Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    N11 de 2500 e rx5600xt pulse var. Bütçe kısıtlıysa arada çok performans farkı yok. Aradaki farka değmez gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valery kullanıcısına yanıt
    Alınabilir mi diye bilgi verilirse ben de değerlendirebilirim, i7 4770K ve GTX 980 kullanıyorum şu an. 5700XT için %30 bottleneck diyordu site.
  • 2 Haftadır Sapphire Pulse 5700 XT kullanıyorum. 20.4.2 sürümününde 2 kere black screen sonrasında reboot yaşadım. Biri overwatch oynarken freesync açıktı, diğerinde ise word dosyasıyla uğraşıyordum. 20.2.2 daha stabil geldi açıkçası.

Sistemim:
    MSI Tomahawk Max
    Ryzen 5 3600X
    Vengeance LPX 3200Mhz CL16
    High Power Performance GD Gold 600 Watt
  • semiramist1 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. 20.4.2 sürümünde 3 4 kez de bende siyah ekran sorunu oldu. Geri 20.2.2'ye döndüm
  • numenorian kullanıcısına yanıt
    144hz monitör var hocam GPU MCLK 1750hz çalıştırıyor. 60hz alınca 40 dereceye düştü sıcaklık
  • Valery kullanıcısına yanıt
    Fiyatı neredeyse 5600xt'ye yakın. Hiç düşünmeden al.

1600 ve 5700 siteye göre canavar gibi akar; ilerde belki 5700xt biosu ile flashlarsın.
    https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_5_1600/Radeon_RX_5700/0M814f28/16/
  • Honey Badger kullanıcısına yanıt
    Zaten yüklerken Windows sertifikalı olanın o olduğunu belirtmişler. Sorunla uğraşmak istemeyenler 20.2.2 yüklesinler, büyük ihtimalle sorunlar çözülür.
  • Aerospace kullanıcısına yanıt
    aldım gitti hocam teşekkür ederim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5600xt tercih edicekler asus veya saphire almanızı tavsiye ederim.5600xt serisinin tüm gücünü bu 2 kart kullanabiliyor.bazıları bant bazıları hız bazıları gbps eksiklikleri var.bu saydıklarımdan biri bile eksik olunca fps farkı olabiliyor.enteresan bir kart markalarının aralarında farklar büyük.
  • Rx 5700xt ye yukseldim sizlere de sorayım. Hangisinde sorun yaşamam rx5700xt rtx 2060 mı 5700 xt daha performanslı biliyorum ama sorun yaşamamakta önemli.

5700 xt evoke düşünüyorum siz 5700xt den hangisini önerirsiniz.

• Ghiscar kullanıcısına yanıt
    Sapphire pulse ve nitro

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    İkisi de windows sertifikalı tek fark önerilen 20.2.2 versiyonu
  • Selamlar.

XFX RX5600XT Thicc II Pro, bugün geldi kullanmaya başladım fakat adam IDLE'da 53-54 derecelerde takılıyor.

Benim eski RX590 bile 32 derecede efendi efendi duruyordu.

İade mi etsek bu kartı ne etsek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cordarone

Selamlar.

XFX RX5600XT Thicc II Pro, bugün geldi kullanmaya başladım fakat adam IDLE'da 53-54 derecelerde takılıyor.

Benim eski RX590 bile 32 derecede efendi efendi duruyordu.

İade mi etsek bu kartı ne etsek.
    oyundayken yükte kaç derece görüyorsunuz ?
  • Selamlar herkese,
    Oyunlarda siyah ekran sorununun tamamen monitörle alakalı olduğunu düşünüyorum. Sapphire Pulse 5700XT ekran kartına sahibim. Chg70 monitör kullanıyorum, freesync2 ve HDR desteği mevcut. Assassin's Creed Odyssey oynarken tesadüfen bir şey fark ettim. Monitörün iki tane FreeSync modu var. Birincisi "Standart Engine" diğeri "Ultimate Engine". Oyunda en yüksek ayarlarda HDR'i ve FreeSync2 HDR'i açtım. Yalnızca "Ultimate Engine" seçeneği seçiliyken FreeSync2 HDR'yi seçebildiğimi sonradan fark ettim. Oyun sırasında monitörden FreeSync seçeneğini "Standart Engine"'e çevirdikten sonra, ana menüye dönmek istediğimde siyah ekran sorunu yaşadım ve bilgisayar kendine yeniden başlattı. Teorim: freesync modu daha az sıkıyken, oyunu durdurmak ya da aniden daha az hareketli bir sahneye geçmek siyah ekran sorununu yaratıyor. Ani FPS düşüşlerinde, ekran kartı ve monitör hızlı iletişim kuramadığı için bu yaşanıyor sanırım. Yaşadığım siyah ekran sıkıntılarının çoğunda ya ana menüye çıkmıştım, ya da oyun skoruna bakıyordum. Tamamen kendi gözlemlerimden yola çıkarak düşündüğüm bir şey, belki yanlıştır.

• Gigabyte 5700xt oc edition hakkında ne düşünüyosunuz arkadaşlar, en iyi 5700xt lerden diyorlar, ya bunu yada bütçeyi biraz daha zorlayıp 2070 super almayı düşünüyorum

Aynı monitörü kullanıyorum ve aynı sorunu bende farkettim hatta yukarıdaki mesajlarda da yazdım. Monitör üzerinden bazı oyunlarda freesync2 ve üstün monitör olarak ayarlayınca ( cities:skyline,fm2020 özellikle ) siyah ekran problemi yaşadım. Freesync kapatıp 144 hz standart monitöre geçince tıkır tıkır sorunsuz kullandım. Sıkıntı freesync'te . Bu arada kart nitro 5700xt se. Paugge 1.4 dp kablo ile bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Passenger47

Gigabyte 5700xt oc edition hakkında ne düşünüyosunuz arkadaşlar, en iyi 5700xt lerden diyorlar, ya bunu yada bütçeyi biraz daha zorlayıp 2070 super almayı düşünüyorum
    İmkanın varsa 2070s alman daha mantıklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dark_Passenger47 kullanıcısına yanıt
    Şu an sinerjide 3700 tl bandında gayet uygun. Bütçe kasmıyorsa tabiki 2070s ama gidipte ventus,dual serisi alacaksanız gigabyte. Satın alacağınız 2070s modeli ile aradaki fark 1000 tl ye ulaşıyorsa 2070s'in hiç bir anlamı yok.
  • numenorian kullanıcısına yanıt
    Tam 1000 lira var hocam arada, şimdilik 5700xt alıp 1 sene sonra falan belki 30 serisi nvidia kartlara geçmek mantıklı olur gibi geliyor bana
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.