Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Monitoru 120hzde kullaniyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    Normalde düşük gpu oranı demek cpu darboğaz yapıyor demektir. Şayet denediğin oyunlar güçlü bir cpu istiyorsa yaşadığın durum bundan kaynaklıdır.
    çözünürlük düşükse grafikler düşükse cpu ya binen yük artar ve çok fazla fps çevirmek isteyen cpu darboğaz yaşatır. Bu durumdan kurtulmak için yüksek çözünürlüklerde ve yüksek konfigürasyonlu grafik ayarlarını seçmek gerekir.
  • GüvenlikMurat kullanıcısına yanıt
    11 yıllık aerocool marka 730w psu da sorun yaşamadım. Şu an 750w master cooler var yine sorun yok. Ancak çok ciddi güç çekiyor bu yüzden kaliteli psuların önemli olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m2DeX_Tr

Normalde düşük gpu oranı demek cpu darboğaz yapıyor demektir. Şayet denediğin oyunlar güçlü bir cpu istiyorsa yaşadığın durum bundan kaynaklıdır.
    çözünürlük düşükse grafikler düşükse cpu ya binen yük artar ve çok fazla fps çevirmek isteyen cpu darboğaz yaşatır. Bu durumdan kurtulmak için yüksek çözünürlüklerde ve yüksek konfigürasyonlu grafik ayarlarını seçmek gerekir.
    Fikirleriniz için tşk ederim. Bunları zaten biliyorum benim demek istediğim aynı oyunda dx11 ile dx12 arasında dağlar kadar fark olduğu. Gerek bu forumda, gerekse de yabancı forumlarda herhangi bir çözümü olmadığı gibi, güncellemeler ile düzelmesini beklemekten başka da çare yok gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthropomancy -- 14 Temmuz 2020; 15:13:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    Güncellemeye kaldıysa gg diyrbilir miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Güncellemeye kaldıysa gg diyrbilir miyiz?
    Muhtelemen öyle diyeceğiz :)

• Bu konudaki kartlardan birini kullanıp da Elder Scrolls Online oynayan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ducard

Sapphire 5600 XT pulse kullanıyorum, 20.4.2 sürücüsü yüklü. Şuan fark ettim ki benim kartında bellek hızları 1750 mhz'de çalışıyor boşta. Siz sorunu nasıl çözmüştünüz ?

Alıntıları Göster
    144 HZ kullanımda bu sorunu yaşıyorsanız;
    https://www.monitortests.com/download/cru/cru-1.4.2.zip

Bu bağlantıdan CRU programını indirin bir klosöre çıkartın rar içerisinde yer alan dosyaları.

CRU programına sağ tıklayın yönetici olarak çalıştırın.

Detailed resolutions bölümünden add'ye tıklayın

Açılan sayfada Timing bölümünden Automatic-LCD Standart seçin.

Değiştirebileceğiniz tek seçenek refresh rate kalacak zaten o bölüme 145 yazıp ok diyerek çıkın ve programı ok diyerek kapatın.

Bilgisayarı yeniden başlatın. 145 hz'de çalışmaya başlayacak monitör başlamazsa siz masaüstü görüntü ayarlarından 145 seçin.

TechPowerUp GPU-Z programını kullanarak gerekli ölçümleri yapabilirsiniz.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

Bu arada 144hz'de sadece memory clock sorununu değil yüksek GPU glock sorununu da çözdüm. Bazı AMD fanboyları GPU'nun boşta 770mhz'de çalışmasını normal olarak forum kullanıcılarına kabul ettirmeye çalışıyordu.

Şu an en büyük sorunum referans kartta fan hızının %20'den aşağı ayarlanamaması. Boştayken kafa şişiriyor. Zaten %20 seçsekte en az %25'te çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Tosbağa Yoshi -- 14 Temmuz 2020; 20:51:54 >

• 5600 xt'yi kullanıpta Forza Horizon 4'te kaplamaların geç yüklenmesi sorununu yaşayan var mı? Özellikle binaların yoğun olduğu bölgeler ve 200+ hız yaparken sahneleri geri sarmada rahatsız edici oluyor.3-4 farklı driver denedim fayda etmedi.Bu arada oyun ssd'ye kurulu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robert Nesta -- 14 Temmuz 2020; 20:57:8 >
  • Uçan Tosbağa Yoshi kullanıcısına yanıt
    hocam iki sorunu da bu yazdığınızı yaparak mı çözdünüz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Robert Nesta

5600 xt'yi kullanıpta Forza Horizon 4'te kaplamaların geç yüklenmesi sorununu yaşayan var mı? Özellikle binaların yoğun olduğu bölgeler ve 200+ hız yaparken sahneleri geri sarmada rahatsız edici oluyor.3-4 farklı driver denedim fayda etmedi.Bu arada oyun ssd'ye kurulu.
    İndiriyorum deneyince yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Tosbağa Yoshi

144 HZ kullanımda bu sorunu yaşıyorsanız;
    https://www.monitortests.com/download/cru/cru-1.4.2.zip

Bu bağlantıdan CRU programını indirin bir klosöre çıkartın rar içerisinde yer alan dosyaları.

CRU programına sağ tıklayın yönetici olarak çalıştırın.

Detailed resolutions bölümünden add'ye tıklayın

Açılan sayfada Timing bölümünden Automatic-LCD Standart seçin.

