Şimdi Ara

Blender Benchmark (Güncel) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
11
Favori
37.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

diger insanlarin niyeti sidik yaristirmak olamaz cunku daha ilk gunden sureye gore siralamayacagim dedim.benim basligi acma sebebim bu testi forumda ryzen islemci ile yapmakti.6900k ile yaptik gerci o da A surumuydu B ile tekrar yaptirmak lazim ama o kadar sorun degil.ryzen satin alan uyeler bir kac sonuc gonderdikten sonra ister devam ettirin ister gerek yok diye atmayin benim icin sorun degil ama ryzen sonucu gormek istiyorum baslikta mumkunse x8 x6 x4 olarak.niye?cunku gavurlar yapmis kiyaslamis biz niye yapmayalim neyimiz eksik?bangledesli filan olsak belki 6900k bulmakta zorlanabilirdik ama ben biliyordum kimin kullandigini cagirdim adam yapti kirmadi sorun olmadi.ha bu saatten sonra 6900k alan olur mu pek zannetmiyorum o yuzden hazir bulmusken B surumu ile de rica edelim musait bir zamaninda yapsin arkadas.

Liste guncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 25 Şubat 2017; 20:19:12 >
  • i7 2600K 3.4 GHZ STOK

100 Sample --- 48:00
    Blender Benchmark (Güncel)
  • Ben 6700k ile tekrar deneyim istersen . B sürümünü nerden indiriyoruz ? Gerçi sonuç her türlü belli 6900k yı geçen 1800x 6700ü ezmiştir .

edit: B sürümü ile sonucu yeniledim. İşlemci stok 6700k. Süre : 00:25:67

edit: Sample 100 alınmıştır .

eski sonucum : 00:37:11 Ne değişti bilmiyorum ama sonuç biraz daha iyi sanırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 25 Şubat 2017; 13:53:5 >

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    Liste guncel.

m-99

37 saniyeyi A surumu ile almissin 25 saniyeyi B surumuyle.A B olmasi baya farkediyor.25 sn aslinda ryzen sonucu ilk mesaja bakarsan ama modeli nedir soylemediler.simdi sen 6700k ile 25 sn yapiyorsun demek ki ryzen simdi B surumu ile yapsa 20 saniyenin altina dusmesi lazim en az.
  • herşey auto da OC falan yok .. 6900k cpu + msi x99a + 32gb quad kit ----> 20.67 sn
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

herşey auto da OC falan yok .. 6900k cpu + msi x99a + 32gb quad kit ----> 20.67 sn

B surumu di mi supersin seni bir daha rahatsiz etmeyiz sanirim ryzen cikar alan olur.6900k'yi gorduk oc olmadan nasil oldugunu.ha biri cikar da ben oc basacam kardesim 6900k ile derse basimizin ustunde yeri var.bunu ben yine en tepeye yazdim ryzen sonucu geldiginde onu da en tepeye yazacam.soyle 1800x filan olsun her ryzen'i eklemeyelim. yok saka 1700 de eklerim fark farktir oc'li sonuclariniz da kabulum.bakalim ryzen'in tek tusla manyak gibi oc olan hali nasilmis?
  • Intel, Ryzen İncelemesi Gerçekleştiren Siteler ile Bağlantıya Geçerek Manipüle Etmeye Çalışıyor!
    http://trimhaber.com/yazi/teknoloji/intel-ryzen-incelemesi-gerceklestiren-siteler-ile-baglantiya-gecerek-manipulate-etmeye-calisiyor

Intel soyguncu yüzünü tekrardan ortaya koymuş. 500$'lık işlemci 1000$'lık işlemciyi geçince bir yerleri tutuştu anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokıta -- 27 Şubat 2017; 18:18:27 >
  • konumuz 6900k vs ryzen olunca nasil yapiyorsak 6900k ile ryzen ile de test yapacaz burada.istedikleri kadar manipüle etsinler DH kullanicisi neyse onu gosterir.dogrusunu biz gosteririz incelemelerde kelek yaparlarsa.o yuzden sıkıntı yok.
  • Fx 8350 4.2 mhz sonuc: 51.91 sn.
    win 10 x64

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk5454 -- 28 Şubat 2017; 5:45:19 >
  • brk5454 kullanıcısına yanıt
    benim 8320 5 ghz ile 43 sn yaptigim dusunulurse normal sanirim bu sonuc.1 dakikanin altina inilmiyordu 5.2 ghz bile yapsan o yuzden cok da fazla olmayan bir oc ile bile 52 saniye gayet iyi bence.

