Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lazye , lazye Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.566
Cevap
189
Favori
1.252.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
41. Sırada  bugün en iyi #37
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

Şu mouse lagi bide ben yaşasam.Gökhana katılıyorum.Kullanıcı var kullanıcı var. Driverdan nası performans alabilirsiniz kurulumu nası yapacaksanız eğer bilmeyen varsa bi konu açın altına baştan sona kadar yardımcı oluruz.

Valla 5870 kullanıyorum. Tamam ATİ nin yazılım yönünden ben de şikayet ettim çoğu zaman. Ama yani NFS-HP - Sims3 - Crysis - Crysis 2 - TDU 1/2 - COD vb pek çok oyunda sorun yaşamadım ben. Hatta bir ara foruma girmedim mobil bölümde takıldım. Mause Lag ne ya dedim araştırdım denedim ettim ama bende bir şey olmadı.

Ayrıca bana kalırsa Mause Lag ne ise kalsın. Benim için garantinin dolmasına 2 ay kala zaman sürecinde bir iade sebebi olur.

Mouse Lag sorunu kesin olarak var; lakin kimileri bu sorunu yaşıyor, kimileri yaşamıyor. Ayrıca bu sorunun 11.7 sürücüsü ile birlikte kesin olarak çözüleceğini de söylüyorlar. Dedikodu değil; AMD'nin sürücü mühendisleri söylüyor.

• Masaustundeyken fareyi sag tiklayin hocam en ust sekmede olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: MBerkO

quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

2 li 5970 kurulumunda dahi ben hiç kaldırmadım eski sürümü..hep üstüne kurdum.forumda da arkadaşların şikayetlerini okuyunca bende mi öyle kursam diye düşündüm ama dediğim gibi hiç sıkıntım yok sanırım bundan dolayı da hala yeni driveri üstüne kuruyorum hocam

ati/amd kendi yazılımını güvenli kaldıracak bir tool patch adı her neyse çıkartıp neden yayınlamıyor peki?laptopa nvidia drıverını kurarken kendı eski sürücüyü kaldırıp yeniyi şimdi kurabilirsiniz diyor..bunu yapmak zor mu?

forumda arkadaşların ati driverının yenisini kurmak için verilen adımları okudugumda içim bayıldı..bunu her pc kullanıcı yapamaz ki?

tecrübeler her zaman daha önemli benim için ozaman bizim değil amd/ati sorumsuzlugu bu..olan kullanıyıcıya oluyor tabi ki.
    kızmadan edemiyorum hocam şimdi.

AMD sürücülerinin güncelleştirmesini, otomatik olarak, AMD VISION Engine Control Center'dan veya Steam'den yapabiliyorsunuz; ama ben hiç denemedim. Sürücüyü kaldırıp kurma işini AMD resmi olarak söylemiyor; ama AMD'nin her resmi işinin verimli olduğu da söylenemez. Rage3D, sorun yaşamak istemiyorsanız böyle yapmalısınız diyor, sürücüyü kaldırıp kuracaksınız diyor. Sorun yaşamıyorsanız üzerine kurun, gitsin. Bu söylenenler sorun yaşayanlar veya sorun yaşama ihtimalini en aza indirmek isteyenler için. Gözünüzü korkutmasın.

quote:

Orijinalden alıntı: marksman19

laptop i5 480 2.66 mobility ati 5650 1gb vram tam olarak hangilerini yuklemem gerekiyor. Siteden amd sitesinden yukledim laptopun ekranı sislenme oldu, Yardım edebilirseniz sevinirim. (Link seklinde verirseniz sevinirim kac saatir ugrasıyorum kafa yicem)

AMD VISION Engine Control Center'dan Morfolojik Filtreleme'yi kapatmayı deneyin.

Öyle bi ayar bulamadım amd vision engineyi bulamadım daha dogrusu. Galiba donanımsal bi sorun var. Servis yolu gorundu.

