyalet vergisi ödememeniz için 3 farklı eyalette posta adresim var. (Ebay ve Amazon gibi sitelerden vergisiz alışveriş devri sona erdi)
    Getirme ücretini Türkiye'de teslim öncesi ve teslimde elden yapabilirsiniz.
    Herhangi bir kaporo vermenize gerek yoktur.
    Sadece resim ile fiyat istemeniz yeterli değildir.
    Getireceğin ürünün değerini, ebatlarını ve ağırlığını bilmek zorundayım.
    100$'lık bir saat ile 3000$'lık bir saatin getirme ücreti tabi ki aynı olmayacaktır
    ÖNEMLİ: Siparişini benim vermediğim her türlü ürünü getirmeden önce kutusundan çıkarıp dikkatlice kontrol edeceğim.
    Kutunun içinde yazılanın dışında, veya yasaklı, sakıncalı bir ürün olmadığından emin olmak zorundayım.

Ben sizin için alırım:

Amerika'nın belli başlı alışveriş sitelerinde hesaplarım vardır.(Amazon Prime Ebay Paypal)
    Sipariş verdikten sonra sipariş mailini sizin mailinize gönderiyorum
    Benden istediğiniz ürünün varsa internet satış linkini yollamanız gereklidir.
    Mağazadan alınması gerekli ürünleri sizin için alabilirim. Bunun ek bir ücreti olacaktır.

Ödemeyi nasıl yapacağım ?

Sipariş vermeden önce Türkiye'deki banka hesabıma ürün bedelinin en az yüzde 30%'nu yollamanız gereklidir.
    Bazı spesifik ürünlerde ürün bedelini tamamını önceden vermeniz lazım (Elimde kalırsa satmamın zor olduğu)
    Geri kalan miktari Türkiye'ye gelmeme az vakit var ise teslim zamanı verebelirsiniz.
    Geri gelme tarihim çok sonra ise kredi kartı ödemelerim aksamaması için kalanın hepsini vermeniz gerekmektedir.
    Kredi kartı ödemelerim ayın 1-10 arasında. Bu tarihe kadar ürün bedelinin tamamını yollamanızı istiyorum.
    **Bazı arkadaşlar teslim zamanı ürün bedelinin (kaporo düştükten sonra getirme ücreti hariç) kalan kısmını vermek için ısrar ettikleri için bundan böyle kalanını teslimde vermek isteyenlerden %20 ek getirme ücreti talep etme kararı verdim**
    Getirme ücretini teslimde veya kargoya vermeden önce de verebilirsiniz.
    Bütün fiyatlar USD $ olarak hesaplanacaktır.
    Döviz kurunda oluşacak değişikliklerden mesuliyet kabul etmiyorum.
    Ürünler en geç Türkiye'ye dönüş tarihimden 3 gün önce New York'ta elimizde olmalıdır.
    Gecikmeden dolayı bir mesuliyet kabul etmem.
    Ya bir sonraki gelişimde getiririm ya da ürünü iade ederim.
    Bu durumlardan dolayı oluşacak her türlü masraf size aittir.

ÜRÜNLERİ NE ZAMAN VE NASIL TESLİM ALABİLİRİM ?

Ürünleri Türkiye'ye geliş tarihinden 2-3 gün içinde İstanbul'da ve Kocaeli civarinda elden teslim alabilirsiniz
    Bazı ürünleri havalimanına gelirseniz elden verebiliyorum.

Elden teslim imkanı yoksa vereceğiniz adrese geldiğim günün ertesi günü karşı ödemeli olarak kargo ile yolluyorum.
    Anlaşmalı olduğunuz bir kargonuz yoksa Yurtiçi kargo ile yollayabilirim. Yurtiçi kargo ile anlaşmam olduğu için oldukça uygun fiyata gönderebiliyorum.
    Kargo ile oluşabilecek sorunlarda ne yazık ki sorumluluk kabul edemiyorum. Paketleri çok sağlam şekilde balonlu
    poşetlere sararak özel kolilere koyuyorum ancak kaybolma veya çalınma gibi durumlarda benim yapabileceğim birşey yok.
    Telefonum Amerika'da devamlı açık Whatsapp yoluyla iletişime geçebilirsiniz.
    Ürünler elime geçince resmini çekip yollayabiliyorum.
    New York Türkiye'den 7 saat geridedir. Bunu dikkate almanızı rica ediyorum.

EYALET VERGİSİ:
    1 Haziran 2019 itibariyle Ebay ve Amazon başta olmak üzere büyük sitelerden artık Eyalet Vergisi ödemeden alışveriş yapma devri sona erdi. Satıca başka eyalette de olsa Ebay ve Amazon kendisi vergi tahsilatına başladı.

