Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeşim, bana diyorsan ben zaten GTX 1080 alıcam, niye kötüleyiyim 1080'i Nvidiayı? Senin yazdığın mesajdan öyle bir his aldım, öyle demek istemediysen dediklerimi üstüne alma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Times

ya şu konuyu kirletmeyin saçma sapan tartışamalarla yok 200 dolarlık 500 dolarlık kartı geçemezmiş bilmemneymiş.

1080 titanxi geçiyor ama titan hala 4500 lira o nası oluyor?

zaten geçip geçemedğini bilmiyoruz yayın yasağı var 29unda belli olacak işte tartışmaya gerek mi var dua edin ki geçsinde herkes rahat etsin nvidia fiyat kırmak zorunda kalsın.

Kardeşim bu konu içinde yanlış hatırlamıyorsam çok kez paylaşıldı, o işler öyle yürümüyor. Senin hesabına göre gidersek 980ti,980,970,960 fiyatlandırması nasıl olur bir düşün. Hele bir de bunun ikinci eli var
    Benimde dileğim beklentileri karşılaması fakat insanların beklentisi öyle coşmuş ki(en azından bu konudaki bazı insanların) kart gtx1080 civarı performans vermediği sürece kötü kabul edilecek muhtemelen

• furkan_96 F kullanıcısına yanıt
    Bu kartı alacakların çoğunun monitorleri genellikle 1920x1080 çözünürlüğünde olacağından bekleneni fazlasıyla verecektir. Sende kalkmışsın gtx1080 den bahsediyorsun :D Sen rüya aleminde yaşıyorsun sanırım. Enayi olmayalım lütfen.
  • orta seviyedede durum aynı bence hocam degişen bi durum yok insanlar son zamanlarda amddenın izlediği politika yuzunden nvidia kaydı bu serininde toparlanmasına pek yardımcı olcağını sanmıyorum ki zaten amd acıkladı 970 980 arası performans hedefledıklerını söylediler , insanlar 200-300 daha fazla verip 1070 e kayar bu seferde bi yerde bir yanlış var amd kanadında bence
  • Yaklaşık 1 ay oldu hala bekliyorum. Çıksın artık günler geçmiyoooor
  • Nasıl almayı düşünüyorsunuz amazondan felan mı? Türkiyeye gelmiyor sanırım 29 unda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elf Dragon

Nasıl almayı düşünüyorsunuz amazondan felan mı? Türkiyeye gelmiyor sanırım 29 unda.

Türkiye'de tam olarak 29'unda satışa çıkmasa da en fazla 1 hafta sürer burada çıkması. Çünkü büyük perakende firmalara bir süredir stok gönderiyormuş AMD.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukayl06

Bu kartı alacakların çoğunun monitorleri genellikle 1920x1080 çözünürlüğünde olacağından bekleneni fazlasıyla verecektir. Sende kalkmışsın gtx1080 den bahsediyorsun :D Sen rüya aleminde yaşıyorsun sanırım. Enayi olmayalım lütfen.
    quote:

Orijinalden alinti: ukayl06

Bu karti alacaklarin çogunun monitorleri genellikle 1920x1080 çözünürlügünde olacagindan bekleneni fazlasiyla verecektir. Sende kalkmissin gtx1080 den bahsediyorsun :D Sen rüya aleminde yasiyorsun sanirim. Enayi olmayalim lütfen.

Ben bu konuda ki rx480'i gtx 1070 ve 1080 ile kiyaslayanlardan bahsediyorum(yoksa alaya mi aliyorum deseydim), onlar rüya aleminde yasiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_96 -- 26 Haziran 2016; 21:17:47 >

• Bu kartlardan hiç birisi gtx 1070 ayarında değilmi ?

gtx 970 imi satıp bir kart alayım diyorum fakat ortada alacak kart bulamıyorum..

gtx 1070 çok pahalı..AMD tarafında ise sanki bu çıkacak kartlar gtx 1070 ayarında olmayacak gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeseskane

Bu kartlardan hiç birisi gtx 1070 ayarında değilmi ?

gtx 970 imi satıp bir kart alayım diyorum fakat ortada alacak kart bulamıyorum..

gtx 1070 çok pahalı..AMD tarafında ise sanki bu çıkacak kartlar gtx 1070 ayarında olmayacak gibi duruyor.

