Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (512. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 510511512513514
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: befazi

@okayynn Hocam aslında zaten kart 60 dereceye kadar fan döndürmüyor, o konuda bir sıkıntı yok sadece ilk zamanlarda ısı boştayken 47-50 arası gider gelirdi fansız şuan biraz daha yüksek belki aramızda bu konuyu yaşayan bilen vardır.

@Relinquished06 Anlık olarak Vram saat hızı 1748 mhz her zaman böyle miydi onu bilmiyorum eğer daha öncesinde de saat hızı bu şekilde değilse dediğiniz gibi driverdan kaynaklanabilir.

Benim önceki driverlarda bu sorunum yoktu. Demek ki sizin de öncesinde memory probleminiz yoktu o yüzen sıcaklık düşüktü. Ben de son driverlar ile aynı sorunu yaşayınca sorun yaşamadığım driver'a döndüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Relinquished06

Benim önceki driverlarda bu sorunum yoktu. Demek ki sizin de öncesinde memory probleminiz yoktu o yüzen sıcaklık düşüktü. Ben de son driverlar ile aynı sorunu yaşayınca sorun yaşamadığım driver'a döndüm.

Alıntıları Göster
    Sizin Vram saat hızınız kaç hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: befazi

Sizin Vram saat hızınız kaç hocam ?

Alıntıları Göster

Su an kullandığım driver ile boştayken 200mhz olması gerektiği gibi. Oyundayken 1750 Mhz oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relinquished06 -- 2 Ocak 2021; 22:33:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Relinquished06

Su an kullandığım driver ile boştayken 200mhz olması gerektiği gibi. Oyundayken 1750 Mhz oluyor.

Alıntıları Göster
    Hocam 20.11.1 driver sürümünü kurdum ve Vram saat hızı 200 MHz'e düştü çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için
  • konu içerisinde arama yaptım ama bulamadım.

AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB AM4 Fanlı Kutusuz İşlemci

MSI B450M PRO-M2 MAX AM4 DDR4 4133(OC)MHz mATX Anakart

Team T-Force Delta TUF Gaming Alliance RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming Ram

XFX AMD Radeon RX 5600 XT THICC III Ultra 6GB GDDR6 192Bit Ekran Kartı

Apacer Panther AS340 240GB 550/520 MB/s 2.5

GamePower WARCRY ATX 6*ARGB Sessiz Fan 650W 80+ Bronz Temper Cam Kasa

SilverStone PF360 ARGB 3x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu 360mm Sıvı Soğutucu

Anladığım kadarıyla bu ekran kartına 3 dp'li - 1 hdmi'li monitör takıp kullanabilirim. Böyle birşey olur mu? sistemi zorlar mı? yada hiç sorun olmadan, sıkıntı yaratmadan kullanabilirsin mi?

şimdi monitör bakıyorum da nasıl birşey almalıyım? profesyonel oyuncu değilim. kafam esince cod warzone, tiberium wars vs. açar oynarım o kadar.

kartın tüm özellikleri https://www.xfxforce.com/gpus/xfx-amd-radeon-tm-rx-5600-xt-14gbps-6gb-gddr6-thicc-iii-ultra

teşekkürler

• yav bir sistem buldum

intel 10400f işlemcili fakat 5600xt ekran kartı var. İnternette çok gömmüşler. Çok sorunları olan bir kartmış. Açıkçası tek atımlık kurşunum var gtx1660 almak istemiyorum açıkçası 5600'ün performansı daha iyi görünüyor. fakat sorunlar beni korkutuyor?

ASUS DUAL Radeon RX 5600 XT EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

kart bu

• Kendini toplayın hazır sistem almak yerine. Anakart ve Ram gibi bileşenleri daha iyi parçalardan seçme şansınız olur. Asus Dual nasıldır bilmiyorum ama Sapphire Pulse 5600 gayet sessiz serin çalışan bir kart.

• 1660 ti ekran kartı mı sattım

Sapphire model 5700 XT almayı planlıyorum kullananlar var ise deneyimlerini paylaşırsa memnun olurum. Sizce almalımıyım yoksa direk rtx 2070s & 3060ti mı bakmalıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeçerkenUğradı

1660 ti ekran kartı mı sattım

Sapphire model 5700 XT almayı planlıyorum kullananlar var ise deneyimlerini paylaşırsa memnun olurum. Sizce almalımıyım yoksa direk rtx 2070s & 3060ti mı bakmalıyım.

Bütçe varsa 2070s/3060ti yoksa 5700xt.

• GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt
    5700xt nitro kullaniyorum isinma sorunu 0
    Warzone full ayar fanlar bile acilmiyo tam kart guclu baya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AJFA

yav bir sistem buldum

intel 10400f işlemcili fakat 5600xt ekran kartı var. İnternette çok gömmüşler. Çok sorunları olan bir kartmış. Açıkçası tek atımlık kurşunum var gtx1660 almak istemiyorum açıkçası 5600'ün performansı daha iyi görünüyor. fakat sorunlar beni korkutuyor?

ASUS DUAL Radeon RX 5600 XT EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

kart bu

asus amd kart alınmaz.vram sogutmaları çok kötü

• quote:

bütçenize bağlı nitroya 4500e kadar vericekseniz ben olsam 3060 ti ye zorlardım.

• Arkadaşlar elimde intel core i5 6500 cpu @ 3.20ghz / Rx 470 ekran kartının olduğu sistem var . Bu sisteme 3060 ti ekran kartı alsam sıkıntı yaşarmıyım.Ekstra almam gereken parça var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ownerplus

Arkadaşlar elimde intel core i5 6500 cpu @ 3.20ghz / Rx 470 ekran kartının olduğu sistem var . Bu sisteme 3060 ti ekran kartı alsam sıkıntı yaşarmıyım.Ekstra almam gereken parça var mı ?

Oynayacağınız oyunlara göre işlemcinin yapacağı darboğaz azalır veyahut çoğalır. Fakat CPU darboğaz olması kaçınılmaz.

Oyunları oynatır, güzel de oynatır. Ama işte, o ekran kartından azamî performansı o işlemci ile alamazsınız.

• quote:

Bence de öyle, 4.500₺'e kadar gideriniz varsa üstüne bir +400 - 500 koyup 3060 Ti almak daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

Oynayacağınız oyunlara göre işlemcinin yapacağı darboğaz azalır veyahut çoğalır. Fakat CPU darboğaz olması kaçınılmaz.

Oyunları oynatır, güzel de oynatır. Ama işte, o ekran kartından azamî performansı o işlemci ile alamazsınız.

Alıntıları Göster

Hocam peki işlemci anakart ve ekran kartını tamamen değiştirmem mi gerekiyor ?

• ownerplus kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi hocam, orta düzeyli oyunları en yüksek ayarlarda rahat oynarsınız mevcut sistem ile. Fakat Cyberpunk 2077 ve benzeri yüksek performans isteyen oyunlarda işlemciniz muhakkak darboğaz yapar. İşlemciyi değiştirmek anakartı da değiştirmeyi gerektirecektir.

Sağlam bir şey olsun derseniz ve bütçe sıkıntısı yoksa Intel cephesinden B460 anakart + 10700 CPU, AMD cephesinden de B550 anakart + R5 5600X alınabilir. Bu ikisi de kartınızı ziyadesi ile beslerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

asus amd kart alınmaz.vram sogutmaları çok kötü

Alıntıları Göster

5600xt için hangi markadan almalıyız peki hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: AJFA

5600xt için hangi markadan almalıyız peki hocam

Alıntıları Göster

bulursanız pulse 5600 xt alabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 510511512513514
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.