Şimdi Ara

Alüminyum kasa elektrik titreşimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • T5 v10.1 kullanıyorum. Elektriğe bağladığım zaman alüminyum yüzeyde el gezdirildiğinde çok hafif bir titreşim hissediliyor. Öyle ciddi boyutta bir titreşim veya elektrik kaçağı tarzı bir durum değil. Sadece akım hissediliyor gibi ufak bir his oluyor. Alüminyum kasalarda normal olan bir şey midir yoksa anormal bir durum mu var?

• O elektrikten değil alüminyum hissiyatı. Elektrik olsa öyle rahat gezdiremezsin emin ol :D Alüminyum iyi bir iletkendir.
  • Hissiyat falan degil maclerdede var bu olay