Şimdi Ara

AMD işlemci fanı seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Athlon X3 450 işlemcim yeni olmasına ramen fan son birkaç haftadır tıkırdamaya başladı ve çok sinir bozucu. garanti vs. ile uğraşmak istemediğimden yeni bir fan bakıyorum.

En büyük kriterim sessiz ve uygun fiyatlı olması... OC vs. uğraşan bir insan değilim...

aşağıdaki iki modeli gözüme kestirdim. Birbirlerine çok benziyolar. ikisi de alüminyum aradaki 10TL fiyat farkına değer mi? soğutma performansları aynı mıdır?

Xigmatek Apache-II CD903: 28TL

AMD işlemci fanı seçimi

Evercool CS-1156CP: 17TL

AMD işlemci fanı seçimi

Yoksa bütçeyi zorlayıp şunu mu alsam?

Xigmatek HDT-D1284: 42TL

AMD işlemci fanı seçimi

Fikirlerinizi bekliyorum...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Xigmatek hdT-D1284 daha iyi sçeim olur, diğerlerini asla tercih etmeyin.
  • D1284'u iki kuzenime ve kardesime aldim cok memnun kaldilar ses ve sogutma konusunda.yuksekligi 15cm eger kasa kapaginda fan yoksa kasaya sigacaktir.
  • teşekkürler d1284'e zorlayacağım... tutun ki bütçeyi zorlayamadım apache'mi evercool'mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

D1284'u iki kuzenime ve kardesime aldim cok memnun kaldilar ses ve sogutma konusunda.yuksekligi 15cm eger kasa kapaginda fan yoksa kasaya sigacaktir.

ayrıca kapak üstünde fan var resimlerini ekliyorum. işlemcinin biraz aşğısında, sorun çıkarır mı bilmiyorum.

AMD işlemci fanı seçimi

AMD işlemci fanı seçimi

AMD işlemci fanı seçimi

• carpacak gibi gorunuyor son resme gore.carpmasa bile dip dibe olacaktir.x3 450 isinan bir islemci degil oc de yapmayacakmissin apache de dusunebilirsin.

apache 90mm biraz sesli olur bakma 20 desibel yazdiklarina.1200~2500 RPM arasinda donuyormus 4 pin sanirim yoksa degisken devir olmaz.

http://www.xigmatek.com/product.php?productid=126&type=specification

evercool paso 2500 devir donuyor sanirim bu da kafa utuler.

ses olarak en iyisi 800-1500 devir arasi donen 120mm 1284 aslinda ama o renkli fani cikarman gerekebilir zaten gerek yok hava alacagi bosluk olsa yeterli.takmasi biraz zor 1284'un cunku harbiden kocaman el girmiyor anakarti cikarman gerekebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

carpacak gibi gorunuyor son resme gore.carpmasa bile dip dibe olacaktir.x3 450 isinan bir islemci degil oc de yapmayacakmissin apache de dusunebilirsin.

apache 90mm biraz sesli olur bakma 20 desibel yazdiklarina.1200~2500 RPM arasinda donuyormus 4 pin sanirim yoksa degisken devir olmaz.

http://www.xigmatek.com/product.php?productid=126&type=specification

evercool paso 2500 devir donuyor sanirim bu da kafa utuler.

ses olarak en iyisi 800-1500 devir arasi donen 120mm 1284 aslinda ama o renkli fani cikarman gerekebilir zaten gerek yok hava alacagi bosluk olsa yeterli.takmasi biraz zor 1284'un cunku harbiden kocaman el girmiyor anakarti cikarman gerekebilir.

Çok çakallar ya, en düşük devirde 20db olur heralde. üst ses sınırını yazmamışlar...

ordaki renki fanı sırf CPU fan devir hızı coşmasın diye çalıştırıyorum. yoksa o da çok ses çıkarıyor. sökmek gerekirse sökerim de.

