Şimdi Ara

AM2+ anakarta AM3+ işlemci takılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru belli. Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

• hayir takilmaz pinler farkli.anakartin modelini yazarsan sitesinden destekli islemcilere bakip kendi gozunle de gorebilirsin.
  • Takamazsın.
  • uymaz,zaten am2+ anakart ddr2 ram yuvalıdır ama am3+(FX serisi) işlemcide yanlızca ddr3 ram kontrolcü bulunur,soket tutsa bile çalışmaz..ama pek çok am2+ anakartta am3 işlemci(Athlon ll,phenom ll serileri gibi) çalışır çünkü am3 lerde ddr2 ve ddr3 ram kontrolcü birlikte bulunur..yinede bu konu içinde anakart sitesine bakıp emin olmak lazım,üretici uygun bios vermemiş olabilir..bunu yazma sebebim eğer işlemci güncelleme düşünüyorsan fx serileri dışındada güzel alternatifler bulunabilir(anakartında destekliyorsa ve zaten elinde güçlü bir am3 işlemci yoksa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 30 Mayıs 2014; 11:46:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

uymaz,zaten am2+ anakart ddr2 ram yuvalıdır ama am3+(FX serisi) işlemcide yanlızca ddr3 ram kontrolcü bulunur,soket tutsa bile çalışmaz..ama pek çok am2+ anakartta am3 işlemci(Athlon ll,phenom ll serileri gibi) çalışır çünkü am3 lerde ddr2 ve ddr3 ram kontrolcü birlikte bulunur..yinede bu konu içinde anakart sitesine bakıp emin olmak lazım,üretici uygun bios vermemiş olabilir..bunu yazma sebebim eğer işlemci güncelleme düşünüyorsan fx serileri dışındada güzel alternatifler bulunabilir(anakartında destekliyorsa ve zaten elinde güçlü bir am3 işlemci yoksa)

evet işlemci güncelleme yapmak istiyorum. Fakat anakartım am2+, am3 almak istiyorum. ama piyasada am3 işlemci bulamadım. yardım edersen sevinirim.@usb2.0

• quote:

Orijinalden alıntı: rcp_enes

quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

uymaz,zaten am2+ anakart ddr2 ram yuvalıdır ama am3+(FX serisi) işlemcide yanlızca ddr3 ram kontrolcü bulunur,soket tutsa bile çalışmaz..ama pek çok am2+ anakartta am3 işlemci(Athlon ll,phenom ll serileri gibi) çalışır çünkü am3 lerde ddr2 ve ddr3 ram kontrolcü birlikte bulunur..yinede bu konu içinde anakart sitesine bakıp emin olmak lazım,üretici uygun bios vermemiş olabilir..bunu yazma sebebim eğer işlemci güncelleme düşünüyorsan fx serileri dışındada güzel alternatifler bulunabilir(anakartında destekliyorsa ve zaten elinde güçlü bir am3 işlemci yoksa)

evet işlemci güncelleme yapmak istiyorum. Fakat anakartım am2+, am3 almak istiyorum. ama piyasada am3 işlemci bulamadım. yardım edersen sevinirim.@usb2.0

anakart marka ve model belirtirsen ve elindeki işlemciyide yazarsan ona göre uygun öneri gelecektir(anakart am3 destekliyorsa)..maalesef sıfır am3 işlemci yok ama forumlarda 2.el bulunabiliyor

• Anakartım asus m2n-mx se plus. işlemcim amd athlon II 64 X2 5400 galiba hatırlıyorsam.
    @usb2.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcp_enes -- 30 Mayıs 2014; 12:03:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rcp_enes

Anakartım asus m2n-mx se plus. işlemcim amd athlon II 64 X2 5400 galiba hatırlıyorsam.
    @usb2.0

http://www.asus.com/Motherboards/M2NMX_SE_Plus/
    anakart bu ise;

işlemci desteği bu;
    http://www.asus.com/Motherboards/M2NMX_SE_Plus/HelpDesk_CPU/

maalesef am3 işlemci desteklemiyor

• peki anakart ve işlemciyi kaça satabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.