Şimdi Ara

AMD Ryzen 7000 Zen 4 [ANA KONU] 5nm, DDR5, PCIe 5.0 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yeops Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.588
Cevap
125
Favori
258.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Intel zaten mimarisinin güç sınırlarını zorlaya zorlaya bir hal aldı. Amd tarafı güç tüketimi daha verimli. GPU tarafında da RDNA3 ile bu başarımı devam ettirecek gibi duruyor elbette endüstri içinde firmaların daha doğru kaynakları vardır ama Nvidia 4000 serisi ile AMD RDNA3 kartlara göre performans kazanımı için güç tüketimini göz ardı etmiş gibi duruyor. AIB Kart ve tasarımları için de başka zorluklar olacak.

2 kat performans RT için olur belki ama rasterization tarafında o kadar olmasa bile ciddi bir sıçrama olacaktır.

Fiyatları zaten çok ayrı bir durum. Algımız da değişti. 1080Ti modellerini 3750TL’ye alırken “ne yapıyorum yahu diye düşünüyordum “ şimdi 25000’e düzgün bir 3080Ti bulunca “aslında fena fiyat değil”diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 26 Mart 2022; 14:34:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD Ryzen 7000 Zen 4 [ANA KONU] 5nm, DDR5, PCIe 5.0
    AMD Ryzen 7000 Zen 4 [ANA KONU] 5nm, DDR5, PCIe 5.0videocardz.com
    All Noctua coolers except one support AMD's upcoming AM5 socket for Ryzen 7000 CPUs - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/all-noctua-coolers-except-one-support-amds-upcoming-am5-socket-for-ryzen-7000-cpus

AMD Ryzen 7000 Zen 4 [ANA KONU] 5nm, DDR5, PCIe 5.0 

• Nisan ayında seri üretime başlanacağı söyleniyor, ne zaman piyasaya çıkar bilinmez.

• AMD Ryzen 9 serisinin en tepe işlemcisini 24(48t) çekirdeğe, Ryzen 7 serisinin en üst işlemcisini 16(32th) çekirdeğe çıkarırsa (Hybrid mimari olmadan) mükemmel olacak. Intel'in ki gibi verimlilik olayına girmeden bütün çekirdekleri 5NM performans odaklı yapmasını bekliyorum. Umarım öyle bir şey yaparlar. Intelde 10nm'yi 7 gibi lanse etmeye devam etsin.

• 5800x3d bu kadar iyi çıkmışken 7000 serisi nasıl olacak acaba diye düşünmeden edemiyor insan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.