Şimdi Ara

## AMD Cephesinde R870 İddiaları ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
4.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sewger

2000 paralel işlem birimi; 2 milyar transistörü devirirler bence, en az 350+ watt üzeri tüketir herhalde.

güç tüketimi düşeceğine,artıyor
  • 40 nm kesin 1.2 ghz görür default. 1.5 i zorlarız :=)
  • quote:

Orjinalden alıntı: zargana_11

Dahaka valla coşmuşsun birader. Bundan sonra ne yazsam boş.

Ati fazla gidiyor daha benim kartı alalı altı ay olmadı ikici toruna sahip olacak. Ne iştir anlamadım.

Sonrada aldığın kart 1-2 ay içinde nerdeyse yarı fiyatına iniyo.kafanı taşlara vurmada ne yap
  • quote:

Orjinalden alıntı: DoMinicSS

quote:

Orjinalden alıntı: zargana_11

Dahaka valla coşmuşsun birader. Bundan sonra ne yazsam boş.

Ati fazla gidiyor daha benim kartı alalı altı ay olmadı ikici toruna sahip olacak. Ne iştir anlamadım.

Sonrada aldığın kart 1-2 ay içinde nerdeyse yarı fiyatına iniyo.kafanı taşlara vurmada ne yap

Öyle ya mesela şimdi 3870 alsak şubatta belki 100 ytl ye anca satacaz En iyisi içine sineni alıp arkaya bakmamak. Maalesef elimizdeki üründen soğuyoruz hemen değerini bilmeden satıyoz millet 5 seneden aşağı değiştirmiyor. Adamda core 2 var değiştireyimmi diye soruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insicam -- 21 Mayıs 2008; 23:09:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

bellek ve nanometre bakımından ati önde olmasına rağmen nvidia yı fps anlamında oyunlarda geçememesinin tek nedeni oyun şirketlerine para vermemesi Varsa Başka sebep bilen sölenebilir bu başlıkta

Yahu ilk defa ağzından doğru söz çıktı Başka sebep yok tabiikide yoksa call of juarez'de ati önde olmazdı bide nvidia'nın şu olayına gıcık oluyorum metal gear solid 2 gibi baba bir oyunun grafikleri karanlık çıkıyor nvidia kartta atide bir sorun yok ama nvidia fps anlamında iyi olmasına rağmen bazı oyunlarda insanı çıldırtıyor paralar döktüğüm bir kartın bi oyunu çalıştırmaması insanı deli ediyor neyseki ati tüm oyunlarımı çalıştırdı çok şükür belki fps düşük ama hiç çalıştırmamasından daha iyidir.Ve şu berbat bellek yönetimini bi düzeltemedi nvidia okadar parayı oyun firmalarına vereceğine adam gibi sürücüler çıkartsalarda şu bellek yönetimini düzeltseler daha iyi olacak 1 gblık 8800gt bile yüksek çözünürlükte saçmalıyor çok ilginç.

Ati'de nvidia'daki para olsa ati nvidia'nın attığı farkın 2 katını atardı.

Her ne kadar sürücüle arada bi problem çıkarsada tercihim 11 nvidia kart kullanmış biri olarak artık ati batana kadar nvidia'ya benim kadar para döken daha yoktur keşke 9600xt zamanında ati almaya başlasaydım gidipte marka diye fx5200 almıştım ne büyük aptallık.

cok guzel diyorsun ben 9600 kullandim halada kullaniyorum kartima asigim ama 3850 de kullandim hayallerimi sondurdu :(

• 9600GT mi yoksa 9600XT mi?
  • amd ati kendine bir falcı mı buldu yoksa bu haberler gercek mi
  • hızlı teknolojiyi sevmedim.
  • ati nvidianın performans olarak 1 nesil gerisinde ama teknoloji olarak 1 nesil ilersinde
    bu teknolojiyi iyi kullanabilirse yetişir belki nvidiaya
  • quote:

Başka sebep yok tabiikide yoksa call of juarez'de ati önde olmazdı

Aşağıdaki linki okumanı tavsiye ederim
    http://forum.donanimhaber.com/m_15032880/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsenik -- 22 Mayıs 2008; 0:53:16 >
  • yok artık 3870 daha yeni aldık bi durun
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

bellek ve nanometre bakımından ati önde olmasına rağmen nvidia yı fps anlamında oyunlarda geçememesinin tek nedeni oyun şirketlerine para vermemesi Varsa Başka sebep bilen sölenebilir bu başlıkta

