Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.616
Cevap
30
Favori
135.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • amd fx 4100 ( o.c 4800 ghz ) gigabyte 990xa-ud3 anakart ile ekliyebilirsen kullanicilar listesine sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu degerler ıle stabılıteyı saglayamadım. Halbukı daha once cok yuksegınde stabılıte saglamıstım h100 ile. Sistem aniden donuyor kilitlenıyor. Sebebi nedir sizce ht lınkın yuksek oluşu mu, düşük oluşu mu?? yoksa ramı 1333 e mı cekmelıyım.

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı

Phenomla bu degerlerde gayet stabıl 2 gun falan kullanmıstım fakat 8350 tekrar oc etmekte zorlanıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 2 Nisan 2013; 4:44:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

amd fx 4100 ( o.c 4800 ghz ) gigabyte 990xa-ud3 anakart ile ekliyebilirsen kullanicilar listesine sevinirim

waaaaay hosgeldın dostum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 2 Nisan 2013; 4:46:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ookami

990x bence saçma bir çipset. Açıkçası ya 990FX almalı ya da 970 almalı. İki tane x8 PCI-E 2.0 slotunun faydası ne olabilir ki. Crossfire yapacak adama x16 iki tane slot şart. E crossfire yapmayacaksan da 970 ile ne işin var. Overclock yapılabilecek en iyi anakartlar da zaten 990FX.

ya ben de sneın gıbı dusunuyordum da sımdı son zamanalrda kafam akrıstı. yanı benım anakartta ıkı adet x16 ıkı adet de x4 var. en usttekı x16 ya takınca x1 dekı ethernetı kullanamıyacagımdan en alta taktım kasada yer kaplamasın dıye baktım fecı ısınıyor en altın bır ustune taktım. en alt x16 en altın bır ustu x4 slotu. X4 de ne kadar performans dusecek dıye bakmıstım acıkcası ve yanıldım. x skorda 5-10 puan daha yuksek aldı. o da galıba ısı prolemı azaldıgından yanı aynı sonucu verdı. Bır haftadır kafam karısık e ben cf ıcın gıttım 990fx aldım 970 evo yerıne ama x4 de aynı performansı verıyor... forumdan bır uyeyle konustuk bu konusuyu x4 un de aynı oldugunu sadece masaustu uygulamalarında x4 dekının gücünün 1-2 watta dustugunu belırttı. oyunlarda ve 3d grafıklerde normale donuyormus tam yük. Yanı sımdı acaba dıyordum ıkıncı kartı takınca mı guc ve performans kaybı yasıyor ama o da oyle dedı. anlamadım. aydınlatacak bırılerı lagzım bu konuyu sırf bu merak yuzunden parayı yemıcem ıcmıcem gıdıp bır 7870 oc daha alacagım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

Bu degerler ıle stabılıteyı saglayamadım. Halbukı daha once cok yuksegınde stabılıte saglamıstım h100 ile. Sistem aniden donuyor kilitlenıyor. Sebebi nedir sizce ht lınkın yuksek oluşu mu, düşük oluşu mu?? yoksa ramı 1333 e mı cekmelıyım.

Phenomla bu degerlerde gayet stabıl 2 gun falan kullanmıstım fakat 8350 tekrar oc etmekte zorlanıyorum...

Load Line Calibration ayarınız nedir, CPU'nuzu en az %130 voltaj ayarı yapmanız gerekiyor. Bir de voltajı abartmışsınız o kadarına gerek yok.

Hiçbir türlü olmuyorsa FSB overclock deneyebilirsiniz. Bazı CPU'lar Multiplier overclocku sevmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ookami

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

Bu degerler ıle stabılıteyı saglayamadım. Halbukı daha once cok yuksegınde stabılıte saglamıstım h100 ile. Sistem aniden donuyor kilitlenıyor. Sebebi nedir sizce ht lınkın yuksek oluşu mu, düşük oluşu mu?? yoksa ramı 1333 e mı cekmelıyım.

Load Line Calibration ayarınız nedir, CPU'nuzu en az %130 voltaj ayarı yapmanız gerekiyor. Bir de voltajı abartmışsınız o kadarına gerek yok.

Hiçbir türlü olmuyorsa FSB overclock deneyebilirsiniz. Bazı CPU'lar Multiplier overclocku sevmiyor.

Alıntıları Göster

evet farkındayım aslında 1.4xx yeterken ben 1.5xx verdım merak ettıgım şey 1.5xx le ne kadar ısınacagıydı. load lıne calıbratıon ultra hıgh da extreme alınca sıstem acılmıyor :d ultra gıghh de kullanıyorum ben de. dedıgın gıbı galıba ama fotodakı phenomu hem FSB hem multıpler oalrak oc yapmıstım bu olmuyor sebebını arastırıyorum.

• Selam arkadaşlar. Ben de geçtiğimiz pazar FX8350 aldım. OC'den pek anlamıyorum ancak şimdiden okumaya başladım. Listeye ekleyebilirsiniz. Anakartım Gigabyte GA-990XA-UD3.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can_Ordu -- 2 Nisan 2013; 22:29:22 >
  • AMD FX 6100
    gıgabyte 970a-d3
    eklersen sevınırım hocam.
  • ben bişey soracağım imzamdaki sistemmi daha iyi yoksa..

990 olan bir board ve fx 6300 mü ?

yani

Gigabyte GA-990XA-UD3 - fx 6300 ile p8h67 v - i5 2500 ü kullansam hangisi daha iyi olur ?
  • Fx 8350 ve Asus M5A99X Evo R2,0 ile beni de listeye ekleyebilirsin. 30. sıra boş gibi görünüyor. :)
  • Bu gün geldi parçalar benide ekleye bilirsiniz
    Amd fx 6300 - GIGABYTE 990FXA-D3
  • fx-6300 - asrock extreme 3
    eklerseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar FX Serisi için Max Temp nedir ?
    Örn: FX 6300 / 6100
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeycruez

Arkadaşlar FX Serisi için Max Temp nedir ?

İlk açılıştan itibaren stok fan ile 40 derece ve üstü, oyunlarda ise 60-65 arası çekirdek sıcaklığı bile 55 dereceyi geçiyor speed fanda cpu fan 5500 rpm olduğunu gördüm deli gibi dönüyor. Hyper 212 evo istedim yarın elime geçer bakalım inşallah işe yarar.
  • Asus m5a97 fx6300 beni de eklerseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatgm

quote:

Orijinalden alıntı: turkeycruez

Arkadaşlar FX Serisi için Max Temp nedir ?

İlk açılıştan itibaren stok fan ile 40 derece ve üstü, oyunlarda ise 60-65 arası çekirdek sıcaklığı bile 55 dereceyi geçiyor speed fanda cpu fan 5500 rpm olduğunu gördüm deli gibi dönüyor. Hyper 212 evo istedim yarın elime geçer bakalım inşallah işe yarar.

Sitesinde göremedim.Phenom'dan bildiğim sıcaklık limiti 61'idi.Peki ya FX 6300 için sıcaklık limiti nedir ? sitesinde yazmıyor.Kimisi 65 diyor Kimisi 70.
  • FX6100 eklerseniz sevinirim.

• Dostum 2. pcyi de FX-6300+970a-d3 ile kurdum.Eklersen sevinirim.
  • Güncellendi , sayı 200ye yaklaştı , anakartları yazmayanları listeye eklemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

Güncellendi , sayı 200ye yaklaştı , anakartları yazmayanları listeye eklemedim

hocam teşekkürler yalnız benim anakart evo değil bilgin olsun
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.