Şimdi Ara

Blender Benchmark (Güncel) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
11
Favori
36.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sample :100
    süre :25.59

Blender Benchmark (Güncel)
  • Evet sonuç baya iyi çıktı gerçekten

Fatih elki testi yaparken çok fazla arka planda çalışan uygulama filan açık olabilir, belki de bu testte yüksek ram biraz daha etkin rol oynuyordur, hatırladığım onun ramler 2400mhz idi, bendekiler 3200mhz olarak testi yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

2.78C sürümü hocam. Fx ler 40 sn 5 ghz'da düşer tabi

860K' 4.3 ghz a göre BF1 multide ortalamada 5 kare civarı iyileşme var.

oc o kadar etki etmiyor 4.4 ghz'de de yine 40 kusur aliyor bu testte oc para etmiyor fazla.5 fps icin masraf etmeseydin gectigine degecek bir sey olsaydi 6600k mesela.ucuz populerken deneyelim mi dedin hadi bakalim oyle olsun sonra daha iyilerine gecersin.bir de C surumu mu cikmis iyice corba oldu kim B kim C de bundan sonra karisacagi icin yeni sonuclara a+ yazip gececem bu saatten sonra kimse A bulup da yapmaz sanirim.B ile C arasinda fark var mi diye baktim:

8320 4.4 ghz

B: 49.30
    C: 48.04

A ile B arasindaki fark gibi degil az bi fark var.

dbaggio, fecre

Liste guncel arkadaslar.

• batuhano B kullanıcısına yanıt
    ryzen'de ram hizi cok farkediyor diyorlar.ddr4'te en son hangi hiz var?muhtemelen ryzen'in gelisiyle birlikte ram hizlarinda artis gorebiliriz ve su bioslari adam ederlerse daha hizli ram takmak farz olacak sanirim.
  • işlemci anakart rami satıp geçtip hocam 150 lira kadar bir masraf oldu. Eski sistem satmasaydım gecmezdim zaten. Yaza doğru ryzen r5 ve r3 lerin durumuna göre sisteme tekrar yön veririm. Ya i5 7600K vs geçerim ya da tekrar sistemi satıp ryzenlere geçerim. Birde ilerde bir 8 daha alırım düşüncesiyle tek 8 ram aldım. Tek kanal olduğu için fps etki ediyor nispeten. Özellikle çift kanal ram işlemciye bir rahatlık sağlıyor.

Eski sistemde 2x4GB 1866 mhz CL11 ddr3 25600 mb/sn band genişliği varken tek 8 gb ddr4 2400 mhz cl14'de 19200 mb/sn band genişliği. Özellikle ram benchmarklarında ddr4 tek kanal geride kalıyor. Forumda bir arkadasda da G4560 var ve çift kanal ram kulanıyor. Benden fpsleri biraz daha yüksek. Özellikle işlemci bağımlı oyunlarda çift kanal ramin etkisi büyükmüş gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 6 Mart 2017; 22:5:7 >
  • sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    sana cevap yazmayi unutmusuz.150 liraysa bir sey degilmis bunu da denemis oldun en azindan.r3'ler cok hosuna gidecek bence.

bu vesile ile diger ryzen sahibi arkadaslari da konuya bekliyoruz az cok ortaya cikti ama sizin sonucunuz da bulunsun.
  • AMD Ryzen 1800X @4100 Mhz = 14.36 sn.

Arka plandaki gereksiz bazı uygulamaları kapatınca etkisi oldu :)

4GHZ için kaç volt istiyor o alet? R7 1700 alıp 4GHZ'de kullanmayı düşünüyorum ama şu voltajlar da beni düşündürüyor
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    1800X ile 1700 için volt değerleri aralığı aynı değil diye hatırlıyorum. Açıkçası 4Ghz için hiç deneme yapmadım, ilk denemem 4.1Ghz oldu,sonra 4.2 denedim

Tahminimce 4Ghz için 1.39-1.4 V yeterli olacaktır. 4.1Ghz de auto voltaj ayarlarında 1.482 veriyor anakart ama 1.439 stabil.

CPU-Z sayfasında şunu gördüm, 1700 @3999 Mhz Vcore: 1.439
    http://valid.x86.fr/tegj7d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhano -- 8 Mart 2017; 10:39:53 >
    Çok teşekkürler, evet voltaj aralıkları aynı değil; genel olarak gördüğüm 1700'lerin daha düşük voltajla daha üst değerlere çıkabildiği Tabii bu fark aşırı sayılmaz, yani aynı kabul edilebilir.

1.4V beni tatmin eder eder, kullandığım soğutucuyla 1.5V'u da zorlayabilirim fakat 7/24 kullanımda çok voltajdan yana değilim. Şimdiye kadar aldığım sıfır işlemcilerde şansıma çok düşük voltajlarla yüksek hız değerleri elde edebildim, umarım yeni alacağım R7 1700'de de durum böyle olur
    guncelledim.o gereksiz uygulamalar cpu-z testinde daha yuksek puan aldiriyordu bana 300 puan kadar.sonra yeni versiyonu cikti ve o yuksek aldirirken neler acikti o perfect combination nasildi unuttugum icin vazgectim ama her testte farkli oluyor.genelde test yapiyoruz sirasi mi simdi mp3'un derken cpu-z'de ne kadar mesgul edersen o kadar kendine geliyor demek ki.zaten su anda r7'lerin sorunu bu degil mi yuklenemiyorsun alete 1070 sli takiyorsun %30 calisiyor.yazilim destegi gerekiyorsa gelsin bioslar ciksin o yuzden belli bir sure vermek gerekiyor ama bunlar olmadan su andaki halindende ben memnunum 14 saniye nedir izlemek isterdim nasil basladi bitirdi diye.
  • Tesekkurler, nickimi de yazsaydın keske, forum dışından birilerinin skoru yazılmış gibi olmuş sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makina workstation DELL T5810

Test sonuçları aşağıdadır.

Sample 100

Sample 150

batuhano

dogru soyluyorsun kaldirdim ilk mesajdan.artik konuyu takip etsinler spoiler vermeyelim ilk mesajdan.

ysnturk

Liste guncel.
  • Bugün yaptığım test, 14.65 sn.

Herhalde bir yandan da kayıt yapıldığı için sonuç daha düşük :)

https://youtu.be/wpmBVcrUO7w
    nasil yaptigini gormek isterdim diyince ben video mu cektin?iyi yapmissin gormus olduk hem de 14 sn mi hadi canim diyen varsa videolu ispattir yani.
  • 3770k @ 4.2 Ghz 37.7 saniye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazgomlek -- 9 Mart 2017; 22:42:41 >
  • beyazgomlek B kullanıcısına yanıt
    Liste guncel.
  • İşlemciyi Fx4100'den Fx6300'e güncelledim. Fx4100'de 4.0GHz'de 3.59 sn'de almış sonucu paylaşmıştım. Şimdi Fx6300'le stok hızda(3.5GHz) 1.27 sn. Aradaki fark çok büyük.Blender Benchmark (Güncel)
  • i7 5930k 4.00 Ghz OC

Sample 100

00:21:10

Sample 200
    00:40:31

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.