Şimdi Ara

!!! AMAN DİKKAT !!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her türlü siyasi örgütlenmenin olduğu üniversitelerden böyle örgütlenmenin olmasıda normal...
  • uludağ üniversitesinin yeni rektörü durmak yok yola devam yazılı pasta kesmiş daha ne diyeyim sonra üniversitede siyaset istemiyoruz derler transcript ögrenci belgesi paralı olunca biz bi eylem yapalım dedik 100 kişi kadardık etrafımızda bizim kadar güvenlik vardı darbeci gibi hissetmiştim kendimi
    ama bu cemaat yurtlarının olayı siyasetten öte bişey mürit arıyorlar kendilerine sadece cemaat değil örgütlerede dikkat etmek lazım tabi bide torbacılara hapcılara falan ilk hevesle bara discoya giderseniz dikkat edin
  • Uyarılar için teşekkürler İşimiz zor olucak gibi, umarım güzel insanlar çıkar karşımıza...
  • Eskişehir'de otobüs'den indiğiniz zaman zaten yurtlarının tanıtımlarını görüceksiniz, direk yanınıza gelirler..
  • ya kaç yaşına gelmiş adamlarsınız böyle çocukca söylentilerle kendinizi kandırmayın
    Üniversitede okuyan bir çocuk kimin iyi kimin kötü olduğunu bilir.. Ona göre istediğine mesafeli yaklaşır

3 yaşındaki çocuklara bak bu öcü yaklaşma der gibi böyle başlıklar açmak çok saçma..
    kötü grupları yada örgütleri anlamamak için çok aptal olmak gerekir..
    eğer bir kişide eğilim varsa cemaatede girer sol örgütede girer yada hapcı alkolikte olur önemli olan öğrencinin kendisi.. kimsenin böyle uyarılara ihtiyacı yoktur..
  • Yok artık.

Sabah evi aradılar.Adama 10 kez benim kalacağım yer belli dedim adamda 11 kez bizimde evlerimiz var orada kalmayı düşünmez misiniz dedi.

Abarttılar iyice.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eswod

ya kaç yaşına gelmiş adamlarsınız böyle çocukca söylentilerle kendinizi kandırmayın
    Üniversitede okuyan bir çocuk kimin iyi kimin kötü olduğunu bilir.. Ona göre istediğine mesafeli yaklaşır

3 yaşındaki çocuklara bak bu öcü yaklaşma der gibi böyle başlıklar açmak çok saçma..
    eğer bir kişide eğilim varsa cemaatede girer sol örgütede girer yada hapcı alkolikte olur önemli olan öğrencinin kendisi.. kimsenin böyle uyarılara ihtiyacı yoktur..

Evet.Herkes meyilli olduğu yeri kendi seçer.Kimse kimseyi zorla bir yerde tutamaz.Ben Fetullahçılara güveniyorum.Çocuğum onların yurtlarında kalacak.Başkası güvenmez yanlarına bile yaklaşmaz olur biter.O nedenle kimse kimseye çamur atmasın.Yok 10 kere aradılar falan faso fiso.Belki 1 kere aramışlardır.Yada yanlışlık olduysa aranmadı diye 2 kere aramışlardır.
    Ayrıca kendi başarısızlığınızı dershaneye mal edemezsiniz.Körfez dershanesi iyidir.Bir çok başarılı gencin arkasında körfez vardır.

• quote:

Orjinalden alıntı: DMetinD

quote:

ya kaç yaşına gelmiş adamlarsınız böyle çocukca söylentilerle kendinizi kandırmayın

Evet.Herkes meyilli olduğu yeri kendi seçer.Kimse kimseyi zorla bir yerde tutamaz.Ben Fetullahçılara güveniyorum.Çocuğum onların yurtlarında kalacak.Başkası güvenmez yanlarına bile yaklaşmaz olur biter.O nedenle kimse kimseye çamur atmasın.Yok 10 kere aradılar falan faso fiso.Belki 1 kere aramışlardır.Yada yanlışlık olduysa aranmadı diye 2 kere aramışlardır.
    Ayrıca kendi başarısızlığınızı dershaneye mal edemezsiniz.Körfez dershanesi iyidir.Bir çok başarılı gencin arkasında körfez vardır.