Eğer 1070 çok pahalı geliyorsa rx480 almanızı öneririm. Yada paranızı biriktirip 1070 alın.
    Şu an kart çıkmadığı için tam performansını kimse bilmiyor o yüzden 1070 ile kıyaslamak doğru olmaz.
    FAKAT beklenen gerçekçi performans(bazı rüyadaki arkadaşlar buna karşı çıkar şimdi)r9 390 ile r9 390x arasındadır ve buda gtx970 ten sonra pek hissedilir derecede bir upgrade seçeneği olmaz.
  • 1. Amd yazılım bölümünde büyük değişiklikler yaptı ve artık sürekli güncelleniyor ve olumlu tepkiler alıyor.

2. AMD Dx 12 ve Vulkan nim gelişiminde önemli rol oynadı ve dh de bile dx 12 performansinda amd nin avantajı olduğu haberi yapıldı.

3. Amd nin Yol haritası belli Rx 480 Steam istatistiklerinden yola çıkarak oyuncu kitlesinin yüzde 80 ni oluşturan 300 dolar altı ekran kartı sahibi olması nedeniyle fiyat / performans kartı çıkardı.

4. Rx 480 4gb versiyonu 200 dolar Gtx 970 300 dolar. 14nm döküm ile OC yapılarak 980 ni geçeceği tahmin ediliyor. 980 nin fiyatı 400 dolar.

5. Amd nin yol haritasına göre tamamen yepyeni bir mimari ile Gtx 1080 ne rakip getireceği ve HBM 2 ile üst seviye kartlar çıkaracağı biliniyor.

6. NVIDIA 1080 gibi canavar çıkarttı yalnız şuan fiyatı ile oyuncularin belkide yüzde 2-3 ne hitap edecek fiyata sahip. 1070 yok stok problemi yok açıklanan fiyatın ABD fiyatı olması bahanesiyle beklenenden daha yüksek fiyatlarda. Amazon da 470 in altında yok.

8 gb Rx 480 = 230 Dolardan başlayan fiyatlarla

8 Gb 1070 = 450 dolardan başlayan fiyatlarla

Paramız olsaydı bu konudaki herkes 1080 alırdı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan_96

quote:

Eğer 1070 çok pahalı geliyorsa rx480 almanızı öneririm. Yada paranızı biriktirip 1070 alın.
    Şu an kart çıkmadığı için tam performansını kimse bilmiyor o yüzden 1070 ile kıyaslamak doğru olmaz.
    FAKAT beklenen gerçekçi performans(bazı rüyadaki arkadaşlar buna karşı çıkar şimdi)r9 390 ile r9 390x arasındadır ve buda gtx970 ten sonra pek hissedilir derecede bir upgrade seçeneği olmaz.

Bende onu diyorum hocam gtx 970 satılıpda 480 alınmaz..amd nin ortaya en azından gtx 1070 ile rekabete girebilecek 1200 tl bandında bir kart koyması gerekiyor.

• Uçmayın la uçmayın. AMD 970-980 arası diyor, fanlar gidip 1070-1080'le yani 2-3 katı güçteki kartlarla kıyaslıyor. Belki belirli işlem türlerinde yarışabilir ama oyun performansı olarak mümkün değil. Öyle olsa AMD 200W TDP ile çıkarır vururdu masaya. Güç tüketimini çoğunluğun taktığı yok. Evet, 14nm ile kart güzel OC olacaktır buna inancım tam ama 2 kattan fazla performans vermesini beklemek de pek inandırıcı ve gerçekçi değil. "Kartı tam 2 katı frekansta çalıştırmak lazım en az" bakın, "en az" diyorum. Bunun teknik kısmı böyle. Silikon yapısı da 1.2-1.3GHz'ten 2.5GHz'e kadar o kadar rahat OC'a izin vereceğini sanmıyorum. 970-980 arası performansı 980Ti'a yaklaştırabilir, gayet olası ama 1070 ve 1080'le kıyaslamak hiç gerçekçi değil. Belki istisnalar olabilir ama genele baktığımızda 480'in yeri 1070'in yarısına yakın, R9 390-GTX970-980 arası bir yerde. Özel soğutucu, ek güç girişi vs ile 980-980Ti arası performans verecek şekilde OC edilebilir, o şekilde piyasaya çıkabilir. Fazlasını beklemiyorum. Olursa şapka çıkarılır, peynir ekmek gibi satılır zaten.

