Şimdi Ara

am3 destekli anakartlara am2 işlemciyi takabilirmiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde asus m2vmx-se ana kartı ve AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+, 2701 MHz işlemcim var
    ram ve hdd değiştirmek istiyorum ama ikinci bir hdd ile çalışmak için boş sata yok iki sata nın birinde optik sürücü diğerinde bnm hdd im takılı
    bu yüzden ddr 3 ramlerde daha ucuz olduğundan ddr 3 destekli ve sata portu fazla olan bir anakarta geçeyim dedim ama bulduğum anakartların hepsi
    am3 veya am3+ soketli yani athlon II falan yazıyor benim işlemcim athlon ve am2 soket diye biliyorum am3 destekliyi alsam takabilirmiyim ?

eğer ikincil bir hdd bağlamak için fikriniz varsa ddr2 ramin fiyat fazlalığına katlanabilirim ;) ama anakartıda değiştirebiliyorsam cok guzel olacak

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

'' bu arada forumda biraz araştırdım bu ve benzeri konular popülerliğini kaybetmiş belki cevap alamam diye yeni konu açtım ''

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaygenc101

Arkadaşlar elimde asus m2vmx-se ana kartı ve AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+, 2701 MHz işlemcim var
    ram ve hdd değiştirmek istiyorum ama ikinci bir hdd ile çalışmak için boş sata yok iki sata nın birinde optik sürücü diğerinde bnm hdd im takılı
    bu yüzden ddr 3 ramlerde daha ucuz olduğundan ddr 3 destekli ve sata portu fazla olan bir anakarta geçeyim dedim ama bulduğum anakartların hepsi
    am3 veya am3+ soketli yani athlon II falan yazıyor benim işlemcim athlon ve am2 soket diye biliyorum am3 destekliyi alsam takabilirmiyim ?

eğer ikincil bir hdd bağlamak için fikriniz varsa ddr2 ramin fiyat fazlalığına katlanabilirim ;) ama anakartıda değiştirebiliyorsam cok guzel olacak

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

'' bu arada forumda biraz araştırdım bu ve benzeri konular popülerliğini kaybetmiş belki cevap alamam diye yeni konu açtım ''

Elindeki işlemci Athlon 64 X2 serisine dahil. Bu işlemcilerde DDR3 bellek denetleyici yoktur. Yani DDR3 lü bir anakart kullanamazsın.

İşlemcinin değişmesi gerekiyor.

• yeni nesil am3 destekli anakartların hiç birinde am2/am2+ desteği yok. SATA konusunda sağlıklı çözümlere ulaşabileceğini sanmıyorum anakart değiştirmek dışında. Derimki imkanlar el veriyorsa toplu sistem upgrade e geç
  • http://www.netsiparis.com/detay/28041067019/DS-33101-DIGITUS-SERIAL-ATA--SATA--150-RAID-KONTROL-PCI-KARTI--2-X-DAHILI-SATA-PORT bu sekılde sata kontrol kartları alınabılır ama anakartınızı guncel bır modelle degıstırmek cok daha ıyı olur derım
  • arkadaslar hepinize yardımlarınız için çok teşekkürler bu durumda dediğiniz gibi sistemi upgrade etmek en doğru karar gibi görünüyor

çok çok saolun tekrardan ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.