Şimdi Ara

Amazaon İnceleme Ge62 Apache Pro 004

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
6
Favori
1.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazaon Ge62 Apache Pro 004 (6QD Serisi)

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    Display: 15.6" FHD (16:9) Anti-Glare Matte-Type Screen (1920x1080)
    Chipset: 6th Generation Intel® Mobile Core i7-6700HQ Skylake Processor
    Intel® HM170 Chipset
    1TB 7200RPM Hard Drive (Upgradeable)
    2 Detachable 2.5" 9.5mm (H) SATA Hard Disk Drives + 2 open mSATA slots
    8x DVDRW/CDRW Super Multi Combo Drive (Upgradeable)
    1 12.7mm (H) Optical Drive Bay, ATA Interface, Interchangeable with ±R/RW Combo driv
    Graphics Controller: NVIDIA® GeForce GTX 960M (2.0GB) GDDR5 (Maxwell) w/ Optimus™ Technology
    PCI-Express™ 16X
    Microsoft® DirectX® 11
    Standard Memory:
    Number of SODIMMS: 16,384MB (16GB) DDR4 2133MHz (Upgradeable)
    Two 204Pin SODIMM Sockets
    64-bit Wide DDRIII Data Channel
    Audio Features: S/PDIF Output
    1 x Built-in Microphone
    4 x Built-in HD Speakers (2W)
    Gold Flash Jacks
    Network / Communication: Bigfoot® Killer™ E2400 Gaming Network LAN
    Integrated Intel® Wireless-AC 3165 a/c LAN + Bluetooth™ 4.1
    Input / Output Ports: 3-in-1 Card Reader
    SD / SDHC / SDXC
    2 x USB 3.0 Ports
    1 x USB 2.0 Port
    1 x USB 3.1 (Type C) Port
    1 x HDMI 1.4
    1 x Mini Display-Port
    1 x Microphone
    1 x Headphone Out Jack
    Battery: 6 Cells - Smart Lithium-Ion Battery Pack 19 V DC, 150W | 100~240 V AC, 50/60 Hz Universal
    Standard Cooling:
    Optional Cooling: Copper CPU Heatsink
    IC Diamond Thermal Compound
    Weight:15.07" (w) x 10.23" (d) x 1.06" (h)
    5.69 lbs with 6-cell Battery
    Point Device: Full Sized Steelseries® Backlit Silver-lined Keyboard with Numeric Key Pad & Anti-Ghosting Key
    Extra Features: Built-in FHD Type Digital Web Camera (30fps @ 1080p) | Kensington® Lock Capability
    Standard OS: Windows® 10

Arkadaşlar merhaba amazondan aldığım laptobum geldi bende size basit bir rehberle amazondan alışverişte ürün alırken şüpheye düşmemeniz için bir rehber hazırladıyayın dedim...

FİYAT KARGO VERGİ DAHİL 3900TL

Not: Adres içeren bilgileri kestim forumda bu bilgilerin açık paylaşımı yasaktır diye düşündüm ilk olarak kargo ile başlayacağım.

Amazon Standart Shipping ile gönderim yapıyorsanız ürününüz i parcel ile gelecek 6 gün sürdü

İparcel aşamaları böyle güncelliği beni tatmin etti yurtiçi kargodan önce merkezi ile ulaştığını bile yazdı (yurtiçi teslim alana dek transfer sürecinde göstererek koca bir 0 puan alıyor)

Gelince pts 3 günde kargoya veriyor yola çıkarıyor (gümrüksüz ürünler için daha kısa olabilir)

Basitce aşamaları böyle...

TESLİM ALIMI
    Arkadaşlar en çok korkulan kısım kargo hasarı vs vs dir bu konuda xotic pc tam puan alır unboxing msi aöılımlarında 2 koli olur az çok izleyen bilir üstüne bir koli daha koyulup karton kağıtla sabitlenmiş iç koliler 0 hasar...

Amerikan priz ile geliyor biliyorsunuz dönüştürücü almayın bence adamlar 5-7 tl fiyat verdiler ilçe gibi bi yerdede kolay bulunmaz ben 10 tl ye adaptör girişi aldım ipli kaliteli sayılır onu kullanıcam 10 tl diğerini yurtdışına çıkarsam kullanırım

Resimde gözüküyor 0 hasar teknosadan kendin almışsın gibi özellikle bizim burdaki kargocular ürünleri fırlatmayı seviyorken süper

İşlemci ve Ekran Kartı Cpu-Z Değerleri

ÜRÜN

Sürüyle kutu açılımı var o sebeple kartonudur unboxing vs vs yazmayacam şunu bilin cd ile gelmedi windowslu ürün tüm driver program uptade vs ler yapılıp gçnderilmiş.

