Şimdi Ara

AMD Phenom II x4-x6 destek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
6
Favori
10.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim işlemciye oc erkenmi sizce phenom2 x4 955 b,online oyun oynuyorm şuan performanstan fazlasıyla memnunumda oc dende pek anlamam öğrenmeye çalışıyorum oc yapınca hissedilebilir bi fark görülüyormu yoksa bu sadece sayılarda kalan zevkine yapılan bişeymi,fps olarak ne kadar etkiler mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: rank rank

benim işlemciye oc erkenmi sizce phenom2 x4 955 b,online oyun oynuyorm şuan performanstan fazlasıyla memnunumda oc dende pek anlamam öğrenmeye çalışıyorum oc yapınca hissedilebilir bi fark görülüyormu yoksa bu sadece sayılarda kalan zevkine yapılan bişeymi,fps olarak ne kadar etkiler mesela

genelde zevk için yapılıyor ya da düşük güç islemciler oyunlara yetsin diye. 4-5 sene fabrika çıkış hali yetecektir 955in
  • http://cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

bu siteye göre benim 840 ın performansı 3,716 965 inki 4,200,,,,,,,,,,,,,, 1090T nin puanı 5,968

o yüzden %10-15 performans için değmez...zaten şu anda oyunlarda bi sıkıntım yok...

o zaman 2,3 seneye board ve işlemci değiştirilebilir anladığım kadarıyla

sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

http://cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

bu siteye göre benim 840 ın performansı 3,716 965 inki 4,200,,,,,,,,,,,,,, 1090T nin puanı 5,968

o yüzden %10-15 performans için değmez...zaten şu anda oyunlarda bi sıkıntım yok...

o zaman 2,3 seneye board ve işlemci değiştirilebilir anladığım kadarıyla

sağolasın

x6 ben önermem ama tabiki yardım ederim. l3 önbelleği olmaması işlemcinizin tek eksiği. hayırlı günler

• hocam bilgilenmek için soruyorum işlemcilerde l1 l2 gibi önbellekler neyi sağlıyor aralarındaki fark nedir birde performansa katkısı nedir hangi olmasa ne eksik oluyor sağolun şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: rank rank

hocam bilgilenmek için soruyorum işlemcilerde l1 l2 gibi önbellekler neyi sağlıyor aralarındaki fark nedir birde performansa katkısı nedir hangi olmasa ne eksik oluyor sağolun şimdiden

pek bi farkı yok aslında l2 kesin olmalı l3ün fazla etkisi yok
  • Selamlar.
    İmzamdaki sistemde Phenom II x4 955 e voltaj vermeden 3.6 ghze çıktığımda oyunlarda STOP: 0X00000124 mavi ekran hatası alıyorum 3.5 ghz de bu sorun yok. 3.6 ghz de ise bu 1.4 v verdiğim zaman sorun ortadan kalkıyor . Sorum şu Phenom II x4 955 gibi bir işlemcide voltajsız 3.6 ghzde sorun oluşması anormal bir durummudur , 1.35 v olan voltajı 1.4 e çıkarmış olmamın uzun vadede işlemciye zararı varmıdır ?
    Not sıcaklık değerleri 30 dklık kararlılık testinde max. 62 derece .
    Şimdiden teşekkürler ..
  • Merhaba arkadaslar amd phenom 2 x4 965 modelını almıs bulunuyorum denılenlerın uzerıne ıslemcı fanı gercekten de felaket gurultulu calısıyor benım bu konu hakkın da sormak ıstedıgım soru var eskı ıslemcım amd athlon x2 250 bu modelın ıslemcı fanını 965 e taksam sıkıntı olurmu denedıgımde uzerıne tam olarak oturuyordu fakat sogutma ıle ılgılı bır sıkıntı yasarmıyım bu konu hakkında benı bılgılendırırsenız sevınırım tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kajmeran89 -- 5 Ağustos 2012; 17:16:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: basturk9027

Selamlar.
    İmzamdaki sistemde Phenom II x4 955 e voltaj vermeden 3.6 ghze çıktığımda oyunlarda STOP: 0X00000124 mavi ekran hatası alıyorum 3.5 ghz de bu sorun yok. 3.6 ghz de ise bu 1.4 v verdiğim zaman sorun ortadan kalkıyor . Sorum şu Phenom II x4 955 gibi bir işlemcide voltajsız 3.6 ghzde sorun oluşması anormal bir durummudur , 1.35 v olan voltajı 1.4 e çıkarmış olmamın uzun vadede işlemciye zararı varmıdır ?
    Şimdiden teşekkürler ..

hasta olduğumdan geciktim kusura bakmayın, bende x4 960t yi voltajsız 3.8 yaptıgımda aynı hatayı aldım, voltaj vermek işlemcinin ömrünü kısaltır, 3.5 yeterli diye düşünüyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmeran89