Liste guncel.
  • Evet hocam fark ettım bence gayet ıyı bır sonuc oldu ama sıfır kurulu win 10 da boyle belkı ılerde wın sısınce sonuc degısır gıbı ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd Ryzen 7 1700 @3.9Ghz

21.62sn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 6 Mart 2017; 3:0:56 >
  • F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    hocam oncelikle tesekkurler katildiginiz icin.programi basliktan indirdiniz B versiyonu ve sample 100 ayarini yaptiniz degil mi?ben sormak durumundayim size guvenmedigimden degil herkes gorsun diye.ilk ryzen sonucunu attiginiz icin en ustte duran 6900k'nin yanina yazdim oradan da indirmeyecem sembolik olarak orada duracak ryzen vs 6900k seklinde.zaten basligi acma amacimiz buydu.muhtemelen daha iyi sonuclar gelecek ama onlari yukariya yazmayacagim.amd'nin etkinlikteki sonucunu yakaladik mi hayir cunku programin versiyonu degisti ve 6900k'nin turbosunu mu kapatmislar ne yapmislar bizim 6900k'nin turbosu acik sadede gel derseniz 1 saniye yavas ryzen o da oc'siz 1700 oldugundan olabilir ramden olabilir her sey olabilir dedigim gibi daha iyisini yapacagiz yapacaksiniz ama benzer sonuclar diyebiliriz yine de.
  • Akşam ben de testi yapıp paylaşırım. AMD sürücülerini yeni bir Windows'a kursaymışım keşke, eski intel sürücülerin üzerinde ve şişmiş bir Windows ile yapıyorum testleri, bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.
  • Bellek tek kanal 2400 mhz 8'lik CL14. Cift kanal olsaydı belki az daha iyi olabilirdi.

• AMD Ryzen 1800X @4.100 Mhz = 15,23 sn

• sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    islemci model ve hizinizi yazin arkadaslar beni cpu-z ile ugrastirmayin.

islemciyi degistirmissin hayirli olsun var mi bariz bir fark kaveriye gore?sonucu begenmedim 1.31 B surumune gore cok fazla.fx'ler bile 40 saniyelere dustu bu testin en gariban evlat yerine koydugu model fx'ler.3.5 ghz olmasi yuzunden olabilir HT yaninda bir de acik carpan vermeleri lazimmis bu islemciye o zaman daha iyi olurdu.
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    ben mi yanlis hatirliyorum yoo yanlis hatirlamiyormusum

Amd Ryzen 7 1700 @3.9Ghz

21.62sn

seninkinden 6 saniye fark var sadece 200 mhz'den mi bence fatih hocamin sonucunda bir sorun var.

20 saniyenin altinda cikacak demistim zaten ama 19 18 olur diyordum 15 deli bir sonuc olmus 4.5 4.6 ghz seviyelerine cikarsa r7'ler tusa basinca bitecek herhalde.

tebrik ediyorum en tepeye baska ryzen sonucu koymayacam dedim ama dayanamadim reklam oldu millet takip etsin kim ne atiyor diye hatta basliga bir de ryzen yazalim di mi?
  • 2.78C sürümü hocam. Fx ler 40 sn 5 ghz'da düşer tabi

860K' 4.3 ghz a göre BF1 multide ortalamada 5 kare civarı iyileşme var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 6 Mart 2017; 20:43:57 >
  • i7 3930K - 4.17 Ghz

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.