Şimdi Ara

amatör fotoğrafçılık hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

amatör olarak fotoğrafçılığa başlamak istiyorum,şuanda makina alcam hangi markayı önerirsiniz yada alırken makinayı nelere dıkkat etmek gerek ,aklımı kurcalıyor bütçe olarak 500-1000 arası birşeyler olsa yeterli olur çokta amatör birşey olmamasını istiyorum geliştirdikçe makinayı değişebilme imkanım olsun açısından arkadaşım z981 kodak önerdi ama sordum bi kaç kişiye iyi değil dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_214 -- 6 Aralık 2012; 17:52:18 >

• Canon SX150
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Aksu

Canon SX150

hocam dijital zoom'u var bunun biraz basit kaçar, fiyat çok fark etmez aşırı 1000 lira civarı makinede olabilir başka önerileriniz varmı ?
  • Canon 1100 D olabilir, bu sıralar fiyatları 1000 TL nin altında seyrediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X Files -- 6 Aralık 2012; 18:02:16 >
  • dslr makine almanı tavsiye ederim . canon 600d işini fazlasıyla görür
  • arkadaşlar canon 1100d ve nikon d3100 arasında kaldım bunlar nasıl iyimi ? hangisini seçeyim nikon özellik olarak biraz daha iyi gibi sanki

daha uygun bi makinede olabilir hani tatmin etmesi önemli birazda kalitede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_214 -- 6 Aralık 2012; 18:40:34 >
  • yardım bekliyorum :(
  • Biraz daha iyinin bir sınırı yok. İki makine de denk sayılır. Şunun bu, bunun şu yanı çok üstün diğerinden denilebilecek durumda cihazlar değil. Her ikisini de alıp gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak her iki cihaz da DSLR sınıfında. Yani aldığınızda öğrenmeniz gereken çok sayılmasa da bir hayli faktör var.

Yani auto modlarda "bas çek" yapabilirsiniz ama genelde bu tarz için kullanılan cihazlar değil.
  • Eğer Auto modda çekecekseniz o kadar para ayırmayın. 200-300 liraya bir kompakt işinizi görür, aksi taktirde paranızı çöpe atmış olursunuz.

Bunun dışında, D3100 öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_214

arkadaşlar canon 1100d ve nikon d3100 arasında kaldım bunlar nasıl iyimi ? hangisini seçeyim nikon özellik olarak biraz daha iyi gibi sanki

daha uygun bi makinede olabilir hani tatmin etmesi önemli birazda kalitede

Eğer bu ikisi arasında kaldıysanız, benim fikrim; tercihinizi D3100 den yana kullanmanız gerektiği. Pişman olmazsınız, olay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.