Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önerdiğin anakart iyi gibi, OC anakartlar daha dayanıklı oluyor. 1600 ile 1600X arasında kaldım, arada 150 TL fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 20 Eylül 2017; 22:46:46 >
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    150TL çok bir fark olmayabilir hocam ama aralarında hissedilir bir fark olmayacak bunu bilin, Hızaşırtma durumu gözünüzü boyamasın bende zamanında FX6300 aldım o.c performansı çok iyi aslında ama hiç gerek duymadım yani diyeceğim 150TL'yi başka bir parçaya aktarmak daha yararlı olabilir.
  • Merhabalar haftasonu islemci anakart ve ram yeni sistem dizicegim , 1070 ekran kartim var. darbogaz yapmicak sanirim 1600 yeterli fakat bios updateler yok ram oc lama vs vs ugrasmak ve sorun yasamak istemiyorum. Ryzen a bulasmiyip 7600k alip geciyim mi yoksa 1600 mu ? 3570k vardi onceden , gectigime degsin istiyorum ama sorunlarla da ugrasmak istemiyorum ryzen alasim var ama full sorun ve optimize sikintilari var gibi. Ryzen sistemleriyle bir kac ay deneyimi olan arkadslar fikir verirse sevinirim cunku kendim bu isin altindan cikamayacagim :) Oyun amaçlı alınacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gigabyte AB-350M Gaming 3--- Ryzen 1200 Bu ryzen 1200 stok fanı ile overclock kaç yapmalıyız resimli anlatıcak biri var mı hiç overclock yapmadım :)
  • Bende Ryzen li oldum
    Asus B350 Plus Prime
    Ryzen 5 1600
  • Akşam HB dan ekran kartı ile işlemciyi almadım bugün kampanyada gitmiş, artı kurdan da fiyata geçirmişler maalesef.
  • Yardımın niçin teşekkürler, 1600 ve ab350 anakart tamamdır. Bundan sonra iş kampanya kovalamaya kaldı
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Bu kadar kısa süreceğini tahmin etmemiştim şans işte 1600 modeli memnun edecektir kesinlikle diğer parçalarıda uygun fiyata bulduğun sitelerden temin edebilirsin,
    İnventus, Teknobiyotik ve Eksen bilgisayar güvenilir firmalardır arada güzel indirimler olabiliyor.
  • Stok soğutucuyu takmaya çalışıyorum ama vidalar mı yoksa plaka mı kısa bilmiyorum, bir türlü takamadım. Bu şekilde havada duruyor, vidalar boşa dönüyor haliyle

Anakartım B350 Gaming Pro Carbon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_26 -- 21 Eylül 2017; 22:6:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozan_26 kullanıcısına yanıt
    Zannetmem hocam bu şekilde olacağını eğer diğer vidaları sıktıysan böyle bir sonuç ortaya çıkmış olabilir, Diğer vidaları tam sıkmadan hepsini yavş yavaş aynı derecede sıkmanı öneririm.
  • Merhaba arkadaşlar ryzen 3 1300x ile ryzen 5 1400 arasında çok fark varmı ve bu fark 130tl ye değermi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Zannetmem hocam bu şekilde olacağını eğer diğer vidaları sıktıysan böyle bir sonuç ortaya çıkmış olabilir, Diğer vidaları tam sıkmadan hepsini yavş yavaş aynı derecede sıkmanı öneririm.

Vidaları boşa döndüğü için sıkmak pek işe yaramıyor, tek tarafından bastırınca da diğer taraf oturmadığından yukarı kalkıyor doğal olarak. Uğraş uğraş sıkıldım bıraktım.

Yarın Dark X120 için AM4 ayak gelecek, o zamana kadar kurcalarım arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Vidaları boşa döndüğü için sıkmak pek işe yaramıyor, tek tarafından bastırınca da diğer taraf oturmadığından yukarı kalkıyor doğal olarak. Uğraş uğraş sıkıldım bıraktım.

Yarın Dark X120 için AM4 ayak gelecek, o zamana kadar kurcalarım arada

Defult soğutması cidden kötü.Her vidayı dikkatli bir şekilde eşit sıkman lazım.Bende 212 evo için aparat alınca kurtulacam

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Stabilite sorunun mu var? GPU neden %100'de değil?
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı boşta olunca öyle gösteriyor
    Boştaki bir ekran kartının %80 yükte olması da pek normal gelmedi Bu görüntüyü alırken arka plan sabit miydi, yoksa sahne hareket halınde miydi? Bu oyunu hiç oynamadığım için bilmiyorum
    Pardon ben resimleri karıştırdım oyun içerisinde verdiğim oyun oynarken ki görüntü boşta değil o normal oyun oynarken almıştım o esnada ölmüştüm ekran kartı oyunda iken hep bu şekilde hatta ara ara dar boğazda yapıyor işlemciyi 4.04'e çıkardım hala aynısını yapıyor sanırım birşey etkiliyor ama bulamadım
    1800X gibi bir işlemcinin o ekran kartına hiçbir şekilde darboğaz yapmaması gerekir Bir yerlerde bir terslik var ama nerede Sistemin stabil olmayabilir gibi geliyor bana, OCCT:Linpack testi ile stabil olup olmadığını 20dk kadar test edebilir misin? Düz OCCT testi değil ama OCCT:Linpack testi

Power plan "High Performance / Yüksek Performans" seçili değil mi?
    Evet Yüksek Performans geçili dediğiniz testi yaparken 10.dk'da yine ekran karardı ama ısı 71 derecede sabit duruyordu kapattım bilgisayarı açarken rog logosunda %9 overclocking gibi birşey yazıyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 25 Eylül 2017; 18:15:3 >
  • arkadaşlar güç yönetiminde ryzen kısmı sizdede böyle tuhaf karakterlerlemi yazıyor ?

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.