NELER GETİREBİLİRİM ?

Sınırlı sayıda elektronik eşya
    Uçakta taşınması yasak olmayan
    Gümrüğe tabi olmayan veya sınırlı sayıda izinli olan
    Bavula sığacak büyüklükle ve ağırlıkta(En fazla 15-20kg)
    3 adetten fazla olmayan(istisnalar olabilir)

GETİRME ÜCRETLERİ:

En düşük getirme ücretim sipariş başına 20$ dır.
    İstediğiniz ürünün fiyatı 5$ ise getirme ücreti 20$, fiyatı 100$ ise getirme ücreti yine 20$'dır.
    Parça başı 20$ dan az olan ürünlerden en az 2 adet alınması gereklidir.(2 gömlek veya 1 gömlek 1 şort gibi)

Aşağıdaki ücretler örnek olup kesin ücret ürünün boyutuna ve değerine ve taşıma riskine göre değişecektir.
    Ürünler internetten alınması durumunda yukarıdaki fiyatlar geçerlidir.
    Fiziki olarak mağazadan alım yapılacaksa ona göre bir ek ücret alınacaktır.
    Fiyatlar adet başınadır.
    Birden fazla ürün için indirim yapıyorum.

Elektronik Ürünler:

*Cep telefonu 80$-150$ (Kayıt size aittir)
    **Laptop 100$-250$
    (2500$ a kadar olan modeller)
    Tablet 50$-150$ (1200$ a kadar)
    DSLR Body 70$-150$ (1200$ a kadar)
    Lens 30$-100$ (800$ a kadar)
    Aynasız Kamera 50$-100$ (800$ a kadar)
    Kulaklık 30$-100$ (700$ a kadar)

Ekran kartı 80$-150$
    Anakart 50$-150$
    İşlemci 30$-100$ (700$ a kadar)
    SSD 30$-100$ (1000$ a kadar)

*Cep Telefonu getirme:

Gümrük kanunlarımız cep telefonu konusunda oldukca katıdır.
    Bu yüzden kutusunda açılmamış yanımda 1'den fazla telefon getirmiyorum.

**Laptop getirme:

En çok talep olan ürünlerden birisi laptop.
    Niteliği ve ebatları yüzünden genelde yanımda en çok 1 adet getirebiliyorum.
    Laptopu kutusuz getiriyorum.
    Laptopu 1 kere çalıştırıyorum ve tam şarj edip uçağa binerken yanıma alıyorum. Check in bagajına koymuyorum.
    X-rayden geçtiği için kutusunda bile olsa çıkartmam şart.
    Çalışıp çalışmadığına bakabiliyorlar o yüzden şarj etmek zorundayım.

Laptop getirme ücreti boyutu ve fiyatına göre değişmektedir.
    Laptopun garantisi sadece Amerika'da geçerli ise, bir sorun olursa ücretsiz değişim, tamir yaptırıyorum.
    Geri getirmek için doğal olarak ücret almak zorundayım ancak yer durumuna göre yardımcı olurum.

Elektronik Dışı Ürünler:

Mont: 30$-60$
    Kot veya diğer pantolon: 20$
    Kazak: 20$
    Ayakkabı-Bot: 25$-50$
    Parfüm: 20$-40$
    Saat: 25$-40$(Pahalı saatlerin getirme ücreti fiyatı oranında yükselecektir)
    Çanta: 20-50$ (boyutuna göre)
    Bavul: 50$(Gelirken kullanmak şartıyla)

Minimum 20$ getirme ücretine giren ürünler:

*CD/DVD/BLUE RAY: 5$-10$
    *Zippo vs Çakmak: 10$
    *Gömlek: 10$
    *Tişört: 10$
    *Şort,Mayo vb: 10$

ÖZEL FİYATLI ÜRÜNLER:

Müzik enstrümanı: Boyutuna göre değişir. PM atınız.
    Araba yedek parça veya aksesuar: PM atınız.

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Neden en düşük getirme ücreti 20$ ?

Bu iş ciddi anlamda emek ve zaman aldığı için bu limiti koymak zorundayım. Ayrıca çok fazla riski ve sorumluluğu var.
    Her siparişe ait ürünlerin kaybolma,kırılma, bozulma, gümrük ücreti ve çalınma riskleri var. Türkiye'ye gelince
    ertesi gün emanetlerinizi yollamak için yoğun çaba gösteriyorum.
    Elimde farklı boyutta koliler var. Her türlü hassas eşya için metrelerce balonlu poşet kullanıyorum.
    Bu yüzden bu alt limiti koymak zorundayım. Umarım anlayışla karşılaşırsınız.

