Şimdi Ara

AMD Phenom II x4-x6 destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
428
Cevap
6
Favori
10.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Phenom II x4-x6 işlemcilerde bilgilerimle size yardımcı olacağım, gerektiğinde AMD veya anakart üreticiniz ile irtibatınızı sağlayacağım.
    Her türden sorularınıza açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrFinito -- 21 Ağustos 2012; 18:33:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Asus m5a78 l le kullanıyorum. Phenom 2 x6 lardan sonrasını(bulldozer) kullanabilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukox

Asus m5a78 l le kullanıyorum. Phenom 2 x6 lardan sonrasını(bulldozer) kullanabilirmiyim?

evet anakartınızın am3+ desteği var, rahatlıkla kullanabilirsiniz, bios güncellemeleri ile stabilite sorunları da aşılacaktır
  • İşlemci fanı olarak ne tavsiye edersiniz?(X4 965)Ayrıca Xigmatek Gaia ya da Sunbeam almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alcatraz Katili

İşlemci fanı olarak ne tavsiye edersiniz?(X4 965)Ayrıca Xigmatek Gaia ya da Sunbeam almayı düşünüyorum.

Tartışmasız Sunbeam C.C.F
  • phenom x4 955 kullanıcısıyım,asus m4a87td anakartım var,FX X4 4100 işlemcisini alsam performansta bi artış olurmu özellikle oyunlarda fx modellerinin testlerine bakmadım incelemedim bunun fiyatı uygun geldi bariz bi fark olacaksa almayı düşünüyorum,frekans hızı güzel geldi gözüme
  • quote:

Orijinalden alıntı: rank rank

phenom x4 955 kullanıcısıyım,asus m4a87td anakartım var,FX X4 4100 işlemcisini alsam performansta bi artış olurmu özellikle oyunlarda fx modellerinin testlerine bakmadım incelemedim bunun fiyatı uygun geldi bariz bi fark olacaksa almayı düşünüyorum,frekans hızı güzel geldi gözüme

2.nesil FX'ler çıkmadan ve fiyatları oturmadan hiç bir değişiklik yapmayın

Anakartınızın FX desteği mevcut değil bu arada.

Düzeltme: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 25 Temmuz 2012; 1:10:21 >
  • quote:

phenom x4 955 kullanıcısıyım,asus m4a87td anakartım var,FX X4 4100 işlemcisini alsam performansta bi artış olurmu özellikle oyunlarda fx modellerinin testlerine bakmadım incelemedim bunun fiyatı uygun geldi bariz bi fark olacaksa almayı düşünüyorum,frekans hızı güzel geldi gözüme

fark olmaz
  • quote:

Phenom II AMD'nin en ideal oyun işlemcisidir. saat frekans hızına aldanmayım ki hele fx-8120 altına geçilmesini önermem, 8 çekirdek de en az 6-8 yıl götürür, sadece ekran kartı güncellemeniz gerekir.

bu arada anakartınız am3+ desteklemiyor, fx kullanamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alcatraz Katili

İşlemci fanı olarak ne tavsiye edersiniz?(X4 965)Ayrıca Xigmatek Gaia ya da Sunbeam almayı düşünüyorum.

sunbeam c.c.f alın, tam bir f/p ürünüdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

2.nesil FX'ler çıkmadan ve fiyatalrı oturmadan hiç bir değişiklik yapmayın

mantıklı.
    ben x4'ten yenileyecek olsam yada fx-8... yada intele geçerdim

• aynen desteklemiyormuş benim aklımda öyle kalmış ,hocam bende işlemciler konusunda yeni yeni kendimi geliştiriyorumda size amd işlemciler hakkında bi soru soracaktım,phenom,athlon,a series birde fx bu isimler işlemcilerin mimarisine göremi adlandırılmış,birde bu serilerden hangisi en son çıkan seri fx yeni nesil deniyor yani öncedende vardı yeni gelişmelerle çıktığını anlıyorum,en kaliteli model ismi hangisi aralarında oyun için özellikle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rank rank -- 25 Temmuz 2012; 1:14:21 >
  • quote:

aynen desteklemiyormuş benim aklımda öyle kalmış ,hocam bende işlemciler konusunda yeni yeni kendimi geliştiriyorumda size amd işlemciler hakkında bi soru soracaktım,phenom,athlon,a series birde fx bu isimler işlemcilerin mimarisine göremi adlandırılmış,birde bu serilerden hangisi en son çıkan seri fx yeni nesil deniyor yani öncedende vardı yeni gelişmelerle çıktığını anlıyorum,en kaliteli model ismi hangisi aralarında oyun için özellikle

phenom x4 955 ve üstü günümüz için öne çıkıyor, 3 sene daha devam edebileceğimizi düşünüyorum.
    2.nesil fx çıkınca performans ile AMD çok büyük bir ilerleme sağlamalı. tabi bunu intele göre daha ucuza vermeli pazar payını arttırması için.

• teşekkür ederim bilgiler için mimariye göremi adlandırılmış sorumu gözden kaçırdınız sanırım onuda merak ediyorum
  • quote:

teşekkür ederim bilgiler için mimariye göremi adlandırılmış sorumu gözden kaçırdınız sanırım onuda merak ediyorum

phenom ve athlon aynı soket diye biliyorum, bu açıdan bakarsak mimari de aynı. kesin bir bilgim yok araştırmak lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapperchild

quote:

teşekkür ederim bilgiler için mimariye göremi adlandırılmış sorumu gözden kaçırdınız sanırım onuda merak ediyorum

phenom ve athlon aynı soket diye biliyorum, bu açıdan bakarsak mimari de aynı. kesin bir bilgim yok araştırmak lazım :)

athlon ve phenom am3 soketini kullanırlar
  • Bende fx 8120 var.amd phenom II 1090t'si olan birisi takasa etmek istiyor üzerine de para verecek.teklifi bana cazip geldi.Birde sizlerin fikrini alayım dedim
  • x4 965 icin soğutma önerirmisiniz ovc yapmayı düsünmüyorum mümkünse uygun soğutucu olsun fiyat konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruby07

x4 965 icin soğutma önerirmisiniz ovc yapmayı düsünmüyorum mümkünse uygun soğutucu olsun fiyat konusunda

Benim önerim bu olur:http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=92120
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.