Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (2861. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 84 Misafir (3 Mobil) - 85 Masaüstü5 Mobil2 Android
5 sn
331.721
Cevap
8.115
Favori
72.892.583
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28592860286128622863
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet bazı kişiler baya abartıyor bana da kontrol etiketi açık fan gelmişti ama büyük ihtimal fanın boyutu kasaya uygun olmadığı için iade etmiş alan kişi fan'ın 0 olduğu açık. Ben şimdi firmaya da kızamıyorum diğer türlü ilk alan kişi mağdur olacak.

Eskiden birisi kitapları 1 ayda okuyup iade ettiğini falan söylüyordu bu keyfi iade baya suistimal edilen bir şey malesef. (Bu arada kitap gibi basılı şeyler de kesinlikle iade olmalı ancak bu süre 1 ay değil 3 gün olmalı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caseon -- 1 Mart 2021; 1:55:9 >
  • punqer P kullanıcısına yanıt

benden sana ekmek çıkmaz yallah başka kapıya...Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] 

• ilginç aramex yurt dışı kargodur arap kökenli. demek türkiyeye de el attı

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Aramex mi bilmiyorum ama bende bazen seçenek olarak çıkıyor . Hatta bir kere denedim 2-3 gün sonra aradılar bugün ziyaret edicez evde misiniz diye . Şuan baktığımda yoktu bu seçenek

Aramex'miş kargo firması şikayetvar da hatta almak için geciktiklerine dair şikayetler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caseon -- 1 Mart 2021; 2:16:6 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

aramex uzun yıllardır var dostum. bu gümrük vergisi çıkmadan önce birsürü şey alıyordum aliexpresste bazen aramexle geliyordu. dhlyi de 1 kere kullandım yuvarlak temizlik robotu için. sorun yaşamadım ikisinden de.

• Amazon yerinde olsam, bu sık sık iade eden, keyfi iade eden tipleri takip edip birşey satın alırsa ona iade ürün gönderirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bldshd -- 1 Mart 2021; 2:37:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi anlamda soruyorum iade edilen ürünlere ne oluyor ? Hemen geri gönderiyorlar demeyin bunun bir süreci vardır. Mesela kutusu dağılmış bir telefon iade geldi , jelatinleri sokulmus bir ekran kartı, ya da bir kahve makinası veya monitör vb. Örneğin öğrenciyken markette çalışırdım , tarihi geçen süt ürünlerini , bakliyati geri firmaya teslim ederdik.

Süreç hakkında bilgisi olan yazabilir mi

Yasal durumu nedir Amazon da ve turk sitelerinde

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 1 Mart 2021; 3:23:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Hıcam bilgi edinmek için soruyorum peki gerçek kalite ve marka olarak ne almak lazım fiyat performans ürünleri olarak? Yerli dandik kalite üretim olmayan

Alıntıları Göster

şu an bi timberland kaldı eski büyük markalardan bozulmayan ama o da çok pahalı. yani kalan bildiğimiz kalteli markalar 500 tl de aşağısı yok. bi ihtimal hotiç hala düşük fiyatlara inebiliyor ama oda eskisi gibi değil kalte olarak

• Merhaba

Amazonda birçok siparişime ait iadelerim var.

İçlerinde kargo kodunu bile karşılamayacak kadar küçük değerde ürünler de var. bunları iade edip etmemekte kararsız kaldım. Bundan dolayı bişey aklıma geldi.

Müşteri hizmetlerine sipariş kodlarını mail atarak iade kargo kodu oluşturmalarını ilettim, iade kodları oluştu.

Diyelim ki tüm siparişleri tek bir kolide, her ürün için sipariş no ve AMZN iade kodunu da tek tek yazarak, siparişlerden bir tanesinin iade kodu ile tek bir kargoda göndersem problem olur mu?

BAKIN BU YÖNTEM SADECE BENİM DÜŞÜNCEM. OLUR MU SORUN ÇIKAR MI ÖĞRENMEK İSTİYORUM.

kargo tutarından az değeri olan her bir ürün için amazona ayrı ayrı kargo ücreti ödetmek insanın içine sinmiyor.

Bilgisi olan paylaşabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: s1LENT

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, yakın bir zamanda Dexter navigator yacht modelini takibe almıştım ama eski kalitesinden emin değildim. Dediğiniz gibiyse farklı markanın modellerine yöneleceğim.

• @mikailc78 biliyorum yıllardır olduğunu o yüzden dedim yurt dışı işi yapar diye. Yani TR de her bölgeye bizzat gitmez aracı kullanır aras yurt içi kargo gibiAmazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] 

@alptaskiran Evet aramex yurt dışı amazon abd de yavaş kargo olarak var 3 kez onunla geldi paketim tabi İstanbul'a kadar oradan ilçelere aras veya yurt içi kargoyu kullanır, kısaca tr de her bölgeye taşıma yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mart 2021; 4:58:4 >
  • Sorun çıkar olmaz. Bende sormuştum ayrı ayrı gönderilmesini belirtmişti temsilci.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU]

https://www.amazon.com.tr/dp/B089ZX2JN6

• Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU]

https://www.amazon.com.tr/dp/B08HZB2Y5P

• mrF_T kullanıcısına yanıt
    Yeni bir cüzdan bakıyorum bu modelin bir benzerinde para koyma yeri yok diyor bu üründe var görünüyor. Şu yorum bulduğum model

https://m.trendyol.com/tommy-hilfiger/th-metro-mini-cc-wallet-w-clip-am0am05871-p-40977452

Amazondaki ürün de bu galiba

https://uk.tommy.com/metro-signature-leather-card-wallet-am0am06517bds

Tükenmiş sağlık olsun 🙃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbetbirgun -- 1 Mart 2021; 10:4:51 >

• 29.90 TL iken Ugreen marka 2 metre kablo aldım 13 ocakta. Fiyatı 17.90'e düşünce 24 ocakta bir adet daha aldım yedek olsun diye. Kesinlikle iade etmeyi düşünmedim. Lakin kablo ilk aldığım kablo bozuldu. Allah'tan diğerini almışım. Açıkçası bu kadar dayanıksız olduğunu düşünmemiştim. Amazon.tr nin bu konudaki tutumu nedir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

29.90 TL iken Ugreen marka 2 metre kablo aldım 13 ocakta. Fiyatı 17.90'e düşünce 24 ocakta bir adet daha aldım yedek olsun diye. Kesinlikle iade etmeyi düşünmedim. Lakin kablo ilk aldığım kablo bozuldu. Allah'tan diğerini almışım. Açıkçası bu kadar dayanıksız olduğunu düşünmemiştim. Amazon.tr nin bu konudaki tutumu nedir acaba?

Bu iade olayı bu şekilde nereye kadar devam eder ki, eninde sonunda Tr'ye özel onlem alacaklar. YouTube inceleme videosu çekenler bile suistimal eder olmuş bu politikayı.

• motomurat kullanıcısına yanıt

Satıcı Amazon ise onlara kablonun bozulduğunu söylemen yeterli olur.

Bize geri gönderin derlerse ücreti Kredi kartına isteme o zaman biraz geç geliyor. Hediye Bakiyesi olarak istersen ürün onlara gittikten sonra hemen bakiye tanımlanıyor

• Sorun olmuyor hocam. Ben geçen gün iki ürünü tek kargoda gönderdim iki iade kodum vardı, ikisinin de parası iade oldu.

• 
Sayfa: önceki 28592860286128622863
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.