Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7600M Series sürücü problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Başlıktaki ekran kartına sahip bir laptop bilgisayarım var. AMD sitesinden ekran kartının sürücüsünü manuel olarak indirip kurmak istedim ancak bulamadım. Farklı sitelerde mevcuttur muhakkak ama kendi orijinal sitesinden indirmek istiyorum. Nasıl yapılır?

AMD Radeon HD 7600M Series sürücü problemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HD 7600 serisinden herhangi birini seçerek indirebilirsiniz. Mesela HD 7670M olan kartın sürücüsünü indirin. Sizin kartınızı da tanıyacaktır.
  • ViperSRT kullanıcısına yanıt
    Eğer işe yararsa gerçekten çok saçma :D AMD'ye yakışmaz :)

Deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: niketnac

Eğer işe yararsa gerçekten çok saçma :D AMD'ye yakışmaz :)

Deneyeceğim.
    Aslında çok mantıklı hocam :D Çünkü her ekran kartı serisinin desteklediği bir mimari var. Mesela Terascale veya GCN gibi. Her seri de belli bir mimariye göre üretilir. Misal HD 7000 serisi tüm kartlar GCN 1.0 mimarisine sahiptir ve GCN 1.0 mimarisi için sürücü yazılır. Yani her kart modeli için farklı sürücü yazılmaz. Her kart serisi veya mimarisi için sürücü yazılır. HD 7000 serisi için bir sürücü yazılır. Bu sürücü daha önceki aynı veya çok benzer mimariye yakın tüm kartları destekler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ViperSRT kullanıcısına yanıt
    Benzer ürünleri tek pakette sunma mantığı güzel. Kullanıcıyı net ve görünür şekilde bilgilendirmeleri gerekirdi. Hem benzer yapıdaki kartların hepsi için tek sürücü belirleyip hem liste halinde ayrı ayrı sunmak, bu listeye bazı kartları koymamak ama onları da destekliyor olmak.. Programcı bir arkadaşımın bir sözü geldi aklıma: internet sitesi tasarımında en önemli şey "search" yapısıdır derdi.

Aradığımızı en az tıklamayla nasıl bulabiliriz mantığında AMD için iyi ki forum.donanimhaber var diyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: niketnac

Benzer ürünleri tek pakette sunma mantığı güzel. Kullanıcıyı net ve görünür şekilde bilgilendirmeleri gerekirdi. Hem benzer yapıdaki kartların hepsi için tek sürücü belirleyip hem liste halinde ayrı ayrı sunmak, bu listeye bazı kartları koymamak ama onları da destekliyor olmak.. Programcı bir arkadaşımın bir sözü geldi aklıma: internet sitesi tasarımında en önemli şey "search" yapısıdır derdi.

Aradığımızı en az tıklamayla nasıl bulabiliriz mantığında AMD için iyi ki forum.donanimhaber var diyorum :)
    Doğrudur hocam bilgilendirme olması lazım. Aslında burada kartların modelinin sisteme tam olarak tanıtılmamasının da etkisi oluyor. Mesela HD 7600M diye bir ekran kartı yok aslında. Amd'nin HD 7610M,7630M,7650M,7670M,7690M gibi kartları var. Sizdeki de bu kartlardan biri. (Büyük ihtimalle 7670M) Fakat sistem bunu 7600M serisi olarak algıladığı için sizde haliyle amd'nin sitesinden 7600M olarak arıyorsunuz. Fakat sistem direkt olarak 7670M olarak görse, aklınızda soru işareti kalmadan sürücüyü bulup yükleyebileceksiniz. HD 4890 alırsınız. HD 4800 series olarak görür. HD 48xx serisinde birsürü çeşit var acaba hangisi? Bunun gibi yani :D

Denedikten sonra bir gpu-z screeshot bekliyorum hocam :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Catalyst 15.7.1 sürücüsünü ve işlemcinizle uyumlu güncel intel HD graphics sürücüsünü indirip temiz kurulum yapınız.
    İlk önce eski sürücüleri DDU ile temizleyip önce intel HD graphics sürücüyü sonra 15.7.1'i kurunuz. Bende HP G6-2176ET Laptop var onda denemiştim sorunsuz oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.