Şimdi Ara

AMD FX8350 Alma Yolundayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumdaki yorumlara göre kullanıp memnun kalan çok. 8 çekirdek, 4.0ghz 16Mb ön bellek, canımı sıkan tek nokta 32Nm oluşu ama her güzelin bir kusuru vardır. Şöyle bir kombin yaptım. Bana makul geldi, kendi soğutucum daha yeni AM3+ destekli, en fazla kasaya bir fan eklemesi yapar rahat rahat kullanırım diye düünüyorum. Birde anasayfada bütün sistem önerilerinde önerilen sistem AMD, bende mi bir sorun çıktı anlamadım.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-970a-g43-amd-970-sb950-am3-ddr3-2133mhzoc-sata-30-usb-30-anakart.html

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fx-x8-8350-soket-am3-wraith-sogutucu-4-0ghz-16mb-onbellek-32nm-islemci.html

Edit: Oyun oynamak gibi aşırı bir derdim yok. Oynadığım yarış simülasyonları ve CS, ayrıca bilgisayar mühendisliği işleri. Oyunları zaten genelde mediumda oynuyorum 45 fps bana hayli hayli yeter. Ultra 90 fps gibi bi değer istemek aptalca zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektrontan -- 3 Ağustos 2017; 14:8:14 >

• O yol yol değil sakın alıyım deme bide sıfır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Calimocho C kullanıcısına yanıt
    Neden ve öneriniz nedir?
  • elektrontan E kullanıcısına yanıt
    Am3 soket öldü artık bütçeni söyle yardımcı olunur

• Calimocho C kullanıcısına yanıt
    Bütçe bu civar işte, öğrenim kredisi alıyorum ayda 425 lira.
  • Bütün sistem için bütçeni söyle yardımcı olalım kardeşim.
  • Bu saatten sonra alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 3 Ağustos 2017; 13:22:58 >
  • Sakın alma 8350 kötü işlemci olduğundan değil güncelliğini yitiren bi platform olduğu için söylüyorum
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Bütün sistem değil anakart işlemci lazım ram kolay zaten. Iki cihaz 900 civarı yapıyor bütçe de aşağı yukarı o kadar.

1- O anakarta bulaşma sakın. Dünyanın en kötü anakartı. İlla ki DDR3 FX sistem kuracaksan sıfır değil ikinci el almanı tavsiye ederim. O fiyata ikinci elde(forum ya da sahibinden) MSI 970 Gaming ya da Asus Sabertooth gibi anakartlar alabilirsin ki arada fersahlarca fark vardır. Baktığım kadarıyla garantisi devam edenler de var.

2- FX 8350 ya da FX 8300 fiyatları 300 TL'ye kadar bulunabiliyor ikinci el olarak. Bakının öyle. Ayrıca mesela 700 TL'ye şöyle bir kombo var ki bence fena değil, ufak bir pazarlıkla 650 TL'ye falan alabilsen gayet güzel;https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-amd-fx-x8-8300-msi-970-gaming-467432427/detay

3- Wraith Cooler'ler 70-80 TL civarına bulunabiliyor, onu da satın alırsın 200 lira az çıkar cebinden. Ya da işlemciyi çok istiyorsan sıfır al 300 TL'ye ikinci el bir anakart al.

FX platform sıfır alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 3 Ağustos 2017; 13:48:34 >

• Ryzen 3 e bakın derim.

Ryzen 3 1200:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?pid=8948

Mobo:https://www.incehesap.com/asus-prime-b350m-k-anakart-fiyati-36252/

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Ryzen 3 de FX8 in yanında fos kalıyor ama ya

• Platform eskime meselesi bana nasıl bir sıkıntı çıkartır ki?

• Amacınız oyun oynamaksa r3 1200 e bakın derim. G4560,i3 6100 gibi işlemciler bile fx serisini oyunlarda geçiyor.
  • BL3E kullanıcısına yanıt
    Benchmarkta da i7ler arasinda

Benchmark testlerine bakacağına tek tek oyun testlerine bakarsan daha faydalı olur. Youtube a o konuda pek güvenemiyorum kanaldan kanala o kadar fark ediyor ki şöyle anlatayım bir video fx serisi önde diğer videoda i3 fark atmış bir diğer videoya bakıyorum başa baş gitmişler.Şu an ön siparişte 485 tl ye bulabiliyorsun.Bir de r3 1200 bakabilirsin. Bir de şunu ekliyeyim 4-5 senelik işlemciyi sıfır almak ve ondan daha ucuz bir alternatifi varken almak pek mantıklı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BL3E -- 3 Ağustos 2017; 14:59:43 >
  • eski işlemci diyenler Q6600 Q9400 alıyor insanlar hala ikinci el onlara niye bir şey demiyorsunuz?çünkü ucuza alıyorlar sıfırını 570 liraya almaya çalışmıyorlar.konu sahibine söylüyorum burada karşı çıkılan şey seçimin değil sıfırına baya para verecek olman.ikinci el 300 liraya aldığın anda burada konusunu bile açmana gerek kalmaz.
  • Bahsettiğim gibi bilgisayar mühendisliği işleri yapicam, kimi zaman hesaplama da yaparım. Oyun oynamak derdim değil medium ayardan yukarısı gereksiz ki bunu sadece ben değil henüz yeni monster laptop almış kuzenim de söylüyor. İşlem hacmi yüksek işlemci lazım ve garantiden kısamam.

• Ryzen çıktıktan sonra Fx serisi mantık kurallarına tamamen aykırı,miadını doldurdu o seri tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı.
    Ddr4 platformu çıktıktan sonra ddr3 sistem toplamak mı?Ben asla yapmazdım.
    Fx 6200 işlemci kullanıyorum şuan yetersiz kalıyor her platformda.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.