Şimdi Ara

## AMD'nin 790FX Yonga Seti 8 Watt'lık Güç Tüketimine Sahip ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

AMD çıkarmadan intel 2W lık güç tüketimlisini sürer piyasaya AMD nin haberlerde yaptığı acarlığı piyasaya sürmede de yapmasını bekliyopruz artık Inteli ben hep microsofta benzetiyorum. Satış ve araklama, geliştirme stratejileri çok benziyor.

"Intel tarafında ise P35'in 16W, X38 yonga setinin ise tek başına 26.5W'lık güç tüketimine sahip olduğu belirtilmekte"

hangi 2watt intel neredeyse 2 katına cıkarmış geliştirdikleri cipseti ısınıyo diye bakıra madene para veriosun bord oluyor 400$

• quote:

Orjinalden alıntı: kaan84

quote:

AMD çıkarmadan intel 2W lık güç tüketimlisini sürer piyasaya AMD nin haberlerde yaptığı acarlığı piyasaya sürmede de yapmasını bekliyopruz artık Inteli ben hep microsofta benzetiyorum. Satış ve araklama, geliştirme stratejileri çok benziyor.

"Intel tarafında ise P35'in 16W, X38 yonga setinin ise tek başına 26.5W'lık güç tüketimine sahip olduğu belirtilmekte"

hangi 2watt intel neredeyse 2 katına cıkarmış geliştirdikleri cipseti ısınıyo diye bakıra madene para veriosun bord oluyor 400$

Helal be hoca kim tutar seni

• quote:

quote:

Hocam mübalağa ediyorum. Her söyleneni bu kadar ciddiye almayın lütfen Ama gerçek olan bir şey varsa intelin buna bir şekilde cevap vereceği. Yani ne görüyorsak ona dayanarak mübalağa ediyoruz

• 2w işlemci ciddi söğledim demezsin sanırım , benimde inandığımdan yazdığımı düşünmen ilginç ama görünüyorki intel buna cvp verecek gibi değil bütün pahalı bordlar genelde intelde kalitesinden değil en iyi denilen asus blizt extreme lerde bile 0.8v drop var hala

e niye pahalı dersen koca koca bakır plakalar heat pipe teknolojileri vs..vs.. hele son modellere bak bordun görünen yerleri neredeyse daha az bakırlardan kimilerinde kasaların arkasından dışarlara kadar uzatmışlar , ısınıyordu bunlarla soğutuyoruz sizde alın işte diyo intel tasarımcıları
  • Artık Psu lar out Amd chipset ve cpu lar İn artık yetmiyor die psu değiştirmemize gerek kalmayacak gibi gözüküyor AMD böylelikle hem insanlığa büyük bir yardım(Elektrik faturası anlamında) hem de Küresel ısınmaya karşı kaynaklarımızı idareli kullanmamıza yardım etmeye çalışıyor.55 nm gpularda buna örnek verilebilir İntelde ise bu ne kadar enerji o kadar iii güç politikasına dönüşmüş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

8 Watt bu bildiğimiz 8Watt değil mi? Bu eğer gerçekse yüksek W lı güç kaynaklarını almanın bir mantığı da kalmaz. Bana bi işler dönüyor gibi geliyor ama ürün bi çıksın hele

Doğrusu da bu zaten bence. Teknoloji geliştikçe bir takım maliyetlerin düşmesi lazım. Ama tekelci firmalar yan üretici firmalarla anlaşmış bir şekilde fahiş fiyatlardan diğer bileşenlerin alınmasına zorluyor tüketiciyi. Özellikle de ekran kartlarında bu durum söz konusu.

• Bu rakam gerçekten güzel küresel ısınma çağında enerji tüketim tasarrufu en önemli etkenlerden biri AMD'ye tam destek.
  • Sanırım bunda dahili bellek kontrolcüsünün etkisi büyük. İntel nehaleme yani dogal 4 cekirdek yapısına gecmeden böyle düsük enrji tüketimine sahip chipset maalesef cıkaramaz.
  • Arkadaşlar eğer AMD bu kadar düşük watt değeri verebiliyorsa bu çok büyük gelişmedir. Ben hep DH deki yazılarımda yüksek güç tüketimini eleştirdim nihayet istediğim gibi oldu. AMD Ati yide aldığına göre yakında yüksek performans/düşük enerji gereksinimli ekran kartlarınıda görücez bunlar harika haberler.

intel ve nvidia(eğer ati konusundaki yorumum doğru olursa) firmaları bu tarzda bir projeye girmediyse vay hallerine. 700Watt PSU alan arkadaşımın karşısında haklı çıkmamada ayrıca seviniyorum:) neymiş geleceğe yatırımmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 15 Ekim 2007; 12:09:29 >
  • quote:

2w işlemci ciddi söğledim demezsin sanırım , benimde inandığımdan yazdığımı düşünmen ilginç ama görünüyorki intel buna cvp verecek gibi değil bütün pahalı bordlar genelde intelde kalitesinden değil en iyi denilen asus blizt extreme lerde bile 0.8v drop var hala

e niye pahalı dersen koca koca bakır plakalar heat pipe teknolojileri vs..vs.. hele son modellere bak bordun görünen yerleri neredeyse daha az bakırlardan kimilerinde kasaların arkasından dışarlara kadar uzatmışlar , ısınıyordu bunlarla soğutuyoruz sizde alın işte diyo intel tasarımcıları

Mübalağa etmek: Abartmak.

• AMD nin en beğendiğim yanı bu süper birşey 8 watt ile bir anakartı çalıştırmak ve ondan yüksek performans almak müthiş...
  • AMD atiden gelen güzel haberleri sıralasak oldukça uzun bir liste oluşurdu herhalde... AMD nin yaptığı bir işi gerçekten çok iyi yapıyor olmasını seviyorum... ve her nedense intel de AMD den sonra onun yaptıklarını sanki ilk defa kendisi yapıyormuş gibi yapıyor... Not alın bu haberleri ileride göreceksiniz intelin üzerine basa basa düşük güç tüketimli yonga setleri ve işlemci haberlerini... AMD den sonra.. AMD trend oluşturuyor intel geliştiriyor... bu bir gerçek...
  • Tasarım yaparken, güç tüketiminin düşünülmesi çok güzel. Zaten crosfire, sli diye abartılar 1000w. Tek kanalden yeterli amper değerinde akım sağlayan 600w bi güç kaynağı bile fazlasıyla yeterli.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.