2. Yanımda birden fazla telefon ile Türkiye'ye girsem havalimanında sorun olur mu ?

Olabilirde olmayabilirde. Bir arkadaşım Çin'den gelirken yanında 2 Iphone 1 Xioami telefon ile yakalandı. Gümrük memuru 2 sine el koydu.
    Bir başka tanıdığım yanında 7 tane Çin telefonu ile yakalandı. Ona birşey yapmadılar. İkiside eşe dosta hediye getirmek için almıştı.
    Gümrük söz konusu olduğunda ne yazık ki bir standart yok.
    Risk size ait. Ben 1 veya 2 adetten fazla telefon getirmedim.

3. Amerika'dan alışveriş yapsam vergi iadesi nasıl alabilirim ?

Amerika'da eyalet vergisi sistemi var. Her eyaletin satış vergisi farklıdır.
    Alaska,Delaware,Montana,New Hampshire ve Oregon eyaletlerinde satış vergisi alınmamaktadır.
    Teksas ve Lousiana eyaletlerine gelen turistler ödedikleri satış vergisini iade alabilmektedir.
    Bunların dışındaki eyaletlerde vergi iadesi yoktur.(En azından ben duymadım)

4. Forumda xxx isimli arkadaşın getirme ücreti sizden daha düşük. Sizin ücretler neden daha fazla ?

Bu tarz haberlere konu olmamamak için :https://www.haberturk.com/ataturk-havalimaninda-bitcoin-operasyonu-1811853?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    12 adet ekran kartı ile yakalan kişinin DH forumdan benim gibi ilan veren birisi olduğunu duydum.
    Ben getirmeyi kabul ettiğim herşeyi sorunsuz teslim etmeyi taahhüt ediyorum. Bu sebeple az sayıda ürün getiriyorum.
    Getireceğim ürünün gümrükte yakalanırsa el konma riski varsa ya kabul etmiyorum ya da bu riski sipariş veren kişi kabul ederse getiriyorum.
    Gümrükte el konan eşyalar(telefon ve alkol tütün ürünleri hariç) 1 ay içinde yurtdışına geri çıkarken geri alınabiliyor.
    Bu durum henüz başıma gelmedi ama gelirse bu yol ile geri alabileceğimi düşünerek hareket ediyorum.

5.Satın alınan ürünlerin garantisi var mı ? Bozulursa ne yaparım ?

Amerika'da birçok üründe genelde 1 sene garanti vardır. Bazı ürünlerde (örnek SSD) bu süre 3 seneye kadar çıkabiliyor.
    Bazı firmaların garantisi Türkiye'de de geçerli olabiliyor (Örnek Apple)
    Benim getirdiğim ürünlerde garanti süresi içinde sorun yaşarsanız ücretsiz olarak geri götürüp değişim veya tamirini yaptırıyorum.
    Bu güne kadar birçok iade değişim yaptırdım.
    Geri getirme için doğal olarak bir ücret almak zorundayım. Yer durumuna göre fiyatta yardımcı olurum.

6. Amerika'da iphone ne kadar ?

Sık sık Apple Iphone fiyatı için pm alıyorum kaç para diye:
    Iphone fiyatları Amerika Apple Store'un aşagıdaki linkine basıp görebilirsiniz. (Fiyatlara eyalet vergisi dahil değildir)

https://www.apple.com/iphone/

Temiz 2.El Iphone ve diğer telefon ve tabletler için size şu siteyi tavsiye ederim. www.swappa.com
    Bu sitede bozuk,kilitli,çalıntı telefon olmaz. Site güvenliğe çok önem veriyor.
    Bu yüzden sadece Paypal kabul ediyor. Alım konusunda elbette yardımcı olurum.(Benim getirmem şartıyla)

7. Size nasıl güvenebilirim ?

Bu sorunun cevabını konumu iyice takip ederseniz, yorumlara ve referanslarıma bakarsanız siz kendiniz de verebilirisiniz.
    2009'dan beri forum üyesiyim. 5 yılda 20'den fazla Amerika seyahatim oldu ve eşya getirdim.
    Uzun zamandır referans talep etmiyorum çünkü artık yeterince olduğunu düşünüyorum.
    Bu forum sayesinde çok değerli kişiler ile tanıştım, arkadaşlarım oldu.
    Bütün bunlara bakıp güvenip güvenmemeniz yine sizin kararınızdır ben her türlü saygı duyarım.

İstediğiniz ürün ile ilgili pm lere hızlı şekilde cevap verilecektir.
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzy76 -- 16 Ekim 2019; 13:36:17 >

LÜTFEN PM ATINIZ

Referanslarım için profilime bakabilirsiniz.