1284 konusunda diğer çekincemde üstte duran PSU yüzünden montaj sorunu olabilir mi diye... çünkü heat pipe'ların sağlıklı çalışması için şu şekilde monte edilmesi gerekiyormuş:

AMD işlemci fanı seçimi

bir forumdaki elemanda kasadaki PSU yüzünden yan takabilmiş ve şunu yazmuş:

quote:

Senin bildiğin şekil doğru. Bende de var o soğutucu. İlk önce kılavuzdaki gibi takmıştım, yani aşağı doğru. Tesadüfen Sirke farketti soğutucunun ters yönünü. Bir de belge buldu, en uygun yön yukarı doğruymuş. Yana doğru olursa da olurmuş, ama yukarı doğru daha performanslı çalışıyormuş. Benimki aşağı doğru takılmıştı. Önceki 92mm fanlı soğutucumla aynı performansı alıyordum. Garip geliyordu tabi, bu onun 2 katı büyüklükte, her bakımdan daha avantajlı. Yukarı doğru takamadım (kasa izin vermedi), ben de yana doğru taktım. Şimdi gayet güzel çalışıyor.

AMD işlemci fanı seçimi

• ilk gosterdigin 1284 resmi intel icin.sen amd'ye takacaksin istedigin yone takabilirsin cift yone de takma cizgisi var cay kasigi gibi bir aparatla takacaksin.ben psuya dogru takmadim kuzende.phenomII 920 canavar gibi calisiyor yon problem degil ramlere dogru ver egzosa dogru ver sart degil psu.
  • p.tesi alabilirim. görecez artık...
  • khan blackwolf 5 bakır ısı borulu silah boyası ile boyalı cpu soğutucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bediralkan

khan blackwolf 5 bakır ısı borulu silah boyası ile boyalı cpu soğutucu

arkadaşım ben bütçeyi 40TL için zorluyorum, sen bana 80$'lık soğutucu öneriyorsun...

zaten işlemcim athlon x3 450 onun fiyatı 75$ civarı, soğutucuya neden bu kadar masraf yapayım... tutki yapacam bu masrafı corsair'in sıvı soğutmasına yönelirim...
  • Xigmatek hdT-D1284
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dew!Lso0n.^

Xigmatek hdT-D1284

P.tesi alacağım bir aksilik çıkmazsa... 2ay sonra askere gideceğim ama eninde sonunda alınacak ve ürünü xigmatek sitesinden kaldırmışlar. geldiğimde ürünü bulamayabilirim veya dolar kuru yükselebilir.

80mm'lik fanları da molex'den 5volt ile besleyip seslerini düşürdüm. PSU fanıda 12cm yüksek devirde ama çok sesli değil. Arkadaki siyah fanıda içeri üfleyecek konuma getirirsem sessizliğin dibine vururum artık...
  • Xigmatek CD903 Apache-III. Bende bu işlemci fanı var ama nasıl çıkaracağını bilmiyorum yardım edin 2 tarafında bastırmalı yer var galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halperen H kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bunu sormak için ayrı bir konu açman daha isabetli olurdu. 8 yıllık konuyu hortlatmışsın

Bu tarz (bastırmalı/mandallı diye tabir edilen) soğutucuları sökmek çok zordur. Tek başına sökmen imkansız desem olur yani... Sırf sökmesi zor diye canavar gibi soğutan Sunbeam CCF'mi sattım
    Sökerken birinden yardım alman gerek. Biriniz mandallara bastıracak, diğeriniz aşağıya doğru sarkan halkayı tornavida/bıçak gibi bir cisim yardımıyla çekerek iskele kancasından kurtaracak.
  • Hahaha 42TL'ye işlemci soğutucusu almışım zamanında. Şimdi o parayla burger kingde düzgün menü alamazsın.  AMD işlemci fanı seçimi 

Bu arada soğutucu sağlam çıktı. Phenom II X4 970BE ile de kullandım yıllarca. OC ile de başa çıkabildi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.