Şimdi Ara

AMD 3.6GHz'de çalışan Phenom II X4 975 modelini hazırlıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bence 3.75ghz standart hızda gelen bir işlemci yeterince extrem. Ayrıca konuyla alakalı olmasa da buradan içimi dökmek istiyorum. Birçok yerde dh kadar kaliteli olamayan bir sürü inceleme sitesi para açlığı içinde intelin yeni çıkardığı i5 i7860 870 amdnin tüm işlemci serisini süpürmüş gibi anlatıyorlar ya sinir olmamam imkansız sanki!!! Sonra da bir bakıyorsun oyun başarım grafisine 136$lık x3 720 196$lık i5 750i i7 870e kadar dümdüz geçmiş. YETTİ BE SİZDEN INTEL DE NVIDIA DA Herkes benim gibi yazsın kafasına bu ikisinden de parasının hakkını veren ürün ÇIKMAZ ÇIKMAYACAK DA!
  • AMD işi iyice abarttı artık. Bir tane Phenom II x4 995 BE 4.0 GHz çıkarın olsun bitsin.
    Yeni modellerde revizyon güncellemesi ile hava soğutma ile 4GHz+ kullanım şanşı gibi şeyler olmalı ki daha öncekilerden farkı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 575m

Şu 975 bari extrem bişey olsa..Mesela 4mb l2*8mb l3 yada ne biliyim komut setini artırsalar..Artık Core2 Quad serisinden Q9550 ile karşılaştırılmasından sıkıldım Phenom II lerin.. 965 bile i5 750 ye toplam performansta ancak yetişiyor, ki İntelin ekonomik olsun diye çıkardığı yeni nesil fakat en dip 4 çekirdek işlemcisi bu..AMDye 1 tane olsun ekstrem işlemci lazım.

Diğerleriyle aynı mimarinin ürünü olacak sonuçta Cache miktarlarını değiştirme imkanları bence olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kudretx

Stok voltaj ile 4000 mhz bulur gibisadece çarpanı artır gitsin,sırf bu yüzden amdye geçtim kafam rahat oldu,intel ile remleri ayarla,fsb yi ayarla,matematik problemi gibi oluyordu,amd de remleri ellemeden o.c hoş oluyor.

Zor bence. Def. voltaj ile 3.8-3.9 bulunur. 3.9 da açmıyacağını tahmin ediyorum.

@DHHarezmi 3. revizyona denk gelse olabilirdi galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 18 Eylül 2009; 0:16:54 >
  • Phenom X4 995 BE 4Ghz çıkar artık
  • 4 ghz PII 1005 de olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: showstopper41

AMD işi iyice abarttı artık. Bir tane Phenom II x4 995 BE 4.0 GHz çıkarın olsun bitsin.
    Yeni modellerde revizyon güncellemesi ile hava soğutma ile 4GHz+ kullanım şanşı gibi şeyler olmalı ki daha öncekilerden farkı olsun.

Dostum onu şu anda yapamaz. Watt çok yüksek olur. 140 Watt sınırını geçmemeye çalışıyorlar. Şu an zaten 3.4 Ghz olan 140 idi de 125 e düşürmeye çalışırken 4Ghz olan en az 170-180 watt olur. Bu da biraz beklersen yavaş yavaş düşüre düşüre yapacaklar demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X2

Phenom X4 995 BE 4Ghz çıkar artık

aynısını yazacaktım
  • umarım iyi olur
  • Haber iyi güzel de biz daha ülkemizde X4 965 i stoklarda göremiyoruz şimdi de 975 haberi geliyor. 13 Ağustos da çıkmış bir işlemci nasıl olurda hala ülkemizde satışa sunulmaz anlayamıyorum. Gerçi 140 watt tdp değerine sahip 965 i almak pek içime sinmiyor 125 watt lık versiyonu bekleyeyim diyorum ama gel gör ki daha 965 in 140 watt lık versiyonu bile ülkemize gelmemiş 125 watt lık 965 çıksa kim bilir o ne zaman gelir.
  • venom800 benim derdimi dile getirmişsin. Yarın kdv indirimide bitiyor. :@
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

venom800 benim derdimi dile getirmişsin. Yarın kdv indirimide bitiyor. :@

Dostum ben bekledim bekledim hatta Boğaziçi'ni bile aradım ama yok. Adamlar saçma sapan yatınlar veriyorlar ekran kartı ve işlemcimi değiştirmem gerekiyordu ama ben öncelikli olarak işlemcimi değiştireyim de varolan ekran kartımı (8800 Gts 640 mb) bir süre daha kullanayım diye düşünüyordum ama yarın kdv indirimi de biteceği için ve X4 965 de ortalarda olmadığı için Zotac GTX 275 ekran kartını almak durumunda kaldım bari alacağım parçaların birisinden kar edeyim diyerekten. İşlemciyi de kasım sonu aralık başı alacağım heralde ama 140 watt ısıl güç tüketimine sahip modeli tercih etmeyeceğim çünkü o zamana kadar 125 watt lık versiyon gelir diye düşünüyorum umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: leop
    Yanlis bir yorum. Kullandigin islemcinin nasil isindiginin farkinda degilsin galiba. 3.6ghz de default fanla 100 dereceyi aninda asar.

Su an bu mesaji i7 920 D0@3.33ghz ve Zalman 9900 Led li bilgisayarimdan yaziyorum. Prime95 te 2 core un sicakligi 95 derece oluyor. Idle da sicakliklar 55 derece. Zalman in en iyi faniyla 3.33ghz den yukari prime95 almak imkansiz hemde kasa yok anakart direkt masanin uzerinde duruyor. Kasa olsa sicakliklar daha da cok olucak. Core i7 920 nin ucuz olmasinin nedenleri var yani. 18 derece de calisan guclu bir klima lazim veya balkonda ayazda kalmasi lazim dogru duzgun hizlarda prime95 alabilmek baska bir deyisle BU ISLEMCI STABIL diyebilmek icin.

Nasıl olur ya? D0'ların o kadar ısınmaması lazım bence. Ben C0 i7 920'yi 3.5 ghz'de kullanıyorum ve 4.5 saatlik occt linpack testi sonunda sıcaklıklar 73 - 74 derece civarıydı. Boştaki sıcaklık ise 40 derece.
    Soğutucu: Sunbeam core-contact freezer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucifer_Sam -- 29 Eylül 2009; 22:39:19 >

• Kardeş valla ben hem bekleyemedim hemde %10 daha fazla kdv ödemek de istemedim. Zaten klasik birini beklerken öteki çıkıyor muhabbeti... Dayanamadım aldım burdan, fiyatıda çok iyi:http://www.webdenal.com/store/amd-phenom-ii-x4-955-3-2ghz-8mb-940pblack-955_fiyat.htm?idProduct=157716&idCategory=418&topnavCategory=632
  • Şahsen çıkacak olan 140W ya da 125W TDP Phenom II x4 975 alacağıma 95W TDP Phenom II x4 955 alırım ve CPUyu buzzzz gibi 4GHZ+ kullanırım
  • sırada ise AMD Phenom II X4 985 3.8 GHz
  • ondan son ra ise AMD Phenom II x4 990 4.0 GHz peşini takip ecek ve hep black edition ları çıkarıyor çarpanı açık olanları
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.