Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.559
Cevap
189
Favori
1.252.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Veirelis

Yeni sürümü deneyen oldu mu acaba ? Sapphire RX590 Nitro+ aldım bir kaç gün öncesine kadar. 19.2.1.1 sürümü günceldir diyerek Nvidia mantığı yükledim fakat Elder Scrolls Online oynarken 10 dakikada bir bip sesi verip ekran siyah olup reset atmak zorunda kalıyordum. Şuanda 18.2.2'yi kullanıyorum fakat Zero RPM ve FPS konusunda biraz düşüş yaşadım gibi. 19.2.2'de eğer black screen problemi çözüldüyse indirip kurmayı düşünüyorum.
    Bizde o cesur arkadaşı bekliyoruz. Bıktım PUBG de orta ayarlarda bile takılmalar yaşamaktan. Rx580 freesync le burnumdan geldi.
  • ulan bu sürücüde çürük çıktı bir daha güncelleme yapmamaya yemin ediyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Bizde o cesur arkadaşı bekliyoruz. Bıktım PUBG de orta ayarlarda bile takılmalar yaşamaktan. Rx580 freesync le burnumdan geldi.

Alıntıları Göster
    Öncelikle herkese merhaba. Rx 580 8 gb kullanıcısıyım.
    Sıkı bir BF5 ve PUBG oyuncusu olduğumu söyleyebilirim. Bundan önce AMD'nin 18.12.2 sürücünü kullanıyordum.
    PUBG'de herhangi bir sıkıntı yaratmıyordu,memnundum. Ama bf5'te yaralı olarak yerde yardım beklediğim zamanlarda ekranda yeşil veya kırmızı lekeler kalıyordu.
    Ancak alt+tab yapınca oyuna tekrar girince o simgeler ekrandan temizleniyordu.
    19.1.1 sürücü notlarında bu sorunu düzeltiklerini yazmışlar;ben de bunu gördükten sonra;
    1-Önce program ekle kaldırdan önceki sürücüyü kaldırdım
    2-İnterneti kestim
    3-DDU ile güvenli modda sürücü artıklarını komple sildim.
    4-Bilgisayarı normaş şekilde açtım;19.1.1 whql'u kurdum.

Oyunlara girdim;herhangi bir sıkıntı,problem göremedim. BF5'te bahsettiğim sorunun da çözüldüğünü düşünüyorum;oynadığım esnada ekrandaki sıkıntılar ortada yoktu.

• Ryzen sistemli arkadaşlar DDU kullandıktan sonra ekran kartı sürücüsünden önce çipset sürücülerini yüklemeyi unutmasınlar. Program ekle kaldırdaki AMD Software'i kaldır ile DDU maalesef AMD ile ilgili ne kadar sürücü varsa kaldırıyor, anakart çipset sürücüleri de dahil. Bazı kişiler bu durumdan kaynaklı sorunlar da yaşamakta yeni çıkan sürücülerde. Ayrıca bir önceki sürücüyü kaldırırken mutlaka en son DDU sürümünü indirip onu kullanın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

Sıkı bir BF5 ve PUBG oyuncusu olduğumu söyleyebilirim. Bundan önce AMD'nin 18.12.2 sürücünü kullanıyordum.
    PUBG'de herhangi bir sıkıntı yaratmıyordu,memnundum. Ama bf5'te yaralı olarak yerde yardım beklediğim zamanlarda ekranda yeşil veya kırmızı lekeler kalıyordu.
    19.1.1 sürücü notlarında bu sorunu düzeltiklerini yazmışlar;ben de bunu gördükten sonra;
    2-İnterneti kestim

Oyunlara girdim;herhangi bir sıkıntı,problem göremedim. BF5'te bahsettiğim sorunun da çözüldüğünü düşünüyorum;oynadığım esnada ekrandaki sıkıntılar ortada yoktu.

Alıntıları Göster
    Defalarca yaptım .

• quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

2-İnterneti kestim

Alıntıları Göster
    Yanlız hocam 19.1.1 WHQL değil.

