Şimdi Ara

amd fx x8 8350 mi ıntel i5 4460 mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ben 8350 öneriyorum hem çarpan kilidi de açık. İyi bir anakartla çok iyi OC yapabilirsin
  • H4PPY kullanıcısına yanıt
    onu soğutmakta var dostum
  • Tabi ki 8350

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza61TS

Madem biliyorsunuz neden konu açıyorsunuz? Bizi mi test ediyorsunuz? Buyurun:http://www.vatanbilgisayar.com/hyper-103-lga-775_1150_1155_1156_1366_2011--am2_am3_fm1_fm2--islemci-sogutucu.html
    Ben bu forumda hep Intel tavsiye ederim işlemciler denk olduğunda. Ama bu durumda gerçekten AMD almanız daha avantajlı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: H4PPY

quote:

Madem biliyorsunuz neden konu açıyorsunuz? Bizi mi test ediyorsunuz? Buyurun:http://www.vatanbilgisayar.com/hyper-103-lga-775_1150_1155_1156_1366_2011--am2_am3_fm1_fm2--islemci-sogutucu.html
    Ben bu forumda hep Intel tavsiye ederim işlemciler denk olduğunda. Ama bu durumda gerçekten AMD almanız daha avantajlı olacaktır.

burda herkes az çok bişeyler biliyrdur ama görüş almak istedim malum intel ve amd yarışında çoğunlukla ıntel kazanır..bende amd fx4100 kullanıyorum şuan...

• hocam 8350 yerine alınacak işlemci minimum i5-4570 olmalı. 4440 veya 4460 alternatif olmaz.
  • hamza61TS kullanıcısına yanıt
    Amd düşünülecek ise bence 8320'ye bakın. Hafif o.c ile 8350 ayarına çıkartırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geri vites

hocam 8350 yerine alınacak işlemci minimum i5-4570 olmalı. 4440 veya 4460 alternatif olmaz.

aslında bende amd taraftarıyım ama amd çok enerji harcıyor ve daha çok ısınıyor kendi işlemcimden biliyorum ıntel cezbediyor bu konuda...
    işlemcim amd fx 4100
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Amd düşünülecek ise bence 8320'ye bakın. Hafif o.c ile 8350 ayarına çıkartırsınız.

o.c yapmak istemiyorum çünkü onu yaparsam psu ya ihtiyacım olucaak 500 watt psum var amd hd 7870 ekran kartım var buda ek maliyet olcak..
  • http://www.vatanbilgisayar.com/core-i5-4590-soket-1150-33ghz-6mb-cache-22nm-islemci.html
    Bunu al ve arkana dönmeden mağazadan çık
    8350'den iyidir bak bu
  • amd ile intel arasında harcanan enerji olarak çok fark yok tabi bütün gün full yük çalıştırmayacakasanız ki öalıştırsanız biel aylık faturaya 2-3 tl kadar yansıyor bir arkadaş hesabını yapmıştı

amd çokta fazla ısınmıyor max 6-7 derece fark ediyor kendimden biliyorum

tek dezavantajı stok fanı biraz gürültülü kulaklık kullanıyorsnaız yada kasa masa üstünde durmuyorsa oda çok rahatsız etmiyor

o.c konsua gelirsek yetersiz kaldığını hissettiğiniz zaman yapabilirsiniz ayrıca turbo boost ile 4.2ye çıkıyor zaten kendi
  • quote:

quote:

hocam 8350 yerine alınacak işlemci minimum i5-4570 olmalı. 4440 veya 4460 alternatif olmaz.

aslında bende amd taraftarıyım ama amd çok enerji harcıyor ve daha çok ısınıyor kendi işlemcimden biliyorum ıntel cezbediyor bu konuda...
    işlemcim amd fx 4100

hocam anakartın büyük ihtimalle 8320 veya 8350yi destekliyordur.bu durumda amd alman daha iyi olur. ama intele geçicem diyorsan i5-4590 ve anakart olarakta yeni seriyi destekliyeceği için z97 serisinden bir anakart almalısın.tabi bunlar fazla masraflı olur.oc yaparım diyorsan o zaman 4670k veya 4690k almalısın ki masraf artıyor.bütçe sorunum yok diyorsan al bitame i7-4790 yanınada msi z97 bitir bu işi. yaslan arkana pcnin tadını çıkar.

