Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cebo01

Birçok oyunda? Mesela neler bunlar?

doom de 20-30 fps fark var amd guncellemeden once 50 fps fark vardi yine yetisemedi
  • filojistoN kullanıcısına yanıt
    nVIDIA trollü cahil cahil sallama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

quote:

Orijinalden alıntı: furkan_96

quote:

Orijinalden alinti: Jeezy

quote:

Orijinalden alinti: furkan_96

quote:

Orijinalden alinti: Jeezy

quote:

Orijinalden alinti: filojistoN

Bu AMD tayfasiyla ugrasilmaz. At gözlükleriyle bakiyorlar her seye. 200 dolara kart alip yillarca iyi oynayacaklarini düsünüyorlar, GTX 980 Ti ' ya yakin GTX 980'den iyiymis hatta bu alacaklari 200 dolarlik kart Blokla geç buradakileri.

Buradaki vatandaslarin ekonomileri dogrultusunda bekledikleri bir performans var.

Ülkemizde her kisinin geliri aylik 5-6k degil maalesef.

Milletin buradaki hayalleri çok zoruna gidiyorsa git kendi çöplügüne.

AMD belli bir kesime hitap etmek ve oradaki talep miktarina yogunlasmak için bir hamle mi yapti,yoksa siz nVidia'ya tapanlar toplulugunu aglatip sizlatmak için mi belli degil.

AMD bu kartlarin üst seviye olmadigini üstüne basa basa söyledi.Orta seviye bir kart.

200$'lik bir kart.Gerçi dogru bende sizin gibi zamaninda 2000TL bayilsam bende böyle aglardim.

Geçmis olsun sizlere.29 Haziran da selpaklrinizi hazirlayin

Adam hakli yanliz, 200 dolarlik karttan gtx 980ti performansi bekleyen üstüne bide bunu savunan var, sen beklemiyorsan görmezden gel geç o sana konusmuyor zaten, hiç olayi fakirlige vurup tartisma çikarmanin lüzumu yok.

Hayir bu zaten bilinen bir hadise.Orta seviye bir kartin üst seviye bir kart ile mukayese edilmesi saçma.

Ama olay F/P oldugu zaman isler degisir.

Hayir söylenecek 2 söz var.

"Ya insallah söylenen gibi bir kart çikar da biz de rahatlariz piyasa biraz daha düser"

Bu yani.Bunu demek çok mu zor ?

Yok 970 i geçecekmis hahahihohogohwhehahhaha
    Yok 980TI tokatliyormus ahahahhaohogogosdsdssd

Benim burada fakir edebiyati vs yaptigimda yok.

Bu konuda ki herkes bütçesine en uygun kart olarak bunu görüyor.Ve bende bunu anlatmaya çalisiyorum.

Kardes tabiki de "Ya insallah söylenen gibi bir kart çikar da biz de rahatlariz piyasa biraz daha düser" diyecez ama,
    bu konuda bazilari referans stok rx480'i gtx 980ti-1070-1080 ile kiyasliyor yetmiyor bide geçtigini iddia ediyor, onlara gülmeyecen de kime gülecen
    RESMI olarak inceleme için rx480 gönderilen bir sitenin çalisani(pcgameshardware.de) kendi sitelerinin forumunda rx480'in 1400MHz yi geçemedigini 1400MHz hızına ulaşamadığını söylemis.
    Bunun redditte konusu açilmis. Ben reddite,wccftech,videocarz gibi sitelere güvenmeyin dedim ve redditteki en saglam konuyu attim(sebebide ingilizce olmasiydi, kaynak site almanca çünkü) ve sen nasil insansin dediginle çelisiyon gibi tepki aldim.
    Kardesim kusura bakma ama bu konudaki amd fanboylari gülünmeyi ve dalga geçilmeyi fazlasiyla hak ediyor. Sözüm sana degil fanboylara.
    Hala daha gelip rx480'i savunmayin bana ben alacam rx480 zaten diyorum gelip okumadan saçma sapan cevaplar veriliyor

Nvıdıa fangayı nvıdıa konususna gıtsene ama nvıdıa kazıgını yyemek ıstıyorsun ama yıyemıyorsun gtx 1070 600 dolardan satılıyor.
    Hanı 380 dolardı bu kart

