Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    i7 4790k stock hızda işlemci. 16 gb ddr3 ram. Saphire pulse 5700xt.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Aynıu şekilde kullanıyorum hocam sadece driver yüklü dediğiniz gibi free sync çalışıyor. Bu güne kadar radeon software yüklü ikende dahil bir sıkıntı yaşamadım ama radeon softwaredaki fan ayarı felan berbat zaten diğer özelliklerid ekullanmıyorum ondan dolayı sadece driver şekline döndüm msi afterburner ile kullanıyorum gözünü seveyim yanlız bir şey takıldı kafama msi dan fan ayarı yapıyorum güzel oluyor ama gpu-z ile arasıda yüzdelik gösterimde fark oluyor nedense afterburner da %40 ayarladı isem gpu-z de 55 gösteriyor ama rpm degerleri aynı ikisinden biri yüzdelik değer olarak yanlış raporluyor ama hangisi çözemedim. Radeon software özelliklerini kullanmicaksanız pek bir ğeregi yok şu evrede ilerde programı daha düzgün hale getirirler ise bakarız.
  • Temiz windows 10 kurulumu + 20.2.2 WHQL crash sorunlarıma çözüm olmuş gibi gözüküyor. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Biosdan direk voltaj editlenmiyormu 1050 diye ?

• Patren kullanıcısına yanıt
    Biostan ekran kartı voltajı ayarı yapamazsın hocam o işlemcide ekran kartı için msi afterburner yada amd radeon software ayarlarıdan yapabilirsiniz ben rx 5700 xt pulse kullanıyorum 1055mv 2010mhz bellekler 1800mhz de stabil kullanıyorum mesela
  • Msevinc kullanıcısına yanıt
    @Msevinc

O GPU-Z ile RPM doğru olsa bile ayalarladığın fan yüzdesinden farklı gösterme durumu bende de oluyor genel buglardan biri.

@Patren

Ben undervoltu afterburner ile yapıyorum, windows başlayınca oto başlat ve ayalraı uygula seçili bu sayede her win açışta yapmak zorunda kalmıyorum, otomatik kendi kendine uyguluyor.

Sen biosdan yapmak istiyorsan MPT kullanabilirsin;
    https://www.youtube.com/watch?v=-jNfaAzSbAE

Red biosu kullanmanı tavsiye etmem o direk biosu kalıcı olarak değiştiriyor, mpt soft olarak regeditten olarak değiştiriyor yani yeni sürücü yüklenince yaptıkların sıfırlanıyor.

MPT içi sorumluluk kabul etmem, deneyimsiz kullanıcıysanız bulaşmayın(genel olarak söylüyorum sana değil).

• quote:

Orijinalden alıntı: Msevinc

Biostan ekran kartı voltajı ayarı yapamazsın hocam o işlemcide ekran kartı için msi afterburner yada amd radeon software ayarlarıdan yapabilirsiniz ben rx 5700 xt pulse kullanıyorum 1055mv 2010mhz bellekler 1800mhz de stabil kullanıyorum mesela
    Ekran kartının biosunu edit yapabilirsin program yardımıyla.
  • Biliyorum onu hocam özellikle mpt iyi ama arkadaş direk biostan diye sormuş ona yazdım. Bence biraz öğrenmeden ekran kartı biosu ile ugraşmasın tabi kullanacak kişi kendisi bilir.
    https://www.igorslab.de/morepowertool-amd-radeon-rx-5700-und-rx-5700-xt-tweaking-and-overclocking-software/2/
  • Msi gaming x trendyol 5700

2999tl kaçirmayin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostlar selam dün sistemim geldi :) Ekran kartım RX 5700 Gaming X Modeli beklediğimin oldukça üstü performans veriyor. Sistemi almadan önce NVIDIA RTX 2060 düşünüyordum ama şimdi iyi ki de RX 5700 almışım diyorum
  • Hayirli olsun efsne kart hic isinmiyor ses cikarmiyor

• Merhaba,
    Sapphire rx 5700 xt nitro+ sahibiyim. Fanları sapphire trixx programlamıyla check ettiğimde ıslık sesine benzer bir ses çıkıyor ortaya, oluşan güçlü hava akımı karttan dışarı atılırken soğutma peteklerinden havanın sürtünme sesi olduğunu düşünüyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

• arkadaş çıldırıcam, birisi lütfen yardım edebilir mi?

AMD Radeon Software'i sildim cleanup utility ile. Driver'ı baştan manuel olarak kurdum, radeon software yok yani artık, sadece driver var.

Bunu MSI Afterburner ile 5700 XT Nitro+'ı kontrol etmek için yapmıştım. Fakat fanı hala kontrol edemiyorum. %30'da çalış dememe rağmen fan hala dönmüyor...

Sapphire Trixx ve Radeon software'i sildim tamamen önceden belirtildiği gibi. Screenshot da koyuyorum.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

Driver sürümü 20.4.1

NOT: Acaba VANGUARD ile bir ilgisi olabilir mi valorant'tan... MSI Afterburner ile ilgili bazı şeylere engel olduğunu duymuştum reddit'te...

• Aerospace kullanıcısına yanıt
    İşlemci darboğaz yapmıyor mu hocam? i7 4770k var bende de, yine 16 gb ddr3 ram ile. Almayı düşünüyordum fakat 30% bottleneck çıkıyor şu test sitelerinde.
  • Msi radeon rx 5600xt mech oc model ekran kartına bios güncellemesi ile 12gbps'den yükseltilerek 14 gbps desteği gelmiş arkadaşlar, özellikle vatandan geçen ay alan arkadaşlara duyrulur.Msi sitesinden kartın destek sayfasına gelip msi live update uygulamasını indirip uygulama üzerinden kolaylıkla bios güncelleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4nt0ny

arkadaş çıldırıcam, birisi lütfen yardım edebilir mi?

AMD Radeon Software'i sildim cleanup utility ile. Driver'ı baştan manuel olarak kurdum, radeon software yok yani artık, sadece driver var.

Bunu MSI Afterburner ile 5700 XT Nitro+'ı kontrol etmek için yapmıştım. Fakat fanı hala kontrol edemiyorum. %30'da çalış dememe rağmen fan hala dönmüyor...

Sapphire Trixx ve Radeon software'i sildim tamamen önceden belirtildiği gibi. Screenshot da koyuyorum.

Driver sürümü 20.4.1

NOT: Acaba VANGUARD ile bir ilgisi olabilir mi valorant'tan... MSI Afterburner ile ilgili bazı şeylere engel olduğunu duymuştum reddit'te...
    Sağ alttan vanguardı kapatıp tekrar açın afterburneri

• 600w rx 5700 gaming x için yeterli mi?

• Predator X kullanıcısına yanıt
    evet güç tüketimi çok düşük 600w80 alsan yeterli
  • Bir arkadaşok yüksek çekiyor VS demişti sanki bir ara. Xigmatek 80 plus 600w var ama kasaların içinden çıkan dandik modellerden. Emin olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Predator X -- 24 Mayıs 2020; 17:56:9 >
  • Predator X kullanıcısına yanıt
    arkadaşım ben mesela dota2 oynuyorum 50w çekiyor callofduty oynuyorum 100w çekiyor ona göre hesapla bütün sistem 250 300 çekiyor

xgmatek dandik ama yerinde olsam ucuzda olsa silverstone 600w80 plus falan alırım
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.