Şimdi Ara

-+- AMD X2 4800 Brisbane Kullananlar Buraya -+-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
3.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya benim anakartta bir sorun var ya da bu işlemci de..Soğutucu iyi ama ısı değerleri ben de biraz yüksek gibi. 2.8 Ghz de ramlar tam 800 mhz de (4-4-4-12-2.1v) oturmuşken bir türlü stabilite sağlayamadım. 3D Mark 2005 te görüntüde bozulmalar oluyor.

Arkadaşlar ısı değerlerinizi ve overclock denemelerinizdeki sorunları burada çözmeye çalışalım.

• Standarty soğutucu yetmiyor bu işlemciye.
    Bendede Brisbane 4800 + var.

Standart soğutucu voltaj sabit 2700 mhzde bile stabil olmuyor.Birazdaha kaliteli bir soğutucu alman lazım bence.

Ben şuanda 300*9=2700 mhz de 1,16 v ile kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diabelica -- 15 Haziran 2007; 23:46:11 >

• Sende bir ricam olacak; FSB:224_Ramlar DDR2800 4-4-4-12-1T yapıp 3DMark2005' te sorun yaşayıp yaşamadığını yazarmısın?Kolay gelsin.Cevabını bekliyorum --Diabelica--
  • beyler madem amd cisiniz ( bende yenii geçtim amd ye ) buu cooln quet teknolojisini nasıl aktiff edecem yükledim amd driverii ama nasıl aktiff edecem bios ta baktım cooln quuet dee bişi yok bi elll atın anakartım abit kn9
  • Görüntü özellikleri menüsünden ekran koruyucu altındaki güç seçeneğini seç,güç düzenlerinden en az güç yönetimini aktif yap.
  • quote:

Orjinalden alıntı: X2

Sende bir ricam olacak; FSB:224_Ramlar DDR2800 4-4-4-12-1T yapıp 3DMark2005' te sorun yaşayıp yaşamadığını yazarmısın?Kolay gelsin.Cevabını bekliyorum --Diabelica--

Ramleri 2T'ye çekersen çok daha rahat edersin hızaştırma yaparken
  • Valla kardeş denemediğim yol kalmadı.2T de de aynı sorun var.HT yi düşürmek bile işe yaramıyor.Bir yerden başka bir işlemci bulup denemeye çalışacam.bakalım ne olacak.o zaman anlaşılır sanırım neyin ne olduğu.
  • bende o/c önceden ediyodum 3.0 a kadar geldim gigabyte sogutucu almistim mavi bisey simdi hatirlamiyorum markasini tam olarak iyi sitabildi ama yinede takiliyodu arada sizce sorun nerde olabilir???
    mavi ekran falan geliyodu anlamadim neden oldugunu walla
  • Benim default halde durum bu.kullanan arkadaşlar da durum nedir.

• yalniz olmadima sevindim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hofer_18 -- 16 Haziran 2007; 19:57:33 >
  • evet sayin seyirciler az önce 1.5 volt vererek 3000 de 240 fsb de calistirmayi basardim ve gayet stabil calisiyor vay canina millet bagiriyodu voltaj ver diye biz vermiyoduk ama verdimi iyi gitti
    su anda flashget acikti torrentden 4 gb büyüklügünde 3 parca indiriyorum pcye reset atinca yeniden acildinda flashget actim kaldigi yerden devam etmeden önce indirdigi dosyayi bir okuyor o yüzden sicaklik yüksekti.. suanda 41de normal sayiyorum
    taktim islemcinin dötüne voltaji

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hofer_18 -- 16 Haziran 2007; 20:17:34 >

• Hofer_18 kardeş,işlemci default hızda iken sıcaklık kaç sende?Bir de anakartının marka ve modeli nedir?
  • Arkadaslar merhaba bendede X2 4800 VAR

3.0 stabil calistirabiliyorum...
    Ramleri ellemiyorum
    Islemciyi 1.4 Voltaj veriyorum
  • Burdada resim

• Diabelica

Dostum Bus speed i nasil 300 yapabildin ?
  • Arkadaşlar bu iş birazda anakart işi herhalde ya.Ben 217 üstü fsb adam gibi göremedim.Bguzelsoy kardeşim peki ram zamanlamaların ne durumda.Anakartının programı 1.44 v,cpuz de 1.264 v demiş.Cpuz yanlış gösteriyor galiba.Sıcaklık kaç derecede geziyor.Ben defaultta 40 derecelerde geziyorum senin 3 ghz de 38.Soğutucun iyi galiba.İşlemciyi şöyle 2 dk orthostur primedir bişeyler yaptır bakalım da ısıyı bizimle paylaş.
  • Dostum ISI EN FAZLA BENDE MAX. 51-52 DERECE OLUR..o da su sekilde OC yaparim + torrent acik olur + winamp cart curt baya bi yuklenirim o sekilde olur..

Ram lerin zamanlamasini hic ellemedim BIOS dan otomatikte Asus board um.. CPU-z yanlis gösterebilir heralde..Cunku voltajlar bu sekilde ! Sogutucum da

http://www.arctic-cooling.com/cpu2.php?idx=10&disc=

+ ASSAGIDAN bakabilirsiniz sogutucu hakkinda bilgiye

http://forum.donanimhaber.com/m_14676181/mpage_1/key_//tm.htm#14676181

• quote:

Orjinalden alıntı: X2

Hofer_18 kardeş,işlemci default hızda iken sıcaklık kaç sende?Bir de anakartının marka ve modeli nedir?

baba default en fazla 35 anakartim crosshair bende bir türlü 240i gecemiyorum neden anlamadim..
    islemciye verdim voltaj 1,4 1,5 arasinda ramlerde 800 4-4-4-12 ama birsey var cözemedim..
    bu arada su anda kasanin yan kapagi acik o/c haliyle 240 fsb de yük altinda en fazla 60 görüyo normalde 40-50 arasi bir sicaklik söz konusu ama biraz alistiralim daha da yüksege cikicam

• Dostum bus speed nasil 300 oldu ya ?

quote:

Orjinalden alıntı: Diabelica

Standarty soğutucu yetmiyor bu işlemciye.
    Bendede Brisbane 4800 + var.

Standart soğutucu voltaj sabit 2700 mhzde bile stabil olmuyor.Birazdaha kaliteli bir soğutucu alman lazım bence.

Ben şuanda 300*9=2700 mhz de 1,16 v ile kullanıyorum.

• Arkadaşlar HT ve ramlari minimum değerlerine indirdim yine de çıkaradım işlemciyi.216 FSB den sonra mavi ekran gelip reset atıyor.Bu haldeyken voltaj verdim 1.45 kadar yine olmadı.Daha 3 ghz yüzü göremedik.Görürüz diye brisbane aldık o da nafile.Zaten herkes çeker ben çekemem.Var bir bit yeniği bir yerde ama nerde...Keşke winsdor çekirdeğini alsaydım.Yerim enerji tüketimi ya!!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.