Yahu ilk defa ağzından doğru söz çıktı Başka sebep yok tabiikide yoksa call of juarez'de ati önde olmazdı bide nvidia'nın şu olayına gıcık oluyorum metal gear solid 2 gibi baba bir oyunun grafikleri karanlık çıkıyor nvidia kartta atide bir sorun yok ama nvidia fps anlamında iyi olmasına rağmen bazı oyunlarda insanı çıldırtıyor paralar döktüğüm bir kartın bi oyunu çalıştırmaması insanı deli ediyor neyseki ati tüm oyunlarımı çalıştırdı çok şükür belki fps düşük ama hiç çalıştırmamasından daha iyidir.Ve şu berbat bellek yönetimini bi düzeltemedi nvidia okadar parayı oyun firmalarına vereceğine adam gibi sürücüler çıkartsalarda şu bellek yönetimini düzeltseler daha iyi olacak 1 gblık 8800gt bile yüksek çözünürlükte saçmalıyor çok ilginç.

Her ne kadar sürücüle arada bi problem çıkarsada tercihim 11 nvidia kart kullanmış biri olarak artık ati batana kadar nvidia'ya benim kadar para döken daha yoktur keşke 9600xt zamanında ati almaya başlasaydım gidipte marka diye fx5200 almıştım ne büyük aptallık.

Dediklerine bende katılıyorum. Kendimce artık ekran kartı testlerine inanmıyorum. insanı resmen aldatıyor.

• iyi de sizde problem var hem bilgisayar dünyasında 6 ayda bir kendini yenileyen oyun için çıkan ekran kartlarına bir ton para verin sonra da yok yenisi çıktı eskidi zaten böle hep ekran kartı piayasası
  • quote:

bellek ve nanometre bakımından ati önde olmasına rağmen nvidia yı fps anlamında oyunlarda geçememesinin tek nedeni oyun şirketlerine para vermemesi

Nasıl böyle kanılara varıyorsunuz, anlamıyorum.

Gerçekten özellikleri incelediğinize emin misiniz? Umarım emin değilsinizdir.

Şuraya bir bakın, özellikleri yazıyor kartların:

http://forum.donanimhaber.com/m_20318647/tm.htm

Doku birimi kısmına dikkat edin, özellikle.

AF açınca 3DMark'ta bile yaşanan aşırı kayıplar oyun şirketlerinin mi suçu?

2x AA açınca, sırf AA açıldı diye kartın birden çok başarım kaybetmesi, şirketlerin mi suçu? O zaman, Valve'yi tebrik edelim. Ta 2004'ten durumu tahmin edip 3870 için özel yavaşlatıcı kodlar hazırlayıp HL2'ye yerleştirmiş, o sıralar ATI ile anlaşması olmasına rağmen.

Kaplama ağırlıklı noktalarda Radeon'un geri kalması, şirketlerin hazırladığı bir şey mi? Çok kaplama devreye girince kartı kasten yavaşlatıyorlar, değil mi?
    O zaman, shader ağırlıklı noktalarda Radeon'u yavaşlatmayı unutmuşlar. Söyleyelim, orada da yavaşlatsınlar.

Nanometre ne alâka? 8800 GT de 8800 GTX'i ezsin o zaman, nm yüzünden.

8800 GTS G80 de, bellek band genişliği daha fazla diye, 8800 GT'yi geçsin?

quote:

Atış serbest, diyorsunuz yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 22 Mayıs 2008; 2:22:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

2000 adet paralel işlem birimiyle donatılabilir.

• 40 sene sonra torunlara anlatırız artık bızım zamanımızda ekran kartı ıslemcı dıye seyler wardı dıye, gidiyor ama nereye kadar hadı hayırlısı...
  • r870 degilde

su hd 4000 serisinde insallah amd bir performans yakalar sonunda
  • 40nm?
  • Benim anlamadığım; ati kartlarının neden iyi fps almadığı belli teknik özelliklerden kaynaklandığını biliyor ama bile bile gene bi sonraki seriye bakıyorsun bazı şeyler doku birimleri vs. ya aynı yada bir miktar artış oluyor. mesela doku birimi olsun rop olsun bi kerede 2 veya 3 katına çıkarsa ne olacak.
    Adamların izlediği strateji aynen bu; kedi olurya az az yiyecek verirsin kaçmaz senden hep daha fazlasını bekler ama her seferde çok az bi miktar artışı yaparsın çok versen doyup kaçar
    Adamlar böyle yapiyorki her seri satılıyor. Bi kerede en güçlü kartı yapsalar kim bi sonraki seriyi kim alır ki.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan! -- 22 Mayıs 2008; 11:25:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

AMD sürekli bir çalışmanın içerisinde. Hadi bakalım ! Allah çalışanın hakkını verir. İyi niyetli dualarım seninle AMD!!! Yolun açık olsun !

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.