Merhaba arkadaslar amd phenom 2 x4 965 modelını almıs bulunuyorum denılenlerın uzerıne ıslemcı fanı gercekten de felaket gurultulu calısıyor benım bu konu hakkın da sormak ıstedıgım soru var eskı ıslemcım amd athlon x2 250 bu modelın ıslemcı fanını 965 e taksam sıkıntı olurmu denedıgımde uzerıne tam olarak oturuyordu fakat sogutma ıle ılgılı bır sıkıntı yasarmıyım bu konu hakkında benı bılgılendırırsenız sevınırım tesekkurler

athlonların fanları hakkında pek bir bilgim yok kullanan arkadaşlara sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapperchild

quote:

Orijinalden alıntı: kajmeran89

Merhaba arkadaslar amd phenom 2 x4 965 modelını almıs bulunuyorum denılenlerın uzerıne ıslemcı fanı gercekten de felaket gurultulu calısıyor benım bu konu hakkın da sormak ıstedıgım soru var eskı ıslemcım amd athlon x2 250 bu modelın ıslemcı fanını 965 e taksam sıkıntı olurmu denedıgımde uzerıne tam olarak oturuyordu fakat sogutma ıle ılgılı bır sıkıntı yasarmıyım bu konu hakkında benı bılgılendırırsenız sevınırım tesekkurler

athlonların fanları hakkında pek bir bilgim yok kullanan arkadaşlara sormak lazım.

Acil olarak bir fan alacam galiba görünen o, ben böyle bir fan görmedim ya 5500 rpm hızda dönüyor pc yi kullanamıyorum başım ağrıyor bir süre sonra, bana işlemci fanı önerirmisiniz phenom 965 için yalnız işlemci fanı kolay monte edilebileninden olursa çok sevinirim bir de monte etmekle uğraşmak istemiyorum teşekkürler.
    Dİpçik: arkadaşlar amd phenom 2 965 işlemciyi alacak olanlar veya düşünenler varsa alırken kesinlikle ama kesinlikle yanın da bir de yeni bir fan alsınlar bu kadar gürültülü olurmu bir fan ya vallahi pc yi kullandırtmıyor adama amd böyle bir fanı nasıl vermiş bunun yanında şaşırdım valla hiç mi test etmemişler anlamadım saygılar.
    Bu arada anakartım gigabyte ma770-ud3 kasa xigmatek midgard

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kajmeran89 -- 6 Ağustos 2012; 21:54:46 >

• quote:

quote:

Selamlar.
    Şimdiden teşekkürler ..

hasta olduğumdan geciktim kusura bakmayın, bende x4 960t yi voltajsız 3.8 yaptıgımda aynı hatayı aldım, voltaj vermek işlemcinin ömrünü kısaltır, 3.5 yeterli diye düşünüyorum :)

Geçmiş olsun.
    Cevap için teşekkür ederim ..

• quote:

quote:

quote:

Selamlar.
    Şimdiden teşekkürler ..

Geçmiş olsun.
    Cevap için teşekkür ederim ..

Ben teşekkür ederim

• Merhaba,

Huntkey MAX600W 80+ Power'a sahibim

Sistem

Phenom ıı x4 965 be 3.4
    Gigabyte fxa 990 ud3
    kingston hyperx 8gb cl9 1600mhz
    hd 6850

bir tane daha hd 6850 alsam bu psu yeterli olurmu sistemi yakar veya zarar verirmi ? , Lütfen hd 6850 sat para Ekle hd 7850 al demeyin !

İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: **3A**

Merhaba,

Huntkey MAX600W 80 Power'a sahibim

Sistem

Phenom ıı x4 965 be 3.4
    Gigabyte fxa 990 ud3
    kingston hyperx 8gb cl9 1600mhz
    hd 6850

bir tane daha hd 6850 alsam bu psu yeterli olurmu sistemi yakar veya zarar verirmi ? , Lütfen hd 6850 sat para Ekle hd 7850 al demeyin !

İyi günler.

tek 6850 için 500w minimum psu öneriliyor.
    Not safely ;
    Guru3D's power supply recommendation:
    Radeon HD 6850 x1
    On your average system the card requires you to have a 450 Watt power supply unit.
    Radeon HD 6850 x2
    A second card requires you to add another ~130 Watts. You need a 650 Watt power supply unit.

650w olsaydı rahattınız. yetmez power.
  • Güncel....

o kadar soruya cevap veriyoruz bi teşekkür etseniz...
  • Teşekkürler.
  • güncel...
  • rapper sen uzmansın bilirsin...

benim kutulu garantili phenom II X4 840 ikinci elde ne kadara satılabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

rapper sen uzmansın bilirsin...

benim kutulu garantili phenom II X4 840 ikinci elde ne kadara satılabilir ?

Forumda faturasıyla 130a satan olmuş, o civarda gider
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.