Şimdi Ara

Amatör Kısa Film ve Klip Çekimi İçin Kamera Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
11.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Lise yıllarından beri hep böyle bir çalışma yapmak istemişimdir. Aradan geçen 3 yılda da bu özlemim ve hevesim halen devam etmektedir. Öncelikli olarak kendi arkadaşlarım arasında, biraz işi kaptıktan sonrada amatör işi kısa film ve klip çekimi yapmak istiyorum. Lakin hayatım boyunca hiç kameram olmadı ve de kameralardan anlamam. Aslında işin özü bana direk şu modelleri tavsiye edin yerine neden o modelleri almam gerek, bunu bilmek istiyorum. Örneğin çekim için bir HD kamera almam ne kadar sağlıklı? Maddi imkanlarda kısıtlı olduğundan iyice araştırma yapmak ve öğrenmek istiyorum. Cevaplarınızı ayrıntılı olarak yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler...

• Fiyat aralığı söylersen daha kolay cevap alabilirsin...
  • Bu tür cihazları 2.el almak nasıl olur bilmiyorum ama 0 veya 2.el 500 küsür lira bütçem vardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 28 Kasım 2009; 12:45:30 >
  • Bu fiyata 2. el bile hd bulaman çok zor. En iyisi standart bir kamera al. İlk kameran olacağı içinde 2. el alıp riske girme bence ( güvenilir bir yerden olamadığı sürece ). 0 ve garantili bu bütçe için en iyi canon fs200 olur. Burda kullanan arkadaşlarda var ve memnunlar...
  • PIRANHA CMOS 90MB DAHILI HAFIZA 5.0 MP 3.0 LCD FULL HD fiyat olarak gayet uygun alttaki linkten yararlanabilirsin

http://webpencere.com/asp/listgroup.asp?group=CELPHOCAM

12.0 Megapiksel fotoğraf çekme çözünürlüğü
    # High Definition HD 1080P 30fps video çekim
    # 3.0 İnç TFT LCD ekran
    # Şarjlı kullanım
    # Uzaktan kumanda
    # LED Flash aydınlatma
    # Türkçe menü dili desteği
    # Ses kayıt cihazı olarak kullanılabilme
    # 8 GB SD/ MMC/ SDHC Hafıza kartı desteği
    # 128 MB Dahili hafıza (90 MB Sistem harici kalan alan)
    # Televizyona bağlantı (HDMI veya AV)
    # Çektiğiniz fotoğrafları yazıcınızdan direkt olarak çıkartabilme
    (DPS)
    # 1/2.5# CMOS 5.0 Megapiksel hardware çözünürlük
    # F/3.2, f=7.5 mm lens
    # H.264 (MOV) Video formatı
    # QVGA (30fps), WVGA (30fps), 720P (30fps), 1080P (30fps) çekim
    # JPEG Fotoğraf formatı (1/3/5/12MP)
    # 4X Dijital zoom (Max. 8X)
    # Beyazlık dengesi ayarı(Auto/ Sunny/ Cloudy/ Tungsten/ Flourescent)
    # EV ayarı (-2.0~+2.0)
    # Renk efektleri (Auto color/ B<(>&<)>W/ Sephia)
    # Süre ayarlı resim çekebilme
    # Makro çekim yapabilme (Yakın plan)
    # Date stamp efekti (Tarih ekleme)
    # HDMI Portu (HDMI Kablo paket içinden çıkmaktadır.)
    # USB 2.0 Veri transfer hızı
    # Taşınabilir disk olarak kullanılabilme (Hafıza kartına da
    ulaşılabilir.)
    # Li-Ion pil ile şarjlı kullanım (1100 mAH)
    # 41x68x111 mm boyutlar ve 227 gram ağırlık
    # 2 Yıl garanti

• arkadaş kısa film çekecekseniz ve birazda olsa kalite olsun isterseniz 500tl üzerine çıkmanız gerekir ayrıca büteceye zam yapmalısınız.bu fiyata hd kamera almayı unut.kısa filmlerde kasetli kameralar daha iyi sonuç veriyorlar özellikle sd olanlar.eğer piyasada bulabilirsenizönceki model olanlar ikinci el temiz ve güvenilir olmsı önemli alabileceğiniz en iyi sd kameralardan bir kaç örnek model ismi verelim. kasetli olanlar sony hc94e,hc96e,sony dvd 404,406, canon dvd dc50.siz netten araştırın model ismini verin bizde size neden alınır nden alınmaz bilgi verelim
  • Forumda tesadüfen buldum. Sizce nasıl;
    http://resim.donanimhaber.com/m_35842038/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#35852157

