Şimdi Ara

amd 4200 niye yavaaaas!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    amd x2 4200 am2
    msi nforce 570 ultra
    80gb sata2 hdd
    512mb twinmos 667 mhz ram
    256mb x1650pro pci-ex sapphire
    350w asus kasa
    ve bu bilgisayar p4 2.4ghz bilgisayardan daha yavaş, çok takılıyor,oyundan her çıktığımda yada ekran çözünürlüğünü değiştirdiğimde görüntü bi tarafa kayıyor,oyun birden hızlanıyor(worms 3d oynarken mesela) sürekli durduk yere takılıyor,firefox yada explorer açmak istediğimde açılması 15sn sürüyor. kasada 2 adet fan var ama sorun nerede anlamadım.format attım virüs tarattım çözemedim.anakartımı 24 pin psu ile bağladım acaba 20 mi denesem yada ekran kartı için anakart üzerinde ayrı güç soketi var onu mu çıkarsam.yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler

• amd den vazgeç neden yavaş olduğunu anlarsın:) ayrıca 512 bellek li sistemler tarihe karıştı :) ram arttır derim
  • merhaba

işlemci fanları felan calısıyormu bakdınmı veya tam oturmusmu bakdınmı bisey var onda arkadasda amd 3000 var iyi calısıyor senınkı ise usması lazım

bilgisayarı kullan kapat bak bakalım imlemciye elle cok ısınıyorsa onda var bisey yani kontor et yada yenı aldıysan elleme bozarsın geri götür parcalar güzelde neden yavas anlamadım
  • yeni oyunları rahat oynaman için minimum 1 gb ram olamsı gerekir.
  • bilgisayar sadece cpu dan olusan bi alet değildir...

ram i arttırmanda yarar var... bu tip bi sistem için düşük bi ram
  • ekran kartı ısısı 57 civarında ama işlemcide ısınma yok sadece anakart üzerindeki heatsink cayır cayır elle dokunulmuyo..hemen ram alıyorum..teşekkürler
  • ya arkadaşlar cevap yazarken biraz düşünüp öyle cevap yazın.

amd ye ban yok ısı sorunu yok 512 ram tarihe karıştı gibi ucuz cevaplar yazmayalım.

512mb ram az olsa bile explorer açılması 15 sn sürmez.

arkadaşım öncelikle anakartın son driverlarını nvidia sitesinden indir ve kur.

hdd nin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol et.

sistemi kasan bir donanım ve yazılım olabilir pc de onu bi kontrol et.

rami slotunu değiştir başka bir slota tak.
  • Orjinalden alıntı: tuncaysanli

ya arkadaşlar cevap yazarken biraz düşünüp öyle cevap yazın.

amd ye ban yok ısı sorunu yok 512 ram tarihe karıştı gibi ucuz cevaplar yazmayalım.

sen buna ucuz cevap mı yazıyorsun ??? biz bilgisayar toplayacam bilmiyorum nasıl toplanır diyenlere

intel bi işlemci şeç parana göre ona uygun yine intel bi anakart 1 gb ram istiyorsan ati bi ekran kartı al sorun yaşama diyoruz ve inan ki hiç biri şikayet etmiyor :) sen hangi amd cinin ısı ile sorun yaşamadığını gördün? neymiş x2 lerde ısınma sorunu yokmuş adam dizüstü getirdi işlemcinin bulunduğu yer erimiş be fan gözüküyor sen o işlemciyi benim e6300 gibi 22 derecede çalıştır göreyim hadi dene bi inanmayanlara ss gönderebilirim

tekrar söylüyorum(sanırım senden başka herkes aynı fikirde) 1gb altındaki ramler tarihe karıştı ne yeni oyunlar ne de yeni sistemler için yeterli değil
    ayrıca yazılanları iyi oku adam 1 saatte açılıyor veya explorer 15 saniyede açıyor falan demiyor p4 2,4 ghz gibi diyor

bence önce sorun amd arkasında 1gb ram arkasından sistem anakartın güncel driverleri + sağlar ama gözle görülecek kadar hız sağlamaz sistemden kaynaklanır ama gel sen benim bilgisayara en ağır sistemi kur p4 2.4 hızına süşüremezsin

• ben epox npa3j anakart ile athlon64 3000 kullanıyodum, sonra işlemcimi athlon x2 4200 ile değiştirdim. 2200Mhz hızında çalışıyordu, overclock ile 2860Mhzde kullanıyorum. Allaha şükür en ufak takılma yaşamıyorum. bilgisayara işkence yapan performans testlerinin 3 tanesini birden çalıştırdığımda bile takılma falan olmadı.. 2GB kingston DDR400@ 476 Mhz ram var üstünde. yani işlemcin aslında çok güzel bi işlemci. sorun başka bişeyde.. bilemiyorum.. bilgisayarıkendin topladın dimi? çünkü bilgisayarcılar bizim kadar özen göstermiyor toplarken,kurarken..

registry temizliği yap öncelikle bence. registry mechanic ile falan. sonra çipsetinin en güncel sürücülerini kur. yine olmazsa güzel bi format atıp yeniden windows kur, hala olmuyorsa cerrahi girişim endikasyonu vardır.. o zaman donanımın neresinde sorun var anlamaya çalışalım.. her aşamada buraya yazarsan, fikir paylaşırız yine.

bu arada, evet bilgisayarım takılma olmadan çalışıyor ama Nforce4 ün sıcaklığını everest ve speed fan 80-85 derece olarak ölçüyor. soğutucusunu çıkarıp yerine termaltake in saf bakır heatpipelı güzel bi soğutucusunu taktım, hala 80 derece. bilgisayar açılır açılmaz 76 derece diyor! performans düşüklüğü yaratmıyor ama endişe veriyo bana bu sıcaklık.. sen anakart üzerindeki heatsinkin sıcaklığını söyleyince aklıma geldi bak yine.

galiba nforce4ten itibaren nvidia çipsetlerin genel sorunu bu ısınma sorunu..

• arkadaşlar çok teşekkür ederim..önerilerinizi deneyeceğim sorun devam ederse fikir alışverişine devam ederiz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.