• quote:

quote:

2 li 5970 kurulumunda dahi ben hiç kaldırmadım eski sürümü..hep üstüne kurdum.forumda da arkadaşların şikayetlerini okuyunca bende mi öyle kursam diye düşündüm ama dediğim gibi hiç sıkıntım yok sanırım bundan dolayı da hala yeni driveri üstüne kuruyorum hocam

ati/amd kendi yazılımını güvenli kaldıracak bir tool patch adı her neyse çıkartıp neden yayınlamıyor peki?laptopa nvidia drıverını kurarken kendı eski sürücüyü kaldırıp yeniyi şimdi kurabilirsiniz diyor..bunu yapmak zor mu?

forumda arkadaşların ati driverının yenisini kurmak için verilen adımları okudugumda içim bayıldı..bunu her pc kullanıcı yapamaz ki?

tecrübeler her zaman daha önemli benim için ozaman bizim değil amd/ati sorumsuzlugu bu..olan kullanıyıcıya oluyor tabi ki.

AMD sürücülerinin güncelleştirmesini, otomatik olarak, AMD VISION Engine Control Center'dan veya Steam'den yapabiliyorsunuz; ama ben hiç denemedim. Sürücüyü kaldırıp kurma işini AMD resmi olarak söylemiyor; ama AMD'nin her resmi işinin verimli olduğu da söylenemez. Rage3D, sorun yaşamak istemiyorsanız böyle yapmalısınız diyor, sürücüyü kaldırıp kuracaksınız diyor. Sorun yaşamıyorsanız üzerine kurun, gitsin. Bu söylenenler sorun yaşayanlar veya sorun yaşama ihtimalini en aza indirmek isteyenler için. Gözünüzü korkutmasın.

quote:

laptop i5 480 2.66 mobility ati 5650 1gb vram tam olarak hangilerini yuklemem gerekiyor. Siteden amd sitesinden yukledim laptopun ekranı sislenme oldu, Yardım edebilirseniz sevinirim. (Link seklinde verirseniz sevinirim kac saatir ugrasıyorum kafa yicem)

AMD VISION Engine Control Center'dan Morfolojik Filtreleme'yi kapatmayı deneyin.

bılıp bılmeden ınsanlara yanlıs bılgı vermeyın...asagıdakı lınkte(amd kendı sıtesı) flash playerları ızleyın
    http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

• quote:

quote:

quote:

quote:

Öyle bi ayar bulamadım amd vision engineyi bulamadım daha dogrusu. Galiba donanımsal bi sorun var. Servis yolu gorundu.

servıse gonderıpte makınenı telef etme...sen o menu zaten yok.senınkı swıtchable ekran kartı,ıntel+ati 5650...sayfanın en basından mobılıty mod var ındır kur.yabancı bı ecnebı olan asder00 modalamıstır kullanabılırsın.ekran kurulum sırasında kararrırsa panık yapma bırak devam etsın.5 dk sonra elınle acma kapama dugmesıne elınle basılı tut kapansın.sonra pcyı ac sana sorar normal wındow mu baslatsın dıye ewet de go go gooooooooo :) ha bu arada bunlardan once sa alt kosede adaptor tıkla,dıger guc seceenekelerı,solda guc dugmesı yapılacakalrı sec,guc dugmesıne bastıgımda kapat olacak.......kı makınen karardıgında o dugmeyle kapayabılesın....

• catalays control center mis ismi. Eekran kartı degisenden degil sadece 5650, 20 saat flan oyun oynamıstım ondan sonra oldu ha bide ölu piksel cabası. 1 adet de ölü pikselim oldu süper walla . xD. Direk 11.6 yi kurmayı denedim butun driverleri kaldırıp, temizleme yapıp ,mavi ekran hatası verdi. 11.4 u kurdum sorna ustune 11.6 yı kurdum bi sorun olmadı fakat hala Ekran deli gibi parliyor , (butun parlaklık ayarları 0 da). Ekrana karsıdan bakınca bisi gozukmuyor ekranı iyice yatırdım acı ile bakıyorum anca gozukuyor.
  • quote:

catalays control center mis ismi. Eekran kartı degisenden degil sadece 5650, 20 saat flan oyun oynamıstım ondan sonra oldu ha bide ölu piksel cabası. 1 adet de ölü pikselim oldu süper walla . xD. Direk 11.6 yi kurmayı denedim butun driverleri kaldırıp, temizleme yapıp ,mavi ekran hatası verdi. 11.4 u kurdum sorna ustune 11.6 yı kurdum bi sorun olmadı fakat hala Ekran deli gibi parliyor , (butun parlaklık ayarları 0 da). Ekrana karsıdan bakınca bisi gozukmuyor ekranı iyice yatırdım acı ile bakıyorum anca gozukuyor.