Değiştirebileceğiniz tek seçenek refresh rate kalacak zaten o bölüme 145 yazıp ok diyerek çıkın ve programı ok diyerek kapatın.

Bilgisayarı yeniden başlatın. 145 hz'de çalışmaya başlayacak monitör başlamazsa siz masaüstü görüntü ayarlarından 145 seçin.

TechPowerUp GPU-Z programını kullanarak gerekli ölçümleri yapabilirsiniz.

Bu arada 144hz'de sadece memory clock sorununu değil yüksek GPU glock sorununu da çözdüm. Bazı AMD fanboyları GPU'nun boşta 770mhz'de çalışmasını normal olarak forum kullanıcılarına kabul ettirmeye çalışıyordu.

Şu an en büyük sorunum referans kartta fan hızının %20'den aşağı ayarlanamaması. Boştayken kafa şişiriyor. Zaten %20 seçsekte en az %25'te çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Mesajım bulunsun ileride yüksek yenileme hızlı monitöre geçersem lazım olur teşekkürler.

• arkadaşlar atma donma yaşadıgınız oyunlar varsa yazabilirmisiniz denemek istiyorumda o oyunları 5600xt ile
  • cs go da bile yaşamışlığım var hocam, bence oyun ayırd edilmiyor, bir sıkıntı oldu mu ki, bu pc ile ilgili her şey olabilir, problem çıkıyor, mesela sabah pc açtım ve dışarı çıktım, haliyle uyku moduna girmiş, uyandırdım, steam açtım roket lige girdim, bir baktım siyah ekran geliyor, fare ile tıkladığımda bir şeye, baktım olmayacak, restart attım ve sıkıntı çözüldü, işte bu kadar basit, o an acaba başka bir şey mi var deyip uğraşsam belki günümü rezil ederdim ancak mantık kurdum ve doğru çıktı, welcome to amd bende gerçek bir pc ustası olma yolunda ilerliyorum, iyi oluyor bir yerde

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Arkadaşlar daha önce de yazdım fakat sorunumu hala çözemedim. Msi rx 5600 xt mech oc, r5 2600 , 2x16 3000 RAM, xigmatek 650 80 plus kullanıyorum.Dx 11 oyunlarda düşük gpu kullanımı yaşıyorum. Sanırım bu sorunu yaşayan 1/2 arkadaş daha vardı ne yaptılar , çözebildiler mi ? ve lütfen psu kaynaklı demeyin
    Senin sorunun karttan dolayı değil.İşlemcin zayıf olduğundan dolayı dx11 de darboğaz yiyorsun.dx12 api si vulkan tabanlı olduğundan dolayı farklarından biride cpu üzerine binen yükü azaltıyor ve bu sayede düşük cpu sahipleri daha yüksek gpu usage oranı yakalıyor.
  • quote:

cs go da bile yaşamışlığım var hocam, bence oyun ayırd edilmiyor, bir sıkıntı oldu mu ki, bu pc ile ilgili her şey olabilir, problem çıkıyor, mesela sabah pc açtım ve dışarı çıktım, haliyle uyku moduna girmiş, uyandırdım, steam açtım roket lige girdim, bir baktım siyah ekran geliyor, fare ile tıkladığımda bir şeye, baktım olmayacak, restart attım ve sıkıntı çözüldü, işte bu kadar basit, o an acaba başka bir şey mi var deyip uğraşsam belki günümü rezil ederdim ancak mantık kurdum ve doğru çıktı, welcome to amd bende gerçek bir pc ustası olma yolunda ilerliyorum, iyi oluyor bir yerde
    dünden beri kullanıyom baya oyun denedim.masaüstünde 1 kez yeşil ekran geldi ama pc kitlenme veya reslemedi.galiba kablo ile ilgiliydio durum.bakalım zaman göstercek şuan memnumum karttan.

• güle güle kullanman dileklerim ile, hiç canını sıkma, keyfini kaçırma, bu sorular biraz sıkıntı arıyorsun izlenimi yarattı bende, gerek yok, çözülemeyecek şeyler yaşatmıyor kart, keşke hiç acaba demesek ama her güzelin kusura bunun ki biraz daha fazlası sadece ancak ben kabul ettim, yeni kartlar çıkana kadar bu kral ile devam,

• quote:

güle güle kullanman dileklerim ile, hiç canını sıkma, keyfini kaçırma, bu sorular biraz sıkıntı arıyorsun izlenimi yarattı bende, gerek yok, çözülemeyecek şeyler yaşatmıyor kart, keşke hiç acaba demesek ama her güzelin kusura bunun ki biraz daha fazlası sadece ancak ben kabul ettim, yeni kartlar çıkana kadar bu kral ile devam,
    aslında 8 gb vramden dolayı 5700 alsammı diye düşündümde.artık yeni seride bakarız
  • En az 2k monitörün yoksa 5700 xt almaman bir kayıp değil, 1080p için gayet yeterli kart almışsın(monitörün 1080 olduğunu varsayıyorum)

• quote:

En az 2k monitörün yoksa 5700 xt almaman bir kayıp değil, 1080p için gayet yeterli kart almışsın(monitörün 1080 olduğunu varsayıyorum)
    1080pde hocam 6gb vram sakat yav bence.sanki yeni nesil oyunlarda artacak gibime geliyor
  • 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.