Şimdi Ara

AMD’nin Steamroller Mimarili İşlemcileri Yıl Sonunda Geliyor Ama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk nesil Bulldozer mimarili Fx işlemcileri ile hayal kırıklığı yaşatan AMD, yenilenmiş Steamroller mimarili işlemcilerini bu yıl içerisinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Daha önce 2013′e yetişmeyeceği söylenen Steamroller mimarisi hakkında AMD resmi bir açıklama yaparak yeni seriyi bu yıla geri çektiğini çıklamıştı. Firmadan gelen son açıklamalar da haberin doğruluğunu kanıtlamış oldu. Öte yandan bu sene Stramroller mimarili FX işlemcisi bekleyenler biraz daha beklemek zorunda çünkü AMD Stemroller’da önceliği server sistemlere verdi. Yapılan resmi açıklmaya göre bu yılın son çeyreğinde Steamroller mimarili Opteron işlemciler piyasaya sürülecek. Bu arada AMD Steamroller Opteron işlemcilerinde PCi 3.0 desteği vermeye de başlayacak.

Steamroller mimarisinde AMD üç önemli güncelleme yapıyor. İlki 32nm’den 28nm’ye geçiş ki bu da güç tüketimini olumlu olarak değiştirecek. İkinci olarak, Bulldozer’in eleştiri konusu olan tek izlek performansı Steamroller’da kayda değer oranda geliştiriliyor. Son olarak ta hala çözülemeyen L2 bellek hatası bu seride tümüyle düzeltiliyor. Bu da karşımıza daha güçlü ve daha verimli işlemciler çıkarıyor.

PCi 3.0 desteği AM3+ anakartların 2014′te emekliye ayrılacağının kanıtı ki bununla ilgili iddialar uzun süredir konuşuluyordu. 3. nesil Kaveri APU’larının da Steamroller olacağını da düşünürsek FM2 anakartların da son demlerini yaşadığını söyleyebilirim.

Bu yılın sonu anlaşılan oldukça hareketli geçecek. Bakalım AMD Steamroller’da şeytanın bacağını kırabilecek mi?

• KhAnS- K kullanıcısına yanıt
    PCI-E 3.0 için kimsenin anakartından öylece vazgeçeceğini sanmıyorum.

Hiç bilmediğim konu ise şu: 32nm'den 28nm'ye geçince anakart değiştirmek farz mı oluyor?

Haber için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

PCI-E 3.0 için kimsenin anakartından öylece vazgeçeceğini sanmıyorum.

Hiç bilmediğim konu ise şu: 32nm'den 28nm'ye geçince anakart değiştirmek farz mı oluyor?

Haber için teşekkürler.

+1 anakart değiştirmek gerekicekmi ?
  • haberin kaynağı hangi site ?.Yalan haber gibi geldide
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkknight02

haberin kaynağı hangi site ?.Yalan haber gibi geldide

Aynen banada öyle geldi bu değişikliklerle geçse ne geçmese ne amd
  • amd ne yapsa yeridir. tamam da artık FX ler için steamroller üretmeye başlat niye bu kadar zor ki yani gpu ya verdikleri önemi FX lere verseler şimdi amd bambaşka olurdu.
  • Haberin gercekciligi varmi? Bu arada masaustu icin bir sure daha gelmeyecek diye biliyorum.gelirse serverlar icin gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu fail

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 diye biliyorum. Fx için umutlu olmamak lazım o zamana kadar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.