Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: elano68 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.576
Cevap
189
Favori
1.252.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11.2 görünüyordu. Amd 15.7.1 sürücüsü sonrası 12 olarak görünüyor artık. Sanrım sürücü desteği sonrası aktif oluyor.

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF)
  • Peki biz 8.1 kullanan marabalar dx12 yüklemeyecekmiyiz nette bulamadımda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikopoll

Peki biz 8.1 kullanan marabalar dx12 yüklemeyecekmiyiz nette bulamadımda

microsoft windows vista'dan itibaren işletim sistemi ile birlikte yeni directx sunmaya başladı, dx 12 için windows 10 şarttır.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 & 15.7.1 ile Windows 7 veya 8 15.7 karşılaştırması yapabilecek olan var mı?

14.12'den sonra 15.7 yüklediğimde bilgisayar oyunlarda falan fazla ısınmaya başlamıştı ki hala öyle, zar zor oynuyorum. Windows 10'da güncel driver ile durum nasıl? Ona gore tekrar 14.12'ye döneceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalradyalı

Windows 10 & 15.7.1 ile Windows 7 veya 8 15.7 karşılaştırması yapabilecek olan var mı?

14.12'den sonra 15.7 yüklediğimde bilgisayar oyunlarda falan fazla ısınmaya başlamıştı ki hala öyle, zar zor oynuyorum. Windows 10'da güncel driver ile durum nasıl? Ona gore tekrar 14.12'ye döneceğim.

15.7.1 windows 8 içinde var bu sürücü windows 10 a özel değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hulux

quote:

Windows 10 & 15.7.1 ile Windows 7 veya 8 15.7 karşılaştırması yapabilecek olan var mı?

15.7.1 windows 8 içinde var bu sürücü windows 10 a özel değil.

Biliyorum hocam, Windows 7 için de var zaten. Ben hem Windows 10'daki performansını merak etmiştim ama genel olarak driverın performansını da merak ediyorum. En önemlisi 15.7'de ısınan kişiler varsa 15.7.1 için yorumları nasıl..

• Kalradyalı kullanıcısına yanıt
    15.7 yi uzun süre kullanma şansım olmadı ama win10 da 15.7.1 ile r9 390 da ısı sorunu yaşamıyorum.

• quote:

virüs sounun olabilir
    https://www.malwarebytes.org/mwb-download/ bunu indirip taratabilirsin
  • Laptopumda Win7 64 Home'dan Win 10'a geçiş yaptım.

Catalyst 15.7.1'i kurdum.
    Intel HD3000 ve AMD'nin HD7600M serisi gpu var laptopta ve değiştirilebilir grafikleri bir türlü AMD için aktif hale getiremedim.
    Yüksek performanslı GPU'yu seçsemde oyunlar vs. yine intel HD3000'i kullanıyordu.

Windows 7'ye döndüm, 15.7.1'le aynı sorunu windows 7 de de yaşadım.

AMD'nin forumuna bakarsanız Leshcat UnifL sürücü paketlerini kullanın diyorlar, kendileri bir çözüm üretmekten aciz.
    Leshcat 15.7 paketini hem windows 10'da hem de windows 7 de denedim, sorun yine çözülmedi.

Son olarak Windows 7 de Leshcat UnifL 14.4 (fixed mode) paketini sorunsuz kurdum ve kullanıyorum.

AMD düzgün iş yapmıyor, çözüm için destek de vermiyor. Burada arkadaşlar firmanın savunuculuğunu yapıyor, yapmayın, gerek yok, haketmiyor çünkü.
    AMD Forumu'nda bir çok kişinin sürücü sorunu yaşadığını görürsünüz. Performans optimizasyonu olsun, hata düzeltmeleri olsun yeni versiyon sürücü paketleri çıkartıyorlar ama verdikleri uyumlu donanım listesine tam olarak bunu sunamıyorlar...

Windows 10 ile değiştirilebilir grafiklerde fixed mode sorunu yaşamadan kurulum yapabilen arkadaşlar referans verebilirlerse faydalı olur.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

virüs sounun olabilir
    https://www.malwarebytes.org/mwb-download/ bunu indirip taratabilirsin

Virüs yok hocam ondan eminim, tek yaptığım şey 14.12'den 15.7'ye geçmekti ve oyunlarda sıcaklıklarda bariz bir artma olmuştu. Performans artışı da olmuştu tabii ama sıcaklık benim için daha önemli laptop olduğu için. Muhtemelen 14.12'ye geri döneceğim yakın bir zamanda uygun bir driver çıkmazsa.

• ilk çıktığı zamanda 15.7.1 i yükleyenler tekrar indirip kurun amd sürüm atlatmadan güncelleme yapmış insan bi haber eder ya

aygıt sürücüsü 15.200.1062.1002 ise eski 15.200.1062.1003 yüklüyse yeni 15.7.1 demektir tekrar yüklemenize gerek yok
  • oklawa kullanıcısına yanıt
    Bende de hd300 ve hd6610m değiştirilebilir grafik laptop var. Leshcat 15.7 kurunca windows 10'da sorunsuz çalışıyor, ama ekran kartını tam tanımadığı için düşük performans veriyor. Windows 7'ye döndüm laptopun kendi dvd sindeki driveri yükledim. Bu şekilde kullanıyorum, Windows 10'da sorunsuz kullanmanın bir yolu yok. Laptop üreticiniz windows 10 için driver yayınlamadıysa tabi.

