Şimdi Ara

Amazon PC toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben PC toplayacağım ve parçaların da bir kısmını Amazon dan almayı planlıyorum.Fakat parçaları Amazon.de üzerinden mi yoksa Amazon.com.tr üzerinden mi alacağım konusunda kararsız kaldım.Fakat aklıma takılan şeylerden biride Amazon Almanya da kargo ücreti yok gözüküyor.Bu doğru mu emin değilim.

Amazon PC toplama

Amazon PC toplama

Mesela ilk fotoğraf Amazon Almanya diğeri Amazon Amerika.Amerika da kargo ücreti gözükürken Almanya da gözükmüyor.Ürünlere gelirsek;

Amazon PC toplama

Almanya olmazsa Amazon.com.tr den almayı düşündüklerim:

Amazon PC toplama

Amazon dan alacaklarım bunlar.Bunlara ek Türkiye den alacaklarım;
    İ7 9700k-2580tl
    2x8gb 3200mhz ram-756tl
    750w 80+ gold psu-550tl
    256gb ssd-450tl
    S340 elite kasa-675tl

Almanya olmazsa ve Amazon.com.tr üzerinden alışveriş yaparsam Türkiye’den alınacaklar;
    Aynı RAM
    Aynı ssd
    Aynı kasa
    Be quite! Dark Rock pro 4 işlemci soğutucu

Konu hakkındaki fikirleri belirtirseniz sevinirim.

• Merhaba
    Amazon.de'den bende sistem topladım. 1 hafta önce H500M aldım problem çıktı hemen yenisini gönderdiler. Bendekini PTT kargo ile 270 tl ye gönderdim iade nakliye bedelini iade ettiler

Ürün ödemesini yaparken Gümrük ve Nakliye bedelini göreceksiniz. Ben tavsiye ederim
    En ufak problem yaşamanızda yardımcı olurlar
  • amazon.com.tr den attığın ss deki anakartı 9700k ile kullanamazsın. ben de geçen yaz amazondan pc topladım bi sıkıntı çıkmadı. ama kasayı falan türkiyeden al. kargosu kasadan pahalı oluyor. kargo fiyatı olayına gelince ise, amazon.com.tr haricinde tüm amazon sitelerinden ürün alırken mutlaka kargo bedeli ödüyorsunuz.
  • Amazon.com'da satılan elektronik ürünler 1 ay Amazon garantilidir.

Amazon.de'de satılan elektronik ürünler 2 yıl Amazon garantilidir.

Bu süre içinde bir sorun çıkarsa Amazon para iadesi veya ürün değişimi (yenisiyle) yapar (Türkiye'deki gibi servis raporu, tamir vs. gibi durumlar Amazon'da yok).

1 yıl öncesine kadar Amazon Almanya'da 49€ ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti yoktu, artık var. Kargo ücretine ek olarak 22 Euro ve üzeri ürünlerde gümrük vergisi de ödüyorsun.

Şahsen arada çok ciddi fiyat farkları yoksa tüm parçaları Türkiye'den almanızı öneririm.
  • 1 buçuk ay kadar önce sistem topladım hangi parça nerede ucuzsa şahsen oradan aldım.Siz de muadil bir sistem düşündüğünüz için aşağıda belirtiyorum hocam

Intel i7 9700K (kutusuz tray diye geçiyor bu şekilde aldım en ucuz taksitli olarak hepsiburadadaydı 2650 tl ye aldım)
    Gigabyte Z390 Auros Master(Tr de 2250 tl civarı amazon.de den 1750 ye aldım)
    Gskill Tridentz 2X16GB (tr de 1800 civarıydı newegg den aldım ram kolay arızalanmadığı için 1370e geldi)
    NZXT Kraken X62 Sıvı Sogutma (Tr de stok yoktu amazon.de den aldım 1000 tl civarı)
    MSI RTX 2080 Trio (vatan bilgisayarda kdv indirimi görünce 5300 e 2 oyun hediyesiyle aldım)
    NZXT H700i kırmızı siyah modeli (n11 den aldım en uygun buradaydı)
    Seasonic 850w focus gold tam modüler (hepsiburadadan aldım)
    Samsung 970 evo plus 500gb nvme m2 ssd (n11 den aldım bir tek bu üründe kazık yedim 1000 tl ye ilk çıktığı gün aldım ertesi hafta fiyatlar 800e indi)

Diyeceğim o ki fiyat avantajı çok değilse yurtdışı tercih etmek risk sadece amazon.de güvenebileceğim kadar iyi hizmet sunuyor. Amazon.com un müşteri hizmetleri çok daha iyi ama uzaklıktan dolayı onların ürün yollaması sizin geri yollamanız masraflı olabilir garanti süresi de amazon.de kadar uzun değildi sanırsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 18 Mart 2019; 18:24:37 >

• msb_bjk kullanıcısına yanıt
    Peki yaklaşık kaç lira kargo ücreti ödediniz
  • Amazon.de, com ve diğer uzantılara göre hem kargo hemde gümrük ücreti konusunda daha avantajlı. (aldığınız her ürün için 2 yıl garanti veriyor)
    Kasa, Monitör gibi hacimli ürünler almadığınız sürece kargo fiyatları 10-25$ arasında değişir.

ürünleri sepete ekleyip ödeme sayfasında bir iki adım ilerledikten sonra gümrük ve kargo ücretleri listeleniyor. ordan kontrol edebilirsin.
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    aynen öyle Amzon.com dan aldığım kartıp dp soketini bozdum şimdi bakıyorum Gigabyte ile görüşün diyorlar Gigabytedende ne dönen var nede bakan
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde konusu gördüm ama kayboldu gitti cevap yazamaıştım. donanım arızası yoksa sorunla alakalı nvidia 2018 in 6.ayı gibi bir güncelleme yayınladı. kart eski tarihli ise bu güncellemeyi yüklemek çözüm olabilir.
    https://www.nvidia.com/object/nv-uefi-update-x64.html
  • unconc3rn3d kullanıcısına yanıt
    kart Amd ama güncellemeyle düzelirmi bu bana soket arızası gibi geldi.
  • Hocam Amazon.de'den Cooler Master H500M aldım, Kargo dahil 1.115 tl ödedim. bu kasa Türkiye'de 1800 tl :)
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    İmzanda 1070ti yazıyor ona istinaden bilgilendirmek istedim. senin yaşadığınla aynı problem için yayınlanmış güncelleme. kart amd ise durum değişir
  • msb_bjk kullanıcısına yanıt
    Amazon.de den alınan ürünler 2 yıl tam garanti altındadır.
    Ürün bozuldu derseniz hemen ücretsiz kargo ile tarafınıza yeni ürün gönderirler. Yeni ürün geldikten sonra 1 hafta içinde sizde eski ürünü ptt kargo ile gönderip ptt makbuzunu amazona gönderirseniz nakliye bedelini iade ederler.

Amazon.de DHL ile en fazla 4-5 iş günü MNG ile 3 iş gününde teslim edilir. DHL 1 gün geç gümrükten çekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.