ekran kartı degısenden degıl hı oylemı,sen yazsana bana notebook marka modelını......
  • AMD Catalyst Mobility 11.6 nın windows xp için olan sürümünü nereden bulabilirim acaba ?

Win7 sürünümünü kursam uyar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

AMD Catalyst Mobility 11.6 nın windows xp için olan sürümünü nereden bulabilirim acaba ?

burdaki linkten ekran kartı modelinizi ve işletim sisteminizi seçin indirip kurun hocam.xp işletim sistemine win7 driverı kuramazsınız zaten hocam

• 4 temmuz tarihli surucu cikmis amd'nin sitesinden indiriyorsunuz ama offical degil.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=347384
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

AMD Catalyst Mobility 11.6 nın windows xp için olan sürümünü nereden bulabilirim acaba ?

burdaki linkten ekran kartı modelinizi ve işletim sisteminizi seçin indirip kurun hocam.xp işletim sistemine win7 driverı kuramazsınız zaten hocam

Dediklerinizi yapınca win7 veya win wista da olduğu gibi driver çıkmıyor malesef. Notebook üreticilerinin sitelerinin adresleri çıkıyor.

Ekran kartım HD4650 mobility.

• mobility 4650 de üreticiler haricinde atinin xp driveri malesefe yayınlanmadı..laptopun ureticisi hangi firma ise o sayfadan bulup vga driver seklınde bulup ındırımenız gerekiyor hocam..yanlışım olmasın.
  • quote:

mobility 4650 de üreticiler haricinde atinin xp driveri malesefe yayınlanmadı..laptopun ureticisi hangi firma ise o sayfadan bulup vga driver seklınde bulup ındırımenız gerekiyor hocam..yanlışım olmasın.

Yanlışınız yok. Söyle bir durum var. Ben 5920g kullanıcısıyım, dışarıdan HD 4650 alarak bilgisayarıma taktım. Bundan dolayı acer in sitesinde aradığım driver i bulamıyorum. Eskiden xp için olan masaüstü driverları modlanarak mobility cihazlara kurulabiliyordu. Modcularda işi bıraktı heralde

• ati modtools yazın cıkar karsınıza.ben ugrasılmaz diye yazmamıstım
    ama sanırım win7 icin felan fıstık hocam.yani eski ekran kartlarına win7 driver kurmak icin
  • AMD 11.7b Hotfix E.kartı sürücüsü ve AMD 11.6 CAP2 ana başlığa eklenmiştir.
  • quote:

ati modtools yazın cıkar karsınıza.ben ugrasılmaz diye yazmamıstım
    ama sanırım win7 icin felan fıstık hocam.yani eski ekran kartlarına win7 driver kurmak icin

Ati mobility modder cc 9.12 den sonrasıda çalışmıyor. Programda herhangi bir güncellemede yapılmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

AMD 11.7b Hotfix E.kartı sürücüsü ve AMD 11.6 CAP2 ana başlığa eklenmiştir.

her halde 11.6b olacaktı o hocam...
  • Aslında evet amd 11.6b diyor ama sisteme yüklenen yazılım bilgisinde AMD CCC'de 11.7 görünüyor.AMDnin Sistem bilgisini görüntüsü kendi bilgisayarımdam alıntı yaptım
  • yakında 6990 hariç 69xx serisi performans arta arta sürüclerle 6990 olacak
    valla artık gına geldi 6950 varken sürücü kaldırp kurmaktan gına gelmişti.
    şimdide 580 aldım aynı amd gibi oldu 4 tane sürücü değiştirdim ve yeniside yolda.
  • Önümüzde ki hafta büyük olasılıkla AMD 11.7 offical yayınlar :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.