Bir zamanlar gtx 1070 379 dolardan gelecek sanıyordum öyle gelse alacaktım çünkü RX480 den daha üst seviye bir kart ve bütçeyi fazla zorlamıyor + beni ne kadar uzun götürürse o kadar kullanacaktım.
    Nvidia sağolsun kazığı attı şimdi rx480 alacam.
    Bu arada RX480 alacak birine, şuanki kartı bile hd7850 olan birine nvidia fangayı demekte güzelmiş
    Siz amdroneları nvidiotlarla kapışırken ben bunu fırsat bilip en iyi f/p ürünü alan taraftayım dostum sen beni yanlış anladın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_96 -- 26 Haziran 2016; 19:49:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaan OZ

quote:

Orijinalden alıntı: cebo01

Birçok oyunda? Mesela neler bunlar?

doom de 20-30 fps fark var amd guncellemeden once 50 fps fark vardi yine yetisemedi

Birçok oyunda eziyor dediniz ama şimdi 1 tane oyun veriyorsunuz. Bazı oyunlarda 970 bazılarında 390 geçer. Birbirlerini ezme gibi bir durum yok. Hatta %100 eminim ki 390'ın geçtiği oyun sayısı daha fazladır. Aynı 380'in birçok oyunda 960'ı geçmesi gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gtx 650 Ti Boost 2GB OC kullaniyorum.Rx 470 e geçsem bf4,the division,cod:aw gibi oyunlarda ne kadar fps artışı olur tahminen? Ram 8gb işlemcim fx 8320.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Testlar standart, Firestrike Extreme yazar orada görürsün değiştirirse 1 ayar bile Custom diye geçer ve puanlama yapmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obilux

Gtx 650 Ti Boost 2GB OC kullaniyorum.Rx 470 e geçsem bf4,the division,cod:aw gibi oyunlarda ne kadar fps artışı olur tahminen? Ram 8gb işlemcim fx 8320.

Gtx 650 ti Amd'de HD 7850'ye denk geliyor HD 7850'nin yenisi R7 265 (7850'den daha iyi) olduğuna göre, RX 470'de 270x'den aşağıda ki tabloya göre Hitman'de iki kat, Overwatch'da %60 daha performanslı olduğuna göre, geri kalan çıkarımı sen yap.

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 26 Haziran 2016; 20:06:24 >

• cebo01 C kullanıcısına yanıt
    390 970'i her çözünürlükte geçiyor. Maviye bakın. Mavi referans karttır.
    https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_390_Nitro/23.html
    Evet, 380 de 960'ı geçiyor. Aynı tablolarda mevcut.

• furkan_96 F kullanıcısına yanıt
    Stock cooler + 6 pinde 2GHZ mi bekliyordun?
  • Obilux kullanıcısına yanıt
    Mukayese edilemeyecek kadar çok. 470 970'le hemen hemen aynı güçte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

Orijinalden alıntı: Obilux

Gtx 650 Ti Boost 2GB OC kullaniyorum.Rx 470 e geçsem bf4,the division,cod:aw gibi oyunlarda ne kadar fps artışı olur tahminen? Ram 8gb işlemcim fx 8320.

Gtx 650 ti Amd'de HD 7850'ye denk geliyor HD 7850'nin yenisi R7 265 (7850'den daha iyi) olduğuna göre, RX 470'de 270x'den aşağıda ki tabloya göre Hitman'de iki kat, Overwatch'da %60 daha performanslı olduğuna göre, geri kalan çıkarımı sen yap.

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

Tamamdır hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum.Kartı değişmenin vakti geldi artık.

@gobl1n Sağ olun hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obilux -- 26 Haziran 2016; 20:09:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LordMorpheus

Stock cooler + 6 pinde 2GHZ mi bekliyordun?

Yazdıklarımdan onu nasıl çıkarttın bilmiyorum.
    6 pin 2ghz bekleyen de var ama ben beklemiyorum şahsen
    Benim beklediğim 390-390x arası performans veren 1266MHz 6pin güç girişi olan ve max 150W tüketen bir kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_96 -- 26 Haziran 2016; 20:10:53 >
  • furkan_96 F kullanıcısına yanıt
    1400MHZ çıkamıyor diye kötülemişsinde.
  • Obilux kullanıcısına yanıt
    Darboğaz falan olmazsa 2 katından biraz daha fazla alırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daddy Recep

1400MHZ çıkamıyor diye kötülemişsinde.
    quote:

Orijinalden alynty: LordMorpheus

1400MHZ çykamyyor diye kötülemi?sinde.

