Şimdi Ara

AMD FX8 9370 :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topladım. Fakat işlemci soğutucusundan hiç memnun değilim. çok ısınıyor kapanıt duruyor.

İşlemci: AMD FX8 9370-4.4GHZ boşta 19-20 derecede
    yük altında: pert..
    Soğutucum: Coolmaster Hyper212x

sizce bu makineyi en soğutuc ne almalıyım _?_ Su sogutma mı yoksa Başka bi güçlü soğutucumu_?_

• quote:

Orijinalden alıntı: pcman35

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topladım. Fakat işlemci soğutucusundan hiç memnun değilim. çok ısınıyor kapanıt duruyor.

İşlemci: AMD FX8 9370-4.4GHZ boşta 19-20 derecede
    yük altında: pert..
    Soğutucum: Coolmaster Hyper212x

sizce bu makineyi en soğutuc ne almalıyım _?_ Su sogutma mı yoksa Başka bi güçlü soğutucumu_?_

hayırlı olsun öncelikle
    ya custom sıvı soğutmaya geciceksiniz yada corsair serisinden h80i veya h100i modellerinden edineceksiniz overclock içinde yeterli kalır soğutucu

• teşekürler ,) ozmn h80i alıcam
  • soğutucuda suc arama montaj hatalıdır..o soğutucuyla millet oc yapıyor o işlemciye.
  • boşta 20 derece ise yük altında çok fazla ısınmaması gerek anakart ney bu arada
  • asus sabertooth 990fx r2.0 anakartta sağlam
  • montaj hatalı olsa boşta bile makine ısınır ,)
  • pcman35 kullanıcısına yanıt
    8350 4.6 da kullanıyorum primede 60 üstü görmedim bf4 de 40 45 arası öyle deyim o zaman..212 evo. tg3 thermal macun
  • dediğin gibi dur deneyeyim baştan montaj edeceğim ,) Denemeden zarar gelmez
  • pcman35 kullanıcısına yanıt
    aynen öyle
  • yok ya ya 3 kez söktüm taktım hiç değişmedi .( ısınıp duruyor işlemci
  • h100i al 8350 6 ghz yapdık 60-63 derexeydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 212evo o işlemci için yetersiz gelir kimse kusura bakmasın; sizin ilacınız sıvı soğutmada...
  • mortarxl kullanıcısına yanıt
    aga tamamda anlamadığım boşta bu kadar soğutur iken nasıl kapanır_? özellikleri yazıyorum

Anakart: Asus SABERTOOTH 990FXR2.0

İşlemci: Amd FX8 9370

Ekran Kartı: Asus HD7870 OC

Power supply: 750w 80plus

Soğutucu: Coolmaster 212x sorun nerede lütfen yardımcı olun..... :/
  • Hasani7 kullanıcısına yanıt
    Gerçekten mi O kadar sinirlendim ki o kadar masraf yaptım nerdeyse şimdi gidip zalman RESERATOR3 max alıcam :(:(
  • işlemcinizin 220watt tdp'ye (ısıl tasarım enerjisi) sahip. hyper 212x ise 180watt tdp'ye sahip. işlemci boşta iken düşük güç tükettiği için tabi ki sıkıntı olmuyor. ancak işlemciye yük binince 212x'in soğutabileceğinden fazla ısınıyor ve işlemciniz kapanıyor. anormal bir durum yok yani. hatta işlemci boşta iken sıcaklığı oda sıcaklığı ile aynı olabilir; yeni nesil işlemciler boşta iken hem az güç harcar hemde çalışmayan çekirdekleri kapatır.

sizin işlemci için en uygun çözüm sıvı soğutma olacaktır; en az 240mm radyatörlü ve doğal olarak çift fanlı...
  • Her islemcinin yaninda gelen stock fan oc yapilmadigi surece islemciyi sogutuyir

Oc yapmadigin halde hyper 212 nasil kapanir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birde çift fanlı yaptım 212x'i oda hiç bir fayda etmedi. mstfylmaz inan 212x cod gohstda kapanıyor hiç bir faydası yok. yarın h100i alıyorummmmm. mortarxl çok teşşekkür ederim
  • Boştaki ısı değerleri yanıltıcı olabilir AMD'de yük altında OC'siz halde kapanıyora bir sıkıntı vardır montajda.
  • Bence gayet şık görüntü ve güzel bir makine oldu ,) H100i 350 TL aldım arkadaşlar gayet başarılı bir sıvı sogutucu
     AMD FX8 9370 :( AMD FX8 9370 :(

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.