Anahatarlık bu da hediyesi heralde

Klavye : Steelseries programı yüklü geldi fazla incelemedim gayet iyi kesinlikle mükenmmel bir mekanik klavye rengarenk aydınlatma cezbedici kılıyor...

Yazım rahat ama ayrık klavye kullanmamam ve ingilizce olması şimdilik beni biraz zorladı

Ekran full hd normal bir ekran true color programına fln baktım ben ekranın iyisi kötüsü anlamam renkler bana gayet hoş gözüküyor

Beyaz ekran testi birinde parmak izim var ekranda ama olsun sonuç idare eder bence...
    Ölü pixel yok onun testini yaptım temiz vir cihaz yollanmış

Açılış Hızı : 25-26 saniyede bilgisayar tamamen açılıyor ssd gelene kadar gayet iyi bir süre.

Kullanışlılık Sıcaklık

Normal kullanımda oda sıcaklığında 35 derece ile 40 arasında gezindi (fan kapalı)
    Sıcak bir odada 48 50 dereceyi gçrdü (fan kapalı)

Fan çalışınca (şarza takmadan açmıyor) 42 lere indi sağ elinizi koyduğunuz yer muhtemelen oyun oynarken sıkıntı yaratacak ama fanı tam güç çalıştıramadım oyunlarda nasıl bilemem (3200rpm çalışıyor tek fan)

Turbo fan modunda biraz denedim çok gürültülü soğuk ama pek gerek yok şu anlık...

Biraz laptop ile sıkıntı yaşadık şu anda düzelttik kaldığımız yerden devam edeceğiz...

BAŞLANGIÇ BU KADAR

Eklenecekler:

Kullanış ve sıcaklık değerleri
    Her Türlü Test
    Birkaç video isteğe bağlı oyunlar mesela Cs Go
    Amazondan Samsung Evo 850 250Gb alındı montaj ve testler

Yapabilirsek Abra a7 v6.3 ile karşılaştırma

Ve sizden gelen istekler varsa sorular cevaplanıp eklenecek...

Edit : İşlerim ve lokasyon sıkıntısı sebebi ile 3d mark oyun testleri ileri bir vakite ertelendi forumada çok giremeyeceğim sorularınız 48 saat içinde cevaplanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CsGoPlayz -- 17 Şubat 2016; 23:22:10 >

• Güzel konu
    Elinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı, uğurlu olsun özellikle VRAM'i çok kullanan oyunlarda(GTA 5, Witcher 3 gibi) FPS testi yaparsanız güzel olabilir, 2GB Vram aklımda soru işareti.
  • Net olarak kaç liraya mal oldu, TR fiyatı ile aradaki fark nedir ?
  • Güle güle kullanın cihazınızı. MSİ sitesinden kayıt ettirin garantiyi. SSD almayın unutmayın
  • Sağolun

@alimmm78

Oyun daha kuramadım bilgisayar uğursuz geldi hastalıktan başımı kaldıramadım sabah mesajları vs okudum yeni cevaplayıp eklemeye başladım bişeyler...

@jasonu

3900 tl ye mal oldu tr ile bakarsak

ge62 6qd:8gb ddr4 ram + 128gb ssd + freedos = 4600
    ge62 pro004: 16gb ddr4 ram + w10 home 3900 + amazondan 80 dolara 850 evo 250gb aldım 4150 düz hesap verginin ne kadarı geri yatar yada yatar mı belli değil şimdilik

@Kulspruta

Demeniz iyi oldu eklerim hemen...

@PanikAtak
  • Beyler bu arada laptop keyfi olarak şarj alıyor batarya korumak için mi yoksa adaptör ısındığı için mi bilemem ama adaptör soğuyuncada almamaya devam ediyor yada arada şarjı kesiyor bidaha şarj almıyor kapat aç 10 dakika bekle gibi deneme yanılma yapıyoruz neden böyle oluyor acaba kurtulmanın bir yolu var mı?

