Şimdi Ara

Amerika, Barzani ve Suriye'deki PKK/YPG'yi yan yana getirecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kuzey Irak'ta Barzani referandum yapacağını söylüyor. Amerika ve İngiltere'nin haberi olmadan o bölgede yaprak kımıldamaz. Sözde Kürdistan'ın kuruluş tarihini bunlar belirleyecektir. O gün geldiğinde Amerika, Barzani ve Suriye'deki PKK/YPG'yi yan yana getirecek anlaşın ve devletinizi kurun diyecektir. Daha sonra İran'ın bize komşu olan batı kısmından da toprak talep edeceklerdir. Ardından sıra Türkiye'nin Güneyini koparmaya gelecektir. Şimdilik görmezden geliniyor olsa da bu kaçınılmaz. 'Herkesin kendi devletini kurmak hakkı vardır' diyerek, insan hakları kılıfıyla o bölgeyi de aşağıya katacaklar. Bunu zaman içinde kesinlikle yapmak isteyecekler.

Yapılması gereken şey şu; kırsalda ve meskûn mahalde kesinlikle bir tek PKK'lı kalmamalı. Ama benim gördüğüm bu örgütlenme yapısı, çarpışma düzenleri ve bu istihbarat yapısıyla bu gerçekleşemez. En başından da söylediğim gibi keskin bir siyasi irade olmalı. İktidarda olan siyasi partinin oy kaygısıyla ortaya koyduğu günü birlik politikalarla bu mümkün değil. Gerçek bir vatanseverlik duygusu ile hareket edilmeli. Ben bunun olmaması için bir engel görmüyorum. Fakat o bölgeden yüksek oy alırım düşüncesi ile hareket ederseniz olmaz. Bunun kadar zararlı bir şey olamaz.

Osman PAMUKOĞLU - 28.06.2017

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim yırtınmamız ile olacak iş değil abi millet görmüyor ya bilerek isteyerek görmek istemiyorlar.

Barzani'yi bile alkışladık be ülkemizde hakikaten çok büyük yaralar var aslında bu ülkede son 15 yılda yazık ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bizim yırtınmamız ile olacak iş değil abi millet görmüyor ya bilerek isteyerek görmek istemiyorlar.

Barzani'yi bile alkışladık be ülkemizde hakikaten çok büyük yaralar var aslında bu ülkede son 15 yılda yazık ya

Doğru söylüyorsun dilimizde tüy bitti artık anlatmaktan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.