1000000.kez söylüyorum ben kötülemiyorum amdciler kötülüyorum saniyor referans kartin inceleme için yollandiginda PCGH tarafindan yapilmis olan testlerde ortaya çikan bir gerçek bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_96 -- 26 Haziran 2016; 20:18:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan_96

quote:

Orijinalden alynty: LordMorpheus

1400MHZ çykamyyor diye kötülemi?sinde.

1000000.kez söylüyorum ben kötülemiyorum amdciler kötülüyorum saniyor referans kartin inceleme için yollandiginda PCGH tarafindan yapilmis olan testlerde ortaya çikan bir gerçek bu.

Karşındakiler modlanmış kişiler. Anlamaları mümkün değil. Onlara göre kartı ya öveceksin ya da nvidia fanısın.

Soru soramazsın. Hele öyle acaba beklediğimiz kadar performanslı olmayacak mı acaba falan nasıl dersin! Diyemezsin. Amd ne dediyse kabul edip, hemen ona tapmaya başlayacaksın. Hem Amd yalan söylemez. Böyle bir şey düşünüyorsan nvidiadamin maaş alıyorsun demektir. O yüzden şimdi ya kartı övüp Amdyi yalamaya başlarsın ya da pis bir nvidia fanatiği olarak burdaki çok değerli ve kıdemli üyeler tarafından dışlanırsın. Karar senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 26 Haziran 2016; 20:26:34 >

• mamad kullanıcısına yanıt
    AMD hiç bir zaman 1.6GHz kart üretecez demedi. Adamların OC ile ilgili bir tane bile iddiası yok resmen. Tek resmi olarak dedikleri şey e3'te rx470-460'ı tanıtırken bunların bir çok custom modeli olacak demeleri.
    Fakat bunlar nasıl bir şeyse bu olan bitenleri "gördün mü bak gtx1080'i çöp edecek kart geliyor yaşasın AMD" şeklinde algılıyorlar.
    İnsan biraz araştırır. Hadi bu işler ingilizce gerektiriyor anlamıyon diyelim, o zaman orandan burandan sallayıp milleti yanlış yönlendireceğine git incelemeleri bekle yahu zaten kartla aynı günde çıkacaklar.
    Ben gerçekten bu amd konusundaki bazı insanları anlamıyorum, bazıları kendi derdinde konuyla ilişkili veya merak ettiği şeyleri sorarken bazıları burda paso AMD yi pofpofluyor resmen.
    Merak ediyorum para alıyolar mı acaba
    Eğer dediğin gibiyse varsın dışlasınlar ben burada gerçekleri yazar ederim kimin zoruna gider kim gerçek olarak algılar beni ilgilendirmez, buraya gelip oturma organından bir şeyler sallayıp milleti kandırmak nedir ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_96 -- 26 Haziran 2016; 20:35:48 >

• ya şu konuyu kirletmeyin saçma sapan tartışamalarla yok 200 dolarlık 500 dolarlık kartı geçemezmiş bilmemneymiş.

1080 titanxi geçiyor ama titan hala 4500 lira o nası oluyor?

zaten geçip geçemedğini bilmiyoruz yayın yasağı var 29unda belli olacak işte tartışmaya gerek mi var dua edin ki geçsinde herkes rahat etsin nvidia fiyat kırmak zorunda kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Times -- 26 Haziran 2016; 20:40:55 >
  • parası olan hala nvidia ve intele yönelmekte bu da bir gerçek amd tarafı ne yapsa zaten bu kesimi kendine çeviremiyor , parası olan nvidia kartını alıp devam ediyor.
  • tamam alsınlar zaten en üst seviye isteyenler için şu an amd de bi alternatif yok ama rx480 dediği gibi gelirse nvidia bundan sonra en azından orta alt segment için fiyat kırmak zorunda kalır demek istediğim bu sadece burda 200 dolarlık kart 500lüğü geçemez diye bi tartışma yapmanın konuyu kirletmekten öteye gitmediğini söylüyorum
  • 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.