edit: üstteki mesajını şimdi gördüm. hocam 4590 ve h97 serisinden anakart o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geri vites -- 26 Haziran 2014; 0:38:52 >

• quote:

quote:

quote:

işlemcim amd fx 4100

hocam anakartın büyük ihtimalle 8320 veya 8350yi destekliyordur.bu durumda amd alman daha iyi olur. ama intele geçicem diyorsan i5-4590 ve anakart olarakta yeni seriyi destekliyeceği için z97 serisinden bir anakart almalısın.tabi bunlar fazla masraflı olur.oc yaparım diyorsan o zaman 4670k veya 4690k almalısın ki masraf artıyor.bütçe sorunum yok diyorsan al bitame i7-4790 yanınada msi z97 bitir bu işi. yaslan arkana pcnin tadını çıkar.

dostum çok güzel konuştunda benim anakart arızalı zengin olsam inan burda kımseye sormazdım bunumu şunumu alıyım diye...ama 10 numara yorum yaptın

• quote:

Orijinalden alıntı: creative13

amd ile intel arasında harcanan enerji olarak çok fark yok tabi bütün gün full yük çalıştırmayacakasanız ki öalıştırsanız biel aylık faturaya 2-3 tl kadar yansıyor bir arkadaş hesabını yapmıştı

tek dezavantajı stok fanı biraz gürültülü kulaklık kullanıyorsnaız yada kasa masa üstünde durmuyorsa oda çok rahatsız etmiyor

o.c konsua gelirsek yetersiz kaldığını hissettiğiniz zaman yapabilirsiniz ayrıca turbo boost ile 4.2ye çıkıyor zaten kendi

bende amd yi seviyorum şuankı sıstemımde full amd ama diyorum bazen nasıl oluyoda ınteller daha iyi performans verebiliyor?

• quote:

quote:

amd ile intel arasında harcanan enerji olarak çok fark yok tabi bütün gün full yük çalıştırmayacakasanız ki öalıştırsanız biel aylık faturaya 2-3 tl kadar yansıyor bir arkadaş hesabını yapmıştı

bende amd yi seviyorum şuankı sıstemımde full amd ama diyorum bazen nasıl oluyoda ınteller daha iyi performans verebiliyor?

2 katı para ödeyince insanlar aradaki 1 fpsnin bile lafını yapıyor yani normal

• quote:

quote:

quote:

2 katı para ödeyince insanlar aradaki 1 fpsnin bile lafını yapıyor yani normal

ordada kesinlikle haklısın fun boy çok fazla

• quote:

quote:

o.c yapmak istemiyorum çünkü onu yaparsam psu ya ihtiyacım olucaak 500 watt psum var amd hd 7870 ekran kartım var buda ek maliyet olcak..

Matematik bilgin süpermiş doğrusu

Sen AMD sistemden İntel sisteme geçmeyi düşünüyorsun bu da işlemci + anakart demek oluyor. Sana bu pahalı gelmiyorki işlemci İntel ve anakart intel çipset AMD den çok daha pahalıdır.

AMD PSU almak pahalıya geliyor sen neyin kafasını yaşıyorsun merak ettim

Ayrıca FX 4100 den 4460 e geçilmez gülerler adama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 26 Haziran 2014; 0:59:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aseuz

quote:

quote:

Sen AMD sistemden İntel sisteme geçmeyi düşünüyorsun bu da işlemci + anakart demek oluyor. Sana bu pahalı gelmiyorki işlemci İntel ve anakart intel çipset AMD den çok daha pahalıdır.

Ayrıca FX 4100 den 4460 e geçilmez gülerle adama

ben intel almayı kafaya koydum ona göre bütce hazırladım.. eğer amd sistem alırsam daha fazla bütceye çıkıyo ıntel 80 watt amd 130 watt harcıyor...sırf o.c yapıcam diye birde psu alıcam...onun kafasındayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aseuz

quote:

quote:

Ayrıca FX 4100 den 4460 e geçilmez gülerler adama

bak sen bana izah et işte neden bu fikirdesin bende bunu istiyorum polemiğe gerek yok...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.