Şimdi Ara

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu (869. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.950
Cevap
301
Favori
1.560.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 867868869870871
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizde mi UK den aldınız. Geçmiş olsun keşke İtalya'dan alsaydınız hem sorun yok hem de en ucuz orasıydı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon almanya 3 aralık sipariş verip ürünü kargoya verilen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: -BraveHeart-

Sizde mi UK den aldınız. Geçmiş olsun keşke İtalya'dan alsaydınız hem sorun yok hem de en ucuz orasıydı.

italyadaki satın alma ekranınındaki rakamları paylaşır mısınız? tam olarak vergisi vs ne kadara geldi merak ediyorum.

• Yılmaz7788 kullanıcısına yanıt
    Nereden bu bilgi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BraveHeart-

Hoşuna mı gitti benm siparişi in iptal olması? İyi şanslıymışsın seninki yolda herhalde bir 4-5 bin tl de gelecek cihazdan kar edersin misss

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hâlâ parayı çekmesini bekliyorum
  • Bende amazon uk den aldım Digital Edition bugün kargoya verildi umarım bir sıkıntı olmaz darısı gelmeyen ve alamayan arkadaşların başına olur inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: XaViEsTa

Hoşuna mı gitti benm siparişi in iptal olması? İyi şanslıymışsın seninki yolda herhalde bir 4-5 bin tl de gelecek cihazdan kar edersin misss

Alıntıları Göster

Hakkaten yorumu cok garip neden o smile koymus anlsm veremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Hakkaten yorumu cok garip neden o smile koymus anlsm veremedim

Alıntıları Göster

Kendisinin kara borsacılığını ortaya çıkardım diye bana garezi var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tulû

Merhaba arkadaşlar,

Kazakistan Playstation 5 fiyatları 257.000 Tenge olarak gözüküyor çoğu yerde ; yaklaşık 4800TL yapıyor.

Ayrıca bir vergi iadesi yapılıyor mudur gümrükte çıkışta ?

Kazakistan hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar ,

2 hafta önceki mesajımı alıntılayarak cevap vermek istedim.

Kazakistan'ın Almaty şehrine geldim.

Gelmeden önce Google ile gerekli aramaları yaptıktan sonra isimleri Marwin ve Meloman olan (sanırım ortak kuruluşlar) teknoloji mağazalarını takibe geçtim.

Yanlış olmasın bu Perşembe günü , Rusça bilen bir Kazak iş arkadaşım yardımıyla , PS5'in satışının yapıldığı sayfadaki yorumları ona tercüme ettirerek PS5'in Cuma günü ön siparişe açılacağını öğrendim .

Her ne kadar PS5'i almayı çok istesem de , işten vakit bulamadığım için ancak bu sabah nasip oldu bir Meloman şubesine gitmemiz .

Mağazaya gittiğimizde ,satış sorumları PS5'in stokta olmadığını söylediler.Tamam dedik, ön sipariş verelim .

Tam o sırada da satış görevlileri bir yandan yeni gelen malları vitrine yerleştiriyorlardı.

Yeni gelen mallar bir alışveriş sepetindeydi, kafamı sepete çevirmemle beraber DualSense kontrolcüsünü gördüm.

Kaç para dedim,hemen altındaki etiketi gösterdiler ; 33290 Tenge'idi yani yaklaşık 615TL !

Hemen alıyorum dedim. Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu 

Neyse ,kasaya gittik; kasanın arkasında dolapların üzerine, müşterilerin almaya karar verdikleri ürünleri satış temsilcileri alıp o dolabın üzerine koyuyorlardı. Baktım , incik , boncuk , kitap vs. derken ,bir de ne göreyim !

iki tane kapalı kutuda PS5 ! Gözüm döndü tabi . Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu Hani stok yoktu dedim Kazak arkadaşıma , tercüme et, biz alalım hemen dedim.

Meğer o cihazların siparişleri Eylül ayında verilmiş ,yani satılmışlardı.

Düşündüm bir an içimden , o cihazlardan birini ben almış olsaydım , orada beklemezlerdi bile , o günün sabahında görevli ile beraber açardım dükkanı ve cihazı alır çıkardım.

Neyse çok kendimi kaptırdım yine , konuya döneyim :) . Cihazın satış bedeli olan yaklaşık 613$ 'ı önce alt kattaki bankada Tenge'ye çeviridim .Sonra tekrar kasaya geldim , önce DualSense için ödemeyi kredi kartı ile yaptım.

Karttan çekilen tutar 640TL olmuş ,Pazar günü dolayısıyla sanırım , kur farkı.

Sonra PS5 ön sipariş için ödemeyi yaptım 256690 Tenge yani yaklaşık 4700TL .

Teslim için net bir süre vermediler ; 1 hafta ,belki 10 gün dediler.

Açıkçası çok da önemli değildi bu noktadan sonra süre.

Umarım herkes , benim yaşadığım gibi büyük ama aslında çok küçük heyecanlar yaşayarak alır kendi cihazını .

Yaş 40'a yaklaşsa da , içimdeki çocuk hiç büyümüyor maalesef. Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu 

Biraz da yaşadığım heyecanların fotoğraflarını paylaşayım ...

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu

• Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu

3 aralık uk dijital siparişim almanyay girmiş salı tahmini teslim görünüyor, umarım herkes beklediği cihaza kavuşur 👍
  • quote:

Alıntıları Göster

Siz forumdan bir arkadaştan cihaz almıştınız sanırım. İkinciyi mi sipariş verdiniz UK'den?

• Uk canlı desteğe ulaşabilen var mı chat hata veriyor. iptal hakkında görüşmek için hiçbir yol bulamadım.

• quote:

Kendisinin kara borsacılığını ortaya çıkardım diye bana garezi var :)

Alıntıları Göster

Hocam sen dhda birinden almamis miydin ps5, ukden alip napacaksin sen de mi karaborsaci olcan :)

• arkadaşlar aralık ayında ps5 alıp (italya) parası çekilen varmı dün veya bugün

• quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Hocam sen dhda birinden almamis miydin ps5, ukden alip napacaksin sen de mi karaborsaci olcan :)

Alıntıları Göster

Bunu burada da açıkladım daha önce evet bir dijital aldım fazla yükseklerde fiyat olarak uçmayan bir forumdaştan, onu covid i atlatan yeğenime paslayacğım, kısmetse alacağım cihazı da kendim kullanacağım. Karaborsacılık yapacak olsam sesimi çıkarmam bazıları gibi deşifre olursam olurum. Biri ifşa ederse ona söverim bazıları gibi :)))) bizi tanıyan tanır dostum.

• Arkadaşlar 3 Aralık uk den aldığım dijital siparişi için az önce mail geldi dispatched duruma gelmiş ve DHL e teslim edilerek takip numarası vermişler.Sanıyorum bi kaç güne Türkiye’ye gelir aksilik olmazsa . Aynı tarihte sipariş veren diğer arkadaşların durumunda değişiklik var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReiSeM -- 6 Aralık 2020; 22:29:55 >
  • 3 Aralık'ta İspanya'dan sipariş veren var mı, ne durumda sizde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

3 Aralık'ta İspanya'dan sipariş veren var mı, ne durumda sizde?

hocam bekliyorum ben para çekilmedi, sizin çekildimi italya çok yavaş ya yarın inşAllah hızlanır

• 
Sayfa: önceki 867868869870871
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.