Ama bu konu amd ile ilgili değil bence laptop üreticilerinin destek vermemesiyle ilgili.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myalperen

Bende de hd300 ve hd6610m değiştirilebilir grafik laptop var. Leshcat 15.7 kurunca windows 10'da sorunsuz çalışıyor, ama ekran kartını tam tanımadığı için düşük performans veriyor. Windows 7'ye döndüm laptopun kendi dvd sindeki driveri yükledim. Bu şekilde kullanıyorum, Windows 10'da sorunsuz kullanmanın bir yolu yok. Laptop üreticiniz windows 10 için driver yayınlamadıysa tabi.

Ama bu konu amd ile ilgili değil bence laptop üreticilerinin destek vermemesiyle ilgili.

windows 10 da 15.7.1 intel+amd değiştirilebilir kartlar ile uyumlu onu deneyebilirsiniz.
  • NuKe_MaNia N kullanıcısına yanıt
    Maalesef 15.7 tam uyumlu değil. 15.7.1'de de durum aynıdır herhalde. Bu da amd'nin suçu olan tarafı:
    Benim laptopumdaki hd6610m'de whistler kod adlı gpu var. Bu gpu hd 7500/7600 ekran kartlarında da kullanıldı sonradan. Ve ben yeni sürücüyü yüklediğimde sanırım hd 7000 serisi olarak algılıyor ve sürücü tam uymuyor/düzgün çalışmıyor. Bir daha amd ekran kartlı laptop almayı düşünmüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuKe_MaNia

ilk çıktığı zamanda 15.7.1 i yükleyenler tekrar indirip kurun amd sürüm atlatmadan güncelleme yapmış insan bi haber eder ya

aygıt sürücüsü 15.200.1062.1002 ise eski 15.200.1062.1003 yüklüyse yeni 15.7.1 demektir tekrar yüklemenize gerek yok

HOTFIX : 8/5/2015 - the driver package has been updated to 15.20.1062.1003 to fix a know issue :
    [423635] A Blue Screen error may be observed with some Intel+AMD configurations on driver installation. ​

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 10 Ağustos 2015; 0:14:55 >

• Net 5 fps düşme ve yine anlık düşmeler var yav bu 15.7.1'de. 14.12'ye dönmeyi düşünüyorum tekrar fakat amdnin sitesinden de eski driverlara ulaşılamıyor çok saçma
  • quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Laptopumda Win7 64 Home'dan Win 10'a geçiş yaptım.

Intel HD3000 ve AMD'nin HD7600M serisi gpu var laptopta ve değiştirilebilir grafikleri bir türlü AMD için aktif hale getiremedim.
    Yüksek performanslı GPU'yu seçsemde oyunlar vs. yine intel HD3000'i kullanıyordu.

AMD'nin forumuna bakarsanız Leshcat UnifL sürücü paketlerini kullanın diyorlar, kendileri bir çözüm üretmekten aciz.
    Leshcat 15.7 paketini hem windows 10'da hem de windows 7 de denedim, sorun yine çözülmedi.

Son olarak Windows 7 de Leshcat UnifL 14.4 (fixed mode) paketini sorunsuz kurdum ve kullanıyorum.

AMD düzgün iş yapmıyor, çözüm için destek de vermiyor. Burada arkadaşlar firmanın savunuculuğunu yapıyor, yapmayın, gerek yok, haketmiyor çünkü.
    AMD Forumu'nda bir çok kişinin sürücü sorunu yaşadığını görürsünüz. Performans optimizasyonu olsun, hata düzeltmeleri olsun yeni versiyon sürücü paketleri çıkartıyorlar ama verdikleri uyumlu donanım listesine tam olarak bunu sunamıyorlar...

Windows 10 ile değiştirilebilir grafiklerde fixed mode sorunu yaşamadan kurulum yapabilen arkadaşlar referans verebilirlerse faydalı olur.

Kolay gelsin.

Dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı sürücüsü üreticinin sitesinden yüklenir. Zira bazı markalar ekran kartları için farklı vendor yahut ürün kodları kullanıyorlar.

Yani; AMD'nin çıkardığı sürücüyü bilgisayarına uygun hale getirip sitesine koymayan dizüstü bilgisayar üreticisi yerine, AMD'yi suçlamak ciddi şekilde yersiz olmuş. Bu Nvidia için de, AMD için de aynı şekilde geçerli.

-------------

Bu arada Catalyst üzerinden oyun profili oluşturup AA açamama sorunu aynen devam ediyor. 14.12 sürücüsünden beri bütün sürücüler böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 17 Ağustos 2015; 14:14:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Laptopumda Win7 64 Home'dan Win 10'a geçiş yaptım.

Kolay gelsin.

Dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı sürücüsü üreticinin sitesinden yüklenir. Zira bazı markalar ekran kartları için farklı vendor yahut ürün kodları kullanıyorlar.

Yani; AMD'nin çıkardığı sürücüyü bilgisayarına uygun hale getirip sitesine koymayan dizüstü bilgisayar üreticisi yerine, AMD'yi suçlamak ciddi şekilde yersiz olmuş. Bu Nvidia için de, AMD için de aynı şekilde geçerli.

-------------

Bu arada Catalyst üzerinden oyun profili oluşturup AA açamama sorunu aynen devam ediyor. 14.12 sürücüsünden beri bütün sürücüler böyle.

RadeonPro ile oluşturun siz de.

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.