(Panasonic NV GS 250)
  • Panasonic NV GS 250 ilk çıktığı sıralarda çok tutulmuştu teknik özelliklerine göre fiyatı iyi bu fiyata bu özellikte kamera bulamassınız ikici eli değil 0 nı.bence güzel kamera sizin ihitiyacınızı karşılar şimdilik fotoğrafta çekiyor .satıcıya güveniyorsanız almanızı tavsiye ederim.bu makina ile çekim yapmayı öğrenirsiniz ileride hd kamera alırsınz.ben elime alayım çekerim diyorsanız yanılırsınız çekim yapmanında zorlukları var çekip izledikten sonra hataları anlarsınız.kısaca çekim tavsiyeleri kamerayı güneşe çevrip çekim yapmayın,ışık güneş devamlı arkanda olsun çekim yaparken sağa sola ani dönüş yapma gerekiyorsa yavaş yavaş veya bekleme moduna al sonra çekiem devam zoom u hızlı değilde yavaş mm yap çok yavaş kamerada çok belli olmaz ama tv de ne kadar hızlı zoom yaptığını anlarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sony kamera -- 28 Kasım 2009; 18:44:40 >
  • Kısa film için mutlaka 3 ccd kamera tercih edin. Çin malı markalar haricinde canon, panasonic markalarını tavsiye ederim. Sony tavsiye edemeyeceğim çünkü 3 ccd modellerinin fiyatını duyunca moraliniz bozulabilir.
  • 3ccd Nv gs serisi zaten kısa film için birebir:)) bende ondan bir tane alıcam tavsiye ederim..
  • Arkadaşım öncelikle çok güzel bir şeye heveslenmiş olduğunu ancak bu hevesinin pahalı bir heves olduğunu belirtmek isterim. Her ne kadar amatör olsan da çok da ucuz bir kamera almanı tavsiye etmiyorum. Çünkü senin senelerdir hedefin kısa film çekmekmiş. Yani sen sünnet, düğün veya hatıra videoları çekmek isteyen bir kişi değilsin. Bir kaç film çektikten sonra yavaş yavaş olgunlaşmaya başlarsın ve elindeki kamera senin işini görmez olur. Emin ol o zaman yeni bir kameraya ihtiyaç duyacaksın. O zaman elindeki kameranın yerine daha iyisini almak isteyeceksin. Böyle bir durumda yeni alacağın kameranın üzerine şimdiki alacağın kameraya vereceğin parayı da eklersen normalde almak isteyeceğin kameraya olduğundan daha fazla para vermiş olacak. O nedenle bence şimdiden iyi bir kamera almaya çalış. Üç yıl beklemişsin gerekirse bir kaç ay daha bekle ve paranı biriktirip öyle al. Sana bir tavsiye daha; kesinlikle DVD'ye kayıt yapan bir kamera alma. Bunları sana video işinde profesyonel biri olarak söylüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Contrbas

Arkadaşım öncelikle çok güzel bir şeye heveslenmiş olduğunu ancak bu hevesinin pahalı bir heves olduğunu belirtmek isterim. Her ne kadar amatör olsan da çok da ucuz bir kamera almanı tavsiye etmiyorum. Çünkü senin senelerdir hedefin kısa film çekmekmiş. Yani sen sünnet, düğün veya hatıra videoları çekmek isteyen bir kişi değilsin. Bir kaç film çektikten sonra yavaş yavaş olgunlaşmaya başlarsın ve elindeki kamera senin işini görmez olur. Emin ol o zaman yeni bir kameraya ihtiyaç duyacaksın. O zaman elindeki kameranın yerine daha iyisini almak isteyeceksin. Böyle bir durumda yeni alacağın kameranın üzerine şimdiki alacağın kameraya vereceğin parayı da eklersen normalde almak isteyeceğin kameraya olduğundan daha fazla para vermiş olacak. O nedenle bence şimdiden iyi bir kamera almaya çalış. Üç yıl beklemişsin gerekirse bir kaç ay daha bekle ve paranı biriktirip öyle al. Sana bir tavsiye daha; kesinlikle DVD'ye kayıt yapan bir kamera alma. Bunları sana video işinde profesyonel biri olarak söylüyorum.

Teşekkürler, dikkate alacağım söylediklerinizi. Zaten bütçeyi arttırdım, gerekirse yaza doğru alacağım...

• quote:

Arkadaşım öncelikle çok güzel bir şeye heveslenmiş olduğunu ancak bu hevesinin pahalı bir heves olduğunu belirtmek isterim. Her ne kadar amatör olsan da çok da ucuz bir kamera almanı tavsiye etmiyorum. Çünkü senin senelerdir hedefin kısa film çekmekmiş. Yani sen sünnet, düğün veya hatıra videoları çekmek isteyen bir kişi değilsin. Bir kaç film çektikten sonra yavaş yavaş olgunlaşmaya başlarsın ve elindeki kamera senin işini görmez olur. Emin ol o zaman yeni bir kameraya ihtiyaç duyacaksın. O zaman elindeki kameranın yerine daha iyisini almak isteyeceksin. Böyle bir durumda yeni alacağın kameranın üzerine şimdiki alacağın kameraya vereceğin parayı da eklersen normalde almak isteyeceğin kameraya olduğundan daha fazla para vermiş olacak. O nedenle bence şimdiden iyi bir kamera almaya çalış. Üç yıl beklemişsin gerekirse bir kaç ay daha bekle ve paranı biriktirip öyle al. Sana bir tavsiye daha; kesinlikle DVD'ye kayıt yapan bir kamera alma. Bunları sana video işinde profesyonel biri olarak söylüyorum.

Ben de açıkçası stand up gösteri yapacağım. Şu an Amerika dayım ve en uygunundan gösterilerimi videoya çekip internette yayınlamak için bir kamera alacağım.

Çocukluk hayalimin peşinden koşan bana model söyleyebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: lider_turgay

quote:

Ben de açıkçası stand up gösteri yapacağım. Şu an Amerika dayım ve en uygunundan gösterilerimi videoya çekip internette yayınlamak için bir kamera alacağım.

Çocukluk hayalimin peşinden koşan bana model söyleyebilir misiniz?

canon hf s10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 20 Ağustos 2010; 1:03:39 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.