Şimdi Ara

AMD 4. nesil Ryzen’da ilk nesile göre %81 performans artışı sundu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Muguroz

Bence bu aciklama da yeterince kafa karistirici. Intelin Lake lerinden de gina geldi, bu isten anlamayanlar icin cpu isimlendirmeleri tam bi fiyasko. Intel'in isimlendirmelerini wikipediadan acip bakiyorum arada bir, hic bisey anlam ifade etmiyo, teknik terimler, farkli üretim/tasarim mimarileri hepsi birbirinin icine girmis vaziyette. Bu kafa karisikligi hem teknik bilgi yetersizliginden önlemek zor hem de üreticilerin isine geliyo.

Yani 3000 serisi ve 4000 serisi ikisi birden Zen 2 mimarisine dayaniyor ama bu aciklama 3800 ile 4800 arasindaki performans farkini ve 4800'den 5800'e gecisteki iyilestirmeleri yalin halde görme anlaminda yeterli degil. Deneyimli kullanicilar icin acik olan bu durum, bilgisi derin olmayan benim gibi insanlar icin pazarlama taktigine dönüsüyor.

Yani aciklamadan 4800 serisinin yeni mimariye dayanmadigi icin konulmadigini anliyorum ama bu aciklama yine de tatmin edici degil. Ben bu grafikte 4800'ü de görmek isterdim. 4800 islemcili bilgasayarlar ucuzlayacak ve bilincli kullanicilar performans farki fiyat farkina deger mi diye geriye dönük bi karsilastirma yapacak.

4800H,4900H vb bunlar Laptoplarda kullanılan Ryzen 3000 serisi islemciler Zen 2 mimarili...

Bu isimlendirme karısık olabilir.Adamlar Roket lake de 2 8/16 islemcinin birine İ7 11700K demis digerine i9 11900K bu ise kafa karıstırmaktan ziyade hos bir olay degil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 23 Aralık 2020; 16:47:19 >

• TIGERSHARK kullanıcısına yanıt
    Apu zar alanının genişlemesi güzel fikir..Katılıyorum..3 yada 2 fanlı sistemler de soğutma için yeterli olur

• Tamam, simdi anladim ben durumu ve neden kafamin karistigini. Ben olayi masaüstü/mobil olarak düsünmemistim. Arada ki fark da islemcinin termal kapasitesi ve entegre grafik birimi (APU) ve firmanin bunu adlandirma tarzi. Yazilan tüm cevaplar icin tesekkür ederim, kilit nokta olan bikac sey ögrendim :)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.