Edit : Sorun Çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CsGoPlayz -- 12 Şubat 2016; 13:36:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CsGoPlayz C kullanıcısına yanıt
    yüzde 95 ten sonra kesmesi normal fakat altında böyle şeyler olması normal değil
    powercfg /batteryreport
    bunu cmd ye yazıp paylaşabilir misiniz?

http://www.howtogeek.com/217010/how-to-generate-a-battery-health-report-on-windows-8-or-windows-10/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 10 Şubat 2016; 21:33:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

yüzde 95 ten sonra kesmesi normal fakat altında böyle şeyler olması normal değil
    powercfg /batteryreport
    bunu cmd ye yazıp paylaşabilir misiniz?

http://www.howtogeek.com/217010/how-to-generate-a-battery-health-report-on-windows-8-or-windows-10/

Hocam sitedeki gibi çıktı tarayıcıdan girdim baktım mormal gözüküyor şu an %10 şarj almıyor tam olarak nereyin ss ini atayım size?

Edit : Sorun Çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CsGoPlayz -- 12 Şubat 2016; 13:36:51 >

• Beyler 250gb ssd aldım şöyle bir göz attım kasayı komple söküyoruz ssd takmak için garanti ne oluyor peki?

Şu anlık cihazda herşey normal witcher3 satın aldım akk dan indiremiyorum bi şekilde indirip ilk oyun testini atacam o zamana ssd de gelir...

Not: Flood İçin kusura bakmayın farklı bir konu açmak istemedim...

gümrükte felan bi sıkıntı çıktımı bende almayı düşünüyorumda :)
  • Bende amazondan bu modeli almaya karar verdim biraz laptobu araştırıyım dedim . bu konuyu buldum sende daha taze taze getirtmişken bi kaç bi şey soracaktim işlemlerle ilgili.

• Hayret bu konu nasıl tutmamış. Emeğe saygı eline sağlık.

Millet Vatana Teknosaya falan para yedirmeyi çok seviyor heralde.
  • Amazon ana konusuna bakarsanız orda tüm gümrük bilgileri mevcut kargo işlemleri amazon tarafından yapılıyor...
    @gamer6629

Soruları burdan sorun ben cevaplayayım başka alacak varsa onlarada yardımcı olur...

@ua_mstf

Sağolasın kardeş rağbet olmaması benimde garibime gitti talep yok diye incelemeye devam etmeyi düşünmedim Abra a7 karşılaltırma , witcher3 vs indirdim ama model üstünde alacak yoksa gerek yok çekmeye çok var gtx960m w3 videoları...

@dtsaykopat

Ekstra olarak gümrükte işlem yapılmamaış 2 ay içinde 220$ ödeme yapılacak ürün 3300 e mal oldu 250gb ssd dahil 3500 tl.

• Kıskanmadım desem yalan olur hayırlı olsun güle güle kullanın
  • Bende öyle düşündüm. Siparişini - By amazon - olan satıcıdan mı gerçekleştirdin?

Sabırsızlandım dün gece bende sipariş verdim. Pazartesi kargoya verilecek diyor.

Gümrük alınmaması harika olmuş bu ürün için 3300 mükemmel fiyat. İnşaallah bende de alınmaz.

@CsGoPlayz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ua_mstf -- 6 Mart 2016; 23:27:24 >
  • ua_mstf U kullanıcısına yanıt
    XOTIC PC ile aldım internet sayfaları var buranın ebrar bilgisayarı vs gibi pc üzerine satış yapıyorlar...

Bildiğim kadarıyla XOTIC PC vergi ücretini almıyor (gümrüğe gidip kendin ödüyorsun) ve shipment ücreti amazona göre 7-8 kat daha fazla. Sen aldığın zaman vergiyi alıyor muydu veya shipment ücreti mi düşüktü?
  • Iforgotpassword I kullanıcısına yanıt
    Sitelerinden almadım amazon aracılığı ile aldım ben parayı amazona ödedim xotic pc amazon merkezine yolladı kargo işinde amazonla muhattaptık yani standart shipping 26$ civarı idi galiba 220$ da ödeme yaparken kestiği miktar....

Xotıc pc sitesinden alınabiliyorsa kargonun yüksek olması çok normal muhtemelen dhl fedex ile vs gönderiyorlar aynı şekilde gümrüklede uğraşmak zorundasınız...

Peki amazon aracılığıyla almak için ne yapmamız gerekiyor?
    Seller kısmında XOTIC PC yazan bir modelde ödeme kısmına gelince vergi almıyor ve shipment tan 159$ alıyor.
    Farklı bir şey mi yapmam gerekiyor?

Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.