Şimdi Ara

AMD işlemcili Lenovo ThinkPad'ler yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD işlemcili Lenovo ThinkPad'ler yolda

Lenovo ThinkPad serisindeki dizüstü bilgisayarlar iş için kullanılabilecek en iyi laptop seçenekleri arasında yer alıyor. Neredeyse her model bir Intel işlemciyle güçlendirilmiş durumda ancak yeni modeller piyasaya çıktığı zaman bu durum değişecek. Lenovo birkaç yıl aranın ardından AMD işlemciye sahip kurumsal dizüstü bilgisayarlarını yeniden piyasaya sürüyor.

Ayrıca Bkz.Steam her ay 1.5 milyon yeni kullanıcı kazanıyor
    Şirketin ThinkPad A serisine iki yeni model gelecek. Lenovo A275 ve A475 isimli modeller Kanada Sertifikasyon Ofisi tarafından doğrulandı. A275'in ThinkPad X270'i, A475'in ise ThinkPad T470 modelini temel aldıkları düşünülüyor. Şu an için dizüstü bilgisayarlarla ilgili başka bilgi yok.

Lenovo'nun en popüler kurumsal odaklı dizüstü bilgisayar serisine AMD işlemciyle güçlendirilmiş iki yeni model eklemesi AMD açısından çok iyi bir gelişme. Özellikle A475, Intel işlemcili kardeşi T470'in en çok beğenilen kurumsal dizüstü bilgisayarlarından biri olması nedeniyle AMD'ye ciddi katkı sağlayabilir.

• Lenovo ile yaşadığım sorun izleyin.Siz siz olun Lenovo ürünlerinden uzak durun.
    Garantisi var ama kullanıcı hatası deniyor,ilgisizler ve paranız çöpe gidiyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=kuIDaRi0SZ0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataymagic -- 6 Ağustos 2017; 22:46:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataymagic

Lenovo ile yaşadığım sorun izleyin.Siz siz olun Lenovo ürünlerinden uzak durun.

Geçmiş olsun. Bu tip sorunları herhangi bir markada da yaşayabilirdiniz. Ben 2008 yılında Lenovo 3000 V200 model dizüstü bilgisayar almıştım. Donanımda güncelleme yaparak (SSD, ikinci hard disk, ram takviyesi) hala kullanıyorum. Ayrıca Thinkpad serisi de çok kaliteli ve sağlam bir seridir. Hep almak istemişimdir ama fiyatı yüzünden bir türlü yanına yaklaşamamışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pofpor01 -- 6 Ağustos 2017; 21:16:31 >

• size geçmiş olsun. ben lenovo Y50-70 kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum benden öncede 1 yıl kullanılmıştı bir daha bilgisayar alacak olsam kesinlikle lenova alırım...

• Güvenemiyorum ama belli olmaz iyi de çıkabilir. Aslında bu amd işlemcileri hp de denemek lazım önce

• FirePro tabanlı ve Zen işlemcili bir APU çok iyi iş görür.

• quote:

Nasıl ki Porsche bir Volkswagen araba değilse, Audi bir Volkswagen araba değilse Thinkpad de bir Lenovo bilgisayar değil. Evet Lenovo markası altında, IBM tarafından Lenovo'ya satıldı ama bir Lenovo değil.

Lenovo'nun ürününün arkasında durmamamsı ise sorun. Yaşadığınız kullanıcı hatası bile olsa müşteri memnuniyeti adına ekranı değiştirebilirlerdi ama malesef Türkiye'de müşteri olmak köle olmaktan farksız. Eğer değiştirselerdi herkese önerirdiniz, herkes önerirdi, itibarları artardı. Şimdi ise haklı olarak kötülüyorsunuz. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

quote:

Nasıl ki Porsche bir Volkswagen araba değilse, Audi bir Volkswagen araba değilse Thinkpad de bir Lenovo bilgisayar değil. Evet Lenovo markası altında, IBM tarafından Lenovo'ya satıldı ama bir Lenovo değil.

Lenovo'nun ürününün arkasında durmamamsı ise sorun. Yaşadığınız kullanıcı hatası bile olsa müşteri memnuniyeti adına ekranı değiştirebilirlerdi ama malesef Türkiye'de müşteri olmak köle olmaktan farksız. Eğer değiştirselerdi herkese önerirdiniz, herkes önerirdi, itibarları artardı. Şimdi ise haklı olarak kötülüyorsunuz. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim.
    Sorun Türkiye Lenovo garantisi. Yurt dışında olsa, birebir değişim olurdu.Üst modeli verirlerdi. Cep telefonlarında bunun örneklerini görüyoruz. İkisi bir arada cihaz olunca dayanıklılık az oluyormuş. Tablet moduna çevirince hafif çatladı. Sonra Lenovo İstanbul'dan (ilgisizler çok) kullanıcı hatası deyip geçiyor.Böyle sorun yaşayan çokmuş dünyada araştırınca. Ben böyle bir kötü tecrübe yaşadım.En iyisi normal notebook alınması. İkisi bir arada cihazlardan uzak durun. Hangi marka olursa olsun.İyice araştırıp alınmalı.Ben pratik,hafif olsun diye almıştım. Diğer arkadaşların yorumlarına teşekkür ederim. Elektronik alet ne olacağı belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: BRNSpawn

FirePro tabanlı ve Zen işlemcili bir APU çok iyi iş görür.

Hem FirePro çekirdeği hem de Zen mimarisi, oldu. Başka?

Masaüstünde FirePro'lu APU'lar gördük. Mobilde neden olmasın.
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki istelinen ilgiyi görmedi ve ülkemezi gelemdi. APU'lu All in One lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: pofpor01

quote:

Geçmiş olsun. Bu tip sorunları herhangi bir markada da yaşayabilirdiniz. Ben 2008 yılında Lenovo 3000 V200 model dizüstü bilgisayar almıştım. Donanımda güncelleme yaparak (SSD, ikinci hard disk, ram takviyesi) hala kullanıyorum. Ayrıca Thinkpad serisi de çok kaliteli ve sağlam bir seridir. Hep almak istemişimdir ama fiyatı yüzünden bir türlü yanına yaklaşamamışımdır.

Aslinda cok uygun fiyata ikinci el ThinkPad'ler mevcut. Yani cok uygun derken, sifirine oranla.

Ben ticari kullaniciyim, ThinkPad ile yasadigim bir sorun olursa gelip evde veya ofiste tamir ediyorlar. Gecenlerde sim kart soketindeki pin kirildi, eve gelip board degistirdiler. Hatta o da yenilenmis olsun gelmisken diye 4G modulunu de degistirdiler, ki bozuk degildi.

X1 yoga kullaniyorum bu arada. Umarim size de kismet olur bir gun.

• cagataymagic C kullanıcısına yanıt
    Yoga serisi ile Thinkpad serisi aynı firma altında değil bildiğim kadarıyla.
    Ideapad de aynı şekilde farklı.

Thinkpad de yaşayacağınız soruna karşı alacağınız cevap diğer firmalara göre farklı olacaktır. Zira Thinkpad e BDH bakarken diğer serilere farklı firmalar bakmakta. Sizin sorununuz buradan kaynaklı sanırım.

Thinkpad şu an piyasadan alacağınız ve garantide en son sorun yaşayacağınız serilerden birisi. Kaldı ki cihazı bozmak bile oldukça zor.
  • quote:

Ekranı kullanıcı tarafından kırılmış laptopu, müşteri memnuniyeti adına ücretsiz değiştiren firmayı mutlaka listeme koyardım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.