Şimdi Ara

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.228
Cevap
25
Favori
74.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asus Crosshair VI Hero anakartta, OC yapıp CPU voltajını otomatikte bırakınca, gereğinden fazla voltaj verdiğini farkettim dün gece, bir tane postumda da yazdım detaylarını.

R7 1800X @4100mhz de Asus anakart 1.481V veriyor CPU'ya oto da. Kendim manuel olarak 1.439 ayarladım biosda ve stabil çalışıyor.

Sizde de aynı kartta benzer bir durum var mıydı? ya da diğer anakartlarda da aynı şey söz konusu olabilir mi merak ettim. Durduk yere fazla voltaj vermemeli

Isı da düştü 2-3 derece tabi benim gördüğüm kadarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhano -- 6 Mart 2017; 9:43:15 >
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    aman hocam korkutma beni bende alacağım bu kartı
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Bence kart oldukça iyi, içiniz rahat olsun. Benim için en büyük artısı AM3 soğutucu desteği yoksa aparat beklemek zorunda kalacaktım corsairden ki kimbilir buralarda ne zaman buluruz.

Henüz çok detay OC işine girmedim, ince detaylar ile muhtemelen daha ileri gider.
    Tabi biosu beta versiyon şu anda bios da güncellendikçe performans artacaktır, özellikle memory verimliliği kısmında.
  • @F.@.T.İ.H Elinize sağlık, b350 için güzel bir değer bence Asus anakart testinide bekliyoruz.

@batuhano Oyunlarda ddr4 hız farkı FPS yı çok etkilemiyor bildiğim kadarıyla, örnek veriyorum CL değerini düşürüp 2400mhz de bir deneyin çünkü hız arttıkça CL yükseliyor yinede oyununa göre degisiyordur belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1700 stok soğutucusu RGB mı hocam ?

• GENERAL006 kullanıcısına yanıt
    Evet, durum aynen dediğiniz şekilde görünüyor, imzada yer alan sistem testlerinde For Honor için denedim bunu, düşük Mhz ve düşük CL daha performanslı duruyor.
    Bendeki ramlar 3600 Cl 16, şu anda anakartta bu hıza çıkamadım. Belki bios updateler ile yüksek ram hızı ve düşük gecikmeler için performans artar diye düşünüyorum.
  • Cok güzel valla hayirli olsun

• Kesinlikle ilerde yüksek ram frekanslarina uyumlu olur, yapabilirsen sadece CL değerini düşürüp deneyebilirsin.

teşekkürler şakaydı zaten asus anakart hiç sorun çıkarmadı kısmetse bu 3 cü sistem olacak kartlar sağlam kalıyor atamıyorum da öyle duruyor evet am3 uyumu çok iyi malum tr ye geç gelir her halt bios güncellendikçe daha da iyi olur haklısın bende sıvı soğtmada kararsızım markada birde hdmi yok diye eleştiri alıyor kart hiç eksiklik hissettin mi? sanmıyorum ama sorayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Mart 2017; 14:47:37 >

4.2 ghz xfr ile mi aldın yoksa elle mi ayarladın. Ona göre bende düz 1700 yada 1700x alacağım voltaj ve ghz yi elle ayarlayacağım x370 anakart alacağım h110i kullanmayı düşünüyorum 3.9 yada 4 ghz benim için makul 200 mhz için fazladan para vermek aklıma yatmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 6 Mart 2017; 15:52:35 >
  • Elle, yaptım, xfr zaten tüm coreları oc yapmıyor galiba.

• R7lerde 2 slot ram mi kullanabiliyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLogic

R7lerde 2 slot ram mi kullanabiliyoruz?

yoo istersen 4 slota tak
  • mATX anakart sadece ASUS PRIME mı var? başka marka ve model gelecek mi? bildiğiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nrk58

1700 stok soğutucusu RGB mı hocam ?

evet rgb, içinden rgb kablosu cıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

@F.@.T.İ.H Elinize sağlık, b350 için güzel bir değer bence Asus anakart testinide bekliyoruz.

@batuhano Oyunlarda ddr4 hız farkı FPS yı çok etkilemiyor bildiğim kadarıyla, örnek veriyorum CL değerini düşürüp 2400mhz de bir deneyin çünkü hız arttıkça CL yükseliyor yinede oyununa göre degisiyordur belki.

teşekkurler, hero için ayrı sistemde testler devam edıyor, farklı bioslar da deniyoruz şaunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhano

Asus Crosshair VI Hero anakartta, OC yapıp CPU voltajını otomatikte bırakınca, gereğinden fazla voltaj verdiğini farkettim dün gece, bir tane postumda da yazdım detaylarını.

R7 1800X @4100mhz de Asus anakart 1.481V veriyor CPU'ya oto da. Kendim manuel olarak 1.439 ayarladım biosda ve stabil çalışıyor.

Sizde de aynı kartta benzer bir durum var mıydı? ya da diğer anakartlarda da aynı şey söz konusu olabilir mi merak ettim. Durduk yere fazla voltaj vermemeli

Isı da düştü 2-3 derece tabi benim gördüğüm kadarıyla

evet oto da bırakmayın,gereğinden fazla verıyor ve gereksız ısıtıyor
  • F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    1700x ve 1700 ü maxımus heroda noctua ile oc leyip test yapma şansın var mı? aralarında ki farkı görmek açısından fiyat farkına değiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 6 Mart 2017; 18:28:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

1700x ve 1700 ü maxımus heroda noctua ile oc leyip test yapma şansın var mı? aralarında ki farkı görmek açısından fiyat farkına değiyor mu?

şuan için aradaki fiyat farkına değmiyor gibi ama x serisi işlemciler için bios ların biraz daha oturmasını beklemek gerekıyor

şuan bios lar yetersiz oldugu için özellikle oc potansiyelleri ortaya çıkamadığını düşünüyorum
  • F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    bende bu görüşüne katılıyorum amd o kadar xfr yaptık böle güzel şöyle güzel saatlerce biosla voltaj çekirdek hızıyla ugraşmanıza gerek kalmayacak dedi umarım güncellemelerle bunu yerine getirirler yoksa gene harıl harıl biosda voltaj hız ayarlamasıyla uğraşacaksam niye x ine bu kadar para vereyim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.