• Yarbay
    2727 Mesaj
    Referanslar: 283

Katılım Zamanı
    02 Ocak 2005

9 Not
    Gayet açıklayıcı ciddi ve samimi bir ilan, aklimda bulunsun. Ihtiyacim oldugunda hic guven problemi cekmeden sizden yardim isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Teşekkürler hocam elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

|
    |
    memeti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LÜTFEN PM ATINIZ

• Çavuş
    62 Mesaj
    Katılım Zamanı
    03 Temmuz 2012

Roland 80 xl ya da 80 gx getirebiliyor musun hocam 22 yada 24 kilo civari amfi

Katılım Zamanı
    27 Nisan 2009

Durum
    Forumda değil

saat için tekrar teşekkür ederim
    Bu mesaja eklenen görseller:

24 Haziran 2006

1 Not
    İzzet hocam çok güvenilir bir insandır , istediğiniz birşeyler varsa söyleyin o halleder
    Prensip gereği referans tutmuyorum ve başkasına referans olmuyorum , iki kişi arasında olan alışverişin başkaları tarafından bilinmesine ya da örnek olmasına gerek yok, ürün alırken önce parayı aktarırım sonra ürünü alırım , aynı şekilde ben bir ürün satarken önce ücret hesaba yatar , ardından ürün kargoya verilir .
  • Yüzbaşı
    281 Mesaj

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Getirsem bile 1 bavul hakkımı yer o yüzden pahalı gelebilir:)
    |
    |
    Means kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LÜTFEN PM ATINIZ

• Yüzbaşı
    281 Mesaj

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Güle güle kullanın hocam :)
    |
    |
    mayatyr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LÜTFEN PM ATINIZ

• Yüzbaşı
    281 Mesaj

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Teşekkür ederim Cem bey :)
    |
    |
    helsloot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LÜTFEN PM ATINIZ

• Çavuş
    51 Mesaj
    Referanslar: 2

Katılım Zamanı
    02 Ekim 2011

Durum
    Forumda değil

İzzet abi gayet güvenilir ve ürünler için kendi ürünleriymiş gibi uğraşıyor. Gözünüz kapalı alışveriş yapabileceğiniz nadir insanlardan bir tanesi kendisi.
    |
    |
    Bahsedilenler: izzy76

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Teşekkür ederim Anıl kardeşim
    |
    |
    orygeneral kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LÜTFEN PM ATINIZ

• Teğmen
    204 Mesaj
    Katılım Zamanı
    01 Aralık 2004

Durum
    Forumda değil

İzzet bey şu ürünü Kaça getirirsiniz nasıl yapalım?
    https://www.amazon.com/dp/B014B2C712/ref=cm_sw_r_em_awd_.PP0wbPSTHPXJ

|
    |
    Katılım Zamanı
    18 Aralık 2010

Durum
    Forumda değil

1 Not
    Hocam olta düşünüyorum ama kapalı boyu 2m.Toplam ağırlığı 450 500 gram civari,2 metre maks 5 cm çapı olan bir çubuk

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Hocam en boy yukseklik toplami 158 cm i gecince cok ucuk paralar aliyor THY
    |
    |
    Gökhan G. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LÜTFEN PM ATINIZ

• Teğmen
    141 Mesaj
    Katılım Zamanı
    22 Ocak 2006

Durum
    Forumda değil

malum süre kısıtlı şu anda ne tavsiye edersiniz. Şunu almak mantıklı şu bayağı ucuza geliyor vs.
    tşk

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Amazon veya Newegg gibi sitelerden almak icin hala vakit var.

Bunun disinda magazalardan da alabilirim ama baska biryerden almaya zaman az kaldi yetismeme ihtimali var.
    |
    |
    dicey_celo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LÜTFEN PM ATINIZ

• Teğmen
    208 Mesaj
    Katılım Zamanı
    10 Mayıs 2004

Durum
    Forumda değil

Çok teşekkürler İzzet abi bugün teslim aldım kargoyu. Herhalde kendim gidip gelsem bu kadar özenli ve dikkatli getiremezdim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    281 Mesaj

Katılım Zamanı
    31 Ağustos 2009

Durum
    Forumda değil

Ben teşekkür ederim elimden geldiğince sağlam olsun diye uğraşıyorum. Güle güle kullanın
    |
    |

LÜTFEN PM ATINIZ

• Çavuş
    43 Mesaj
    Katılım Zamanı
    05 Kasım 2006

Durum
    Forumda değil

Favorilerime ekledim ileride sipariş verebilirim...
    |
    |
    izzy76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Uluslararası İlişkiler
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj
    Referanslar: 19

Katılım Zamanı
    11 Mayıs 2013

Durum
    Forumda değil

Ben spariş verdim heyecanla bekliyorum Kendisine kibarlığı ve yardımları için çok teşekkür ederim.Gözü kapalı güvenebilirsiniz

|
    |
Reklamlar
google reklamları
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.