Şimdi Ara

AMD Athlon 2 x3 445 4. çekirdek açma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3-4 Gün kadar önce sistemimi yenileyip x3 445 işlemci ve asus anakart aldım ama internette bu işlemcinin genellikle kapalı olan 4. çekirdeğinin açılabildiğini söylüyorlar kapalı çekirdek olan modele baktım gerekli bilgiler işlemcimle uyuşuyor c3 stepping isteniyor bendekide öyle ama maalesef açamadım hiçbir türlü 4. çekirdeği bilgisayar açılırken press 4 to unlock asus core unlocker gibi bir mesaj çıkıyor bastığım zaman bir değişiklik olmadan normal olarak açılıyor sistem.

İşlemcim:

Anakartım:

• Anakart ile ilgili sorun olabilir 4.çekirdek sağlam olmasabile sistem açılır stabil olmaz klavye sorun yoksa sorun anakartta olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biosunu güncelleyemiyorum zaten anakartın ilginçtir
  • her kapalı çekirdek açılır diye birşey yok,sağlam olmasa bile açılır ama sistem stabil olmaz diye birşeyde yok..çekirdek açmayı etkinleştirince görüntü vermeyen sistemlerde var..çekirdek işi şans işi,revizyon ile ilgisi yok..c3 olanlar kesin açılır gibi birşey söz konusu değil..açılmıyorsa hasarlıdır,ince ayar denenebilir biostaki core unlock bölümünden yada voltaj artırımı denenebilir ama tamamen şans işi..bir anakartta açılmayan çekirdek farklı bir anakarttada açılabiliyor ama bu bile bir ihtimal..kabahati anakarta bulmamak lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.