Şimdi Ara

AMD Ryzen 5 2600 için sistem tavsiyesi istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kullanmak istediğim işlemci yeni çıkan amd ryzen 5 2600

Ekran kartı muhtemelen yüksek fiyatlar yüzünden başlangıçta gtx 1050ti olacak

Ram 1x8 veya 2x8 şeklinde 3000 MHz olmasını istiyorum tabi duruma göre biraz daha düşük frekanslı ramlerde olabilir.

Şimdi sorum şu;Anakartım ne olmalı hangi markanın hangi modeli olmalı?

A320 model anakartları overclock yapılamadığı için istemiyorum.
    X370 model anakartların fiyatlarıda B350 lere göre pahalı geldi biraz.
    Bi akıl verirseniz sevinirim hem anakart hemde ram marka ve frekanslarıyla ilgili.
    Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can_navaro5 -- 20 Nisan 2018; 15:1:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardımınız için teşkkür ederim.parçaları hemen incelemeye alıyorum 👍🏼

• quote:

Orijinalden alıntı: can_navaro5

Yardımınız için teşkkür ederim.parçaları hemen incelemeye alıyorum 👍🏼
    Bir şey değil kardeşim.. bütçeni net şekilde belirtirsen, yukarıda yazdıklarıma göre de uygun bir sistem toplayabiliriz sana..
  • ben anakart olarak msı b350 pc mate düşünüyorum.tabi yeni seri gelirse ondan bakarım.
  • Angelmax kullanıcısına yanıt
    Ürünleri kabaca bi inceledim.Bütçem 4000 tl şuanda tabi 100-200tl gibi makul artışlarda sıkıntı olmaz.Bu bütçe sadece kasa bütçesi olacak.
    Dediğiniz gibi ekran kartı ve ram ikinci el alınabilir rahatlıkla bulunabilecek şeyler hatta verdiğiniz linkteki ekran kartıda gayet iyidir.
    Tek kafama takılan anakart oldu fazla bi bilgi veya inceleme bulamadım.Sadece gaming 5 modelini kullanan bi kullanıcı gördüm.O da gayet memnunmuş ve olumlu yorumlar yapmış.Ama bu ax370m modeli gaming 5'e göre daha uygun fiyatlı ve haliyle daha düşük özellikte bi anakart.Şu anakart kararsızlığını bi çözebilsem teker teker ürünleri toplamaya başlıycam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_navaro5

Ürünleri kabaca bi inceledim.Bütçem 4000 tl şuanda tabi 100-200tl gibi makul artışlarda sıkıntı olmaz.Bu bütçe sadece kasa bütçesi olacak.
    Dediğiniz gibi ekran kartı ve ram ikinci el alınabilir rahatlıkla bulunabilecek şeyler hatta verdiğiniz linkteki ekran kartıda gayet iyidir.
    Tek kafama takılan anakart oldu fazla bi bilgi veya inceleme bulamadım.Sadece gaming 5 modelini kullanan bi kullanıcı gördüm.O da gayet memnunmuş ve olumlu yorumlar yapmış.Ama bu ax370m modeli gaming 5'e göre daha uygun fiyatlı ve haliyle daha düşük özellikte bi anakart.Şu anakart kararsızlığını bi çözebilsem teker teker ürünleri toplamaya başlıycam.
    4000 lira gayet güzel bütçe kardeşim.. yukarıda yazdığım gibi uzun süreli sistem toplayacaksan işlemci, anakart, psu ve biraz da olsa kasaya yatırım yapmalısın.. ram, ekran kartı, ssd, hard disk gibi sonradan da yükseltilebilen parçalara çok para vermene gerek yok.. en ucuzları da işini görür.. linkteki önerdiğim anakart piyasaya yeni giren melez bir ürün.. teknik olarak X370 çipsetli görünse de fiyat olarak B350 çipsetli modellere daha yakın bir üründür.. kısaca alırsan ne süründürür, ne de harikalar yaratır diyebiliriz.. gaming 5 pahalı bir modeldir.. o ayarda ve özellikte bir model düşünüyorsan anakarta 750 - 800 lira vermen gerekiyor en az.. X470 çipsetli bir anakart da alabilirsin bu paraya..

• can_navaro5 kullanıcısına yanıt
    HDD'niz olduğunu varsayarak hdd eklemedim 1060 3 gb.. 16gb ram ve x370 serisi bir anakart tercih etmenizde fayda var.. ram frekansları 2400 ile 3200 arasındaki fark oyuncu gözüyle bakıldığında 5 fps gibi bir etkide bile bulunmayacaktır 3200 olacak diye rame yüklenmemnin pek bir manası yok onun yerine 16gb ve anakart üzerine yoğunlaşmak daha doğru bir tercih olacaktır tek eksiği bir ssd olacaktır oda zamanla giderebilir..

incehesap.com Parça Listesi

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz/3.9GHz 19MB Önbellek 65W 2.Nesil İşlemci (1 x 1.040,88TL)
    Anakart: Gigabyte AX370M-DS3H AMD X370 Socket AM4 DDR4 3200Mhz(OC) Gaming Anakart (1 x 459,35TL)
    Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CL16 Dual Kit Ram Kırmızı - CMK16GX4M2A2400C16R (1 x 894,3TL)
    Ekran kartı: Asus Phoenix GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 192Bit Ekran Kartı - PH-GTX1060-3G (1 x 1.439,01TL)
    Kasa: Corsair Carbide CC-9020113-EU 100R Mid Tower VS600 80+ 600W Siyah Kasa (1 x 436,09TL)

Toplam Fiyat: 4.269,63 TL (KDV Dahil)

incehesap.com PC Toplama Sihirbazı ile oluşturulmuştur

• fbilker1907 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen toplayacağım sistem dediğiniz gibi olacak.Elimde hdd maalesef yok.Ama çözülmeyecek maliyetli bişey değil.Şuanda işlemci kesinlikle ryzen 5 2600 olacak anakartta da sizin ve diğer üyenin önerdiği ax370m de karar kılacağım gibi geliyor.Ekran kartını maliyetinde ötürü 1050 ti'ye çekip ya ramleri 2x8 yapacağım ya da hdd ve ssd ye ayıracağım o parayı.Kasayıda psu'lu almayı çok istemiyorum açıkçası psu önemli.Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim sistemi toplamaya başladıkça buraya detaylarıyla eklemeye başlıycam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can_navaro5 -- 21 Nisan 2018; 1:4:50 >
  • can_navaro5 kullanıcısına yanıt
    Önermiş olduğum Corsair Carbide CC-9020113-EU 100R Mid Tower VS600 80+ 600W Siyah Kasa +80 sertifikalı f/p olarak gayet başarılı tasarım olarak da bana göre gayet güzel bir seri yarı yolda bırakmaz gönül rahatlığıyla alınabilir tabi tercih sizin kasa + power ayrı alınırsa maliyetli olacaktır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekran kartını idarelik alacksanız gtx 1050 alın tek fanlı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.