• Bir umut 19.1.2'yi yükledim bu arada "Optional" seçeneğinden çıkmış. Umarım şu black screen çözülmüştür. En kısa zamanda deneyimlerimi buraya paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veirelis -- 25 Ocak 2019; 12:46:27 >
  • Veirelis V kullanıcısına yanıt
    Akşam bende deneyeyim, 1 aydır HD 7770 siyah ekran sorununu çözemedik.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Ryzen sistemli arkadaşlar DDU kullandıktan sonra ekran kartı sürücüsünden önce çipset sürücülerini yüklemeyi unutmasınlar. Program ekle kaldırdaki AMD Software'i kaldır ile DDU maalesef AMD ile ilgili ne kadar sürücü varsa kaldırıyor, anakart çipset sürücüleri de dahil. Bazı kişiler bu durumdan kaynaklı sorunlar da yaşamakta yeni çıkan sürücülerde. Ayrıca bir önceki sürücüyü kaldırırken mutlaka en son DDU sürümünü indirip onu kullanın derim.
    Bende B450 chipset anakart var.
    O zaman chipset sürücüsünü eve gidince yeninden kurayım.Sanırım en güncel chipset sürücüsü 18.10 idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Akşam bende deneyeyim, 1 aydır HD 7770 siyah ekran sorununu çözemedik.....
    Uzun süredir oyundayım (ESO) 10 dakika sonra genellikle siyah ekran veriyordu 19.1.1 sürümünde, son çıkan 19.1.2'yi kurdum ve sorun gözükmüyor şuanda. Sadece fan ayarı otomatik olduğu zaman kart fazla ısınıyor RPM derecesi sürekli 900-1500 arasında kalıyordu ve bu durumda 75 derece görüyorum. Şuanda fan ayarlarını tekrardan ayarladım şuanda 55-60 derece arasında çalışıyor. RPM 1500-2000 arası değişmekte. Şimdilik bir sorun gözükmüyor, siz de deneyin belki sorunlarınız çözülmüştür.

Edit: Mesajı düzelttim, sürümleri yanlış yazmışım herkesten özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veirelis -- 25 Ocak 2019; 14:22:38 >

19.2.2 ne zaman çıktı hocam link varmı ? Benim sorunum sürücü kurunca (isetr eski ister yeni) Windowsun tüm sürümlerinde görüntü gidiyor siyah ekrana dönüyor.
  • HackAv kullanıcısına yanıt
    DDU'dan sonra bilgisayar açıldığında önce çipseti kurun ve kapatıp tekrar açın, ekran kartı sürücüsünü ondan sonra kurun. Zaten kurulum esnasında çipset sürücüsünü yüklü olarak görüyor, üzerine kuracakmış gibi gösteriyor siz onay verip kurulum işlemini tamamlarsınız.
  • Sapphire 7850 var bende arkadaşlar işletim sistemi 8.1 hangi versiyonu kurayım link alabilir miyim.
  • Rx 570 özeliikle bf v de oyundan exit atarken görüntü kapanıyor no signal oluyor kasa çalışmaya devam ediyor.Oyundan ne zman çıkmak istesem bu saçma hata ekran kararıyor var mı benzer sorunu yaşayan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    2.2 değil 1.2 gözüküyor hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bblokee -- 25 Ocak 2019; 14:18:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20.2.1 hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 26 Ocak 2019; 20:14:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

19.2.2 ne zaman çıktı hocam link varmı ? Benim sorunum sürücü kurunca (isetr eski ister yeni) Windowsun tüm sürümlerinde görüntü gidiyor siyah ekrana dönüyor.
    Hocam sürümü yanlış yazmışım kusura bakmayın, bendeki problemler şuanda düzeldi herhangi bir siyah ekran sorunum kalmadı. Sadece ilk başlarda ısınma problemi ortaya çıktı onu da şimdi çözmüş bulunmaktayım.

Edit: ZeroRPM eğer Fan-Temp'i değiştirirseniz çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veirelis -- 25 Ocak 2019; 15:22:45 >
    Estağfurullah canım ne kusuru. Tam olarak adım adım nasıl yüklediniz ?
  • 19.1.1 sürümünde msi afterburner gpu kullanımını hatalı gösteriyor. Unified gpu usage monitoring'i açsam bile %0 olarak raporluyor. bu sorunu nasıl çözebiliriz?
  • quote:

Estağfurullah canım ne kusuru. Tam olarak adım adım nasıl yüklediniz ?
    Father Torque'nin dediği gibi "DDU'dan sonra bilgisayar açıldığında önce çipseti kurun ve kapatıp tekrar açın, ekran kartı sürücüsünü ondan sonra kurun." bu şekilde yükledim. İnterneti kestim DDU ile kaldırmadan önce restart attıktan sonra interneti bağladım daha sonra Chipset Driver'ini kurduktan sonra yeni başlattım sonrasında ekran kartı driverini kurdum. Tekrar yeniden başlattım. Gayet sorunsuz bir şekilde kullanıyorum şuanda, tek sıkıntım şu ZeroRPM konusu, fan ayarlarını manuel olarak çektiğim zaman ZeroRPM devre dışı kalıyor, otomatiğe bırakırsam ZeroRPM çalışıyor fakat ekran kartı fırın gibi 75 derecede resmen pişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veirelis -- 25 Ocak 2019; 16:14:25 >

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.