Şimdi Ara

AMD, RX 6700 XT’yi duyurdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 3060 rakibi olarak bekleniyordu ama bana öyle geliyor ki 3060ti-3070 arası bir şey geliyor.

• Avrupada bir aylık maaşın bir kısmı bizde ise maaşımızın kaç katı.

• miningcilere hayırlı olsun.

• bunda ray tracing var mı?

• Bendeki emektar 1070 i bununla değiştireyim diyorum. 2K daki performansı tatminkar görünüyor. Ama kartı bulma konusunda hiç ümidüm yok malesef.

• kartı bulamayacağım isterse 50 liradan çıksın, bana ne amd'den?

• 570 ve 580 nin güncel versiyonu çıkmayacak mı? Piyasada kart yokken rx670 4gb salsa piyasaya pazara hakim olur. Ama onların dw işine geliyor madencilere toptan satmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • manohazim kullanıcısına yanıt

6700xt 2K çözünürlük için çıkacak, 3060 1080p için çıktı. Bu kart dediğiniz gibi 3060ti-3070 dengi bir kart.

• quote:

Orijinalden alıntı: kbere

Türkiyede hiçbir şey alınamaz oldu. Ancak AMDnin nvidia ile aynı fiyatlardan satılma nedeni nvidianin rekabete girmesi. 3070'in 500 dolardan satışa çıkması olağanüstü bir şeydi. Eğer AMD performans olarak rakip olmasa nvidia da fiyatları zorlamazdı.

Aynı zamanda konsol tarafında da 2080s performansı veren 1 tb nvme ssdler içeren cihazların 400 dolar/euro gibi bir fiyattan satılması da etkili oldu ve konsolların bunu başarmasında da AMD ortaklığının payı var

Önceden bütün gtx Xx70li kartlar 400 dolardan çıkıyordu. 100 dolar zam yapıp 500 dolardan satmaya başladılar. Performans yükseldi diye zam yapmaları mı lazım? Adamlar tüketicinin önüne zamanla yeni bir şey çıkarmak zorundalar. Eğer bunu zam koyarak yaparlarsa büyük tepki çekerler

• Tüketicinin önüne bunu rtx 3080 diye çıkarıp rtx 3080i de 3080ti diye çıkarabilirlerdi. Kimse de bir şey demezdi. Sonuçta 1080den 2080'e geçiş için benzer bir şey yaptılar.

Şu anda bu seviyede bir kartı bu fiyata satmalarının veya senin dediğin gibi tepki çekmekten korkmalarının nedeni karşılarında rekabet eden bir AMD olması.

Yanıt verdiğim mesajda "amdyi ucuz diye savunan bir kitle vardı, AMD alamayan kitle oldu" diye sözde AMD kullanıcıları ile dalga geçiliyordu. AMD'nin Nvidia ile kalite olarak rekabet ediyor olması fiyat rekabetin de getirdi. Bunu açıklamaya çalışıyorum.

Bu arada rtx 2070 çıkış fiyatı 530 dolar. Performans olarak da 3070'in çok gerisinde. Ayrıca pandemi ve çip krizi nedeniyle artan üretim maliyetleri var. Çıkıp maliyetler arttı, talep de yüksek, fiyatım bu deseydi bu ortamda yine kapışılırdı. Ama bunu yapan taraf 1 sene sonra rakibine ciddi pazar kaybederdi. Ama şöyle bir durum 5 sene önce olsa nvidianin umurunda olmazdı. Fiyat bu derdi, önüne bakardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kbere

Tüketicinin önüne bunu rtx 3080 diye çıkarıp rtx 3080i de 3080ti diye çıkarabilirlerdi. Kimse de bir şey demezdi. Sonuçta 1080den 2080'e geçiş için benzer bir şey yaptılar.

Şu anda bu seviyede bir kartı bu fiyata satmalarının veya senin dediğin gibi tepki çekmekten korkmalarının nedeni karşılarında rekabet eden bir AMD olması.

Yanıt verdiğim mesajda "amdyi ucuz diye savunan bir kitle vardı, AMD alamayan kitle oldu" diye sözde AMD kullanıcıları ile dalga geçiliyordu. AMD'nin Nvidia ile kalite olarak rekabet ediyor olması fiyat rekabetin de getirdi. Bunu açıklamaya çalışıyorum.

Bu arada rtx 2070 çıkış fiyatı 530 dolar. Performans olarak da 3070'in çok gerisinde. Ayrıca pandemi ve çip krizi nedeniyle artan üretim maliyetleri var. Çıkıp maliyetler arttı, talep de yüksek, fiyatım bu deseydi bu ortamda yine kapışılırdı. Ama bunu yapan taraf 1 sene sonra rakibine ciddi pazar kaybederdi. Ama şöyle bir durum 5 sene önce olsa nvidianin umurunda olmazdı. Fiyat bu derdi, önüne bakardı.

hocam ben dediğinize katılmıyorum apple bile senelerdir neredeyse hep aynı fiyatlarda satıyor telefonlarını. Gtx 770 zamanında 400 dolardan satılmış. O zamandan bu zamana sadece 100 dolar zam gelmiş. 40 ve 50 serisinde bence 500 dolar görmeye devam edeceğiz.

ve ayrıca geforce now ve bulut tabanlı oyunlar geliştikte ekran kartlarının ömrü 5 6 sene içinde zaten biticek.

• hah vatanımızda ki fiyatkarı tam 3 katı ama bize hak. bu fiyatlara ben de dahil aldığımız için elbette firmalar da daha çok ....... bizi. devlet bu işe el atmalı ama nerede...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.