• Amd 1070 ve 1080'e cevap niteliğinde değil bu kart, onlara cevap ilerleyen aylarda gelecek, yani 1080 şu an piyasanın en iyi ekran kartı muhabbetini Ekim ayına kadar sürdürecek, 1080ti çıkartır o dönem Amd'de de Pro Duo gibi bir kartla cevap verir. Yani Nvidia ne çıkartırsa çıkartsın Amd'de bir karşılığı var. Amd ilk başta bu kartla aslında yol haritasının nasıl olacağını anlattı bizlere.
  • hocam keşke dediğiniz gibi olsa fiyatlar zaten iner kim istemezki ucuza ekran kartı almak ama her yeni kart çıktığında hep aynı konuılar donmekte ve sonu hep hüsran olmakta kaldıki dediğiniz gibi 1080 var piyasada hatta 1070 var , biraz bence yanlış yol izlemekte amd . yoksa hep amd onu gecıcek bunu gecıcek soyle olucak boyle olucak ama bişi olmamakta bakalım bu sefer olsun ucuza alalım kart.

ayrıca yazılım konusunda bence amd o kadarda kotu değıldı bende kullandım amd o kadarda abartıldıgı kadar bı sorun yoktu bence yazılım kısmında
  • jeseskane kullanıcısına yanıt
    Yıl sonunda 1070 ve 1080'in rakibinin çıkması bekleniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • jeseskane kullanıcısına yanıt
    Bence hiç gerek yok .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furkan_96

quote:

Bende onu diyorum hocam gtx 970 satılıpda 480 alınmaz..amd nin ortaya en azından gtx 1070 ile rekabete girebilecek 1200 tl bandında bir kart koyması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: jeseskane

quote:

Orijinalden alinti: furkan_96

quote:

Orijinalden alinti: jeseskane

Bu kartlardan hiç birisi gtx 1070 ayarinda degilmi ?

gtx 970 imi satip bir kart alayim diyorum fakat ortada alacak kart bulamiyorum..

gtx 1070 çok pahali..AMD tarafinda ise sanki bu çikacak kartlar gtx 1070 ayarinda olmayacak gibi duruyor.

Eger 1070 çok pahali geliyorsa rx480 almanizi öneririm. Yada paranizi biriktirip 1070 alin.
    Su an kart çikmadigi için tam performansini kimse bilmiyor o yüzden 1070 ile kiyaslamak dogru olmaz.
    FAKAT beklenen gerçekçi performans(bazi rüyadaki arkadaslar buna karsi çikar simdi)r9 390 ile r9 390x arasindadir ve buda gtx970 ten sonra pek hissedilir derecede bir upgrade seçenegi olmaz.

Bende onu diyorum hocam gtx 970 satilipda 480 alinmaz..amd nin ortaya en azindan gtx 1070 ile rekabete girebilecek 1200 tl bandinda bir kart koymasi gerekiyor.

AMD nin polaris degilde vega mimarisi ile pascalla yarisacagi söylentisi dolasiyor, gerçekligi tartisilir ama dogru oldugunu varsayarsak bunun için en az 6 ay daha beklememiz gerecek.
    sahsi görüsüm custom rx480'ler(1200TL?) oc edildiginde stok 1070'e yaklasabilir ama yarisacaklarini sanmiyorum. Fakat bu referans ile imkansiz malesef.
    Bu arada merak etmiyorum diyemem gtx970'i satmak istemenizin sebebi nedir? Kart öyle çok eski degil ve hala günümüz oyunlarina yetiyor olmasi lazim. 3.5Gb saçmaligi hariç gayet güzel bir kart o 3.5gb sorununu da oyunlarda texture ayarini kisarak geçebiliyoruz diye biliyorum. Bende olsa satmazdim herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_96 -- 26 Haziran 2016; 21:43:58 >

• bence amd 1080p oyuncuları için böyle ultra değil de ultranın bir altında 60fps verebilecek bir ekran kartı çıkarması lazım. benim beklediğim bu. inşallah 480 bu konuda bunu başarır yoksa hayal kırıklığı olur. parayı basar 1070 alır herkes. oyunu da ultra + ultra oynar
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    980ti ve 1070 arasındaki performans farkı çok az. 980ti seviyesinde gelmesi 1070'e de yetişir anlamına geliyor. O yüzden 980ti performası imkansız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.