10 kere aramadılar tek görüşmede 11 kez bize gelin dediler(Kalacağım yer hazır dememe rağmen).Doğru okuma, doğru yorum.

Ben çamur fela atmadım zaten.İnsanların peşinden neden bu kadar koşuyorlar.Var belliki bir amacı.Bu devirde insan insana günahını bile vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wristcutter -- 20 Ağustos 2008; 17:59:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: DMetinD

quote:

Kimsenin kimseye çamur attığı yok. Uni. çağına gelmiş insan felan yok. İnsana dost gibi yaklaşıp, çaktırmadan kendi içlerine çekmeye çalışıyorlar. Hatta başlarda kendilerini tam olarak tanıtmıyorlar bile. Bu tip insanlar işini çok iyi biliyor. Yaklaşacağı insana biz felancayız, sana şu şu imkanları sağlarız demiyorlar.
    Damarda akan kan misali yavaşca ve derinden yaklaşıp, dost görünüyorlar. Sonra icrate koyuluyorlar.

Ayrıca isteyenin çocuğu Gülen Cemaatinde kalır, isteninki Süleymancılar Cemaatinde, isteyeninki de Pkk yandaşlarının yanında kalır. Herkesin kendisinin bileceği iştir. Amacımız başta da belirttiğim gibi herhangi bir kesimi karalamak değildir.

• Fetullahçı arkadaşlar niye gocunmuş acaba.Arkadaş sadece bi uyarı yapmış bunu bilmeyen bu yoldan geçmemiş kişilere.Siz isterseniz gönderin fetullahçı yurtlara ama bunların ne olduğunu bilmeyen insanları kandırmaya çalışıyolar arkadaşta bu noktaya değinmiş.Gayet yerinde bi uyarı olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: semtex960

Fetullahçı arkadaşlar niye gocunmuş acaba.Arkadaş sadece bi uyarı yapmış bunu bilmeyen bu yoldan geçmemiş kişilere.Siz isterseniz gönderin fetullahçı yurtlara ama bunların ne olduğunu bilmeyen insanları kandırmaya çalışıyolar arkadaşta bu noktaya değinmiş.Gayet yerinde bi uyarı olmuş

,
  • Bende Yıldıza kayıt olmak için gittiğim gün bu fetullahçılar benide buldu, gel yurtlarımızda kal, sana burs veririz falan dediler, bende bas git lan, sizin gibilerle işim olmaz dedim. Zaten İstanbulluyum burda evim var, ne yapayım sizin yurdu dedim. Birde açıkca biz fetullah hocanın öğrencileriyiz diyorlar.
  • Banada rehberlik hocası teklif etti gel kal diye ama nazik bir dille reddettim bir daha da ısrar etmedi yani zorla kimseyi içlerine çekemezler
    quote:

Orjinalden alıntı: BEETHOVEN

Bende Yıldıza kayıt olmak için gittiğim gün bu fetullahçılar benide buldu, gel yurtlarımızda kal, sana burs veririz falan dediler, bende bas git lan, sizin gibilerle işim olmaz dedim. Zaten İstanbulluyum burda evim var, ne yapayım sizin yurdu dedim. Birde açıkca biz fetullah hocanın öğrencileriyiz diyorlar.
  • evet bncede sonuçta üni.ye gitmiş insanlar artık böle tuzaklara düşmeyecek kadar tecrube kazanmışlardır die düşünüyorum ama bu bize hatırlatıldıgı için ayrıca tşk etmek lazım...

• quote:

Orjinalden alıntı: dR34m3R

evet bncede sonuçta üni.ye gitmiş insanlar artık böle tuzaklara düşmeyecek kadar tecrube kazanmışlardır die düşünüyorum ama bu bize hatırlatıldıgı için ayrıca tşk etmek lazım...

Dayım kürt gruplara takılmış. Az daha terörist oluyordu. Zor kurtardılar.
  • Kendi savunduğunuz görüş dahi olsa birisi seni ısrarla bir gruba katmaya çalışıyorsa girmeyin.

Orda kesin bir pislik var demektir.
  • bugun benı zafer fen dersanesınden aradılar adam tatlı bır dılle ıste ataturk ısletme kazanmıssınız tebrık ederız falan fılan eeee dedim dediki işte kayıta beraber gıtmek ıstermısınız ıste orada sehrı gezecez unıyı gezecez yatacak ev yada yurt ayarlıcaz aslında normalde sövmem gerekirdi ama bugun nedense oyle bır havam olmadıgından sövmedim dedım benım baska planlarım var hadi by by..
    bunlar bızı safmı zannedıyo ne karsılıgında bana bu hızmetı verecekler ben onların neyıyımde beni yedirecek içirecekler.. kime ayaklık yapıyorlar ınanın bu oyunlara gelen o kadar saf ogrencı varki allah sonumuzu hayırlı etsin. bu rezil canlılardan allah bizi korusun
  • başlığı açan arkadaşı yürekten kutlarım, bunları bilmeyip de bunların ağına düşen birkaç tane saf insan tanıdım.
    bilip bilmeden de saldırmayın adama arkadaşlar, yaptığı çok doğrudur konu açanın.

ilk gün arkadaş gidiyor eve, ders çalışırken bir anda

-evet kitapları kapatın, kuranları getirin

adamlar ders çalışmak zorunda ama çalışmanın ortasında kesiyorlar,

aynı şekilde ilk sabah 5te uyandırmışlar

-kalkın namaza, hadi herkes kalksın.
    bu işler gönül işi değil mi zaten?

bunlar örgütlüler bir de, kurtulmak da kolay değil, işin ucu üniversiteden ayrılmaya kadar gidiyor. bunları çok yakın bir tanıdığımdan dinlemeseydim inanmazdım. matematik mühendisliği 3. sınıftan bırakmak zorunda kaldı.

lütfen hassas bir konudur, konuyu okuyan okur, isteyen girer isteyen girmez sonra. ama birinin uyarması gerekiyor.
    namaz kılan oralara gitmeden de kılabilir

• sonuna kadar katılıyorum ben de fem dersanesine gittim 1 sene banada teklif ettiler şehri gezdirecez sizi yurda yerleştircez diye yani herkese aynı palavra sakın haa kanmayın siz 1 sene kalmak istiyorsanız yurtta kaldıktan sonra da peşinizi bırakmazlar inanın bu bütün hayatınızı hatta iş hayatınızı etkiler dikkatli olun
    quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

başlığı açan arkadaşı yürekten kutlarım, bunları bilmeyip de bunların ağına düşen birkaç tane saf insan tanıdım.
    bilip bilmeden de saldırmayın adama arkadaşlar, yaptığı çok doğrudur konu açanın.

ilk gün arkadaş gidiyor eve, ders çalışırken bir anda

-evet kitapları kapatın, kuranları getirin

adamlar ders çalışmak zorunda ama çalışmanın ortasında kesiyorlar,

aynı şekilde ilk sabah 5te uyandırmışlar

-kalkın namaza, hadi herkes kalksın.
    bu işler gönül işi değil mi zaten?

bunlar örgütlüler bir de, kurtulmak da kolay değil, işin ucu üniversiteden ayrılmaya kadar gidiyor. bunları çok yakın bir tanıdığımdan dinlemeseydim inanmazdım. matematik mühendisliği 3. sınıftan bırakmak zorunda kaldı.

lütfen hassas bir konudur, konuyu okuyan okur, isteyen girer isteyen girmez sonra. ama birinin uyarması gerekiyor.
    namaz kılan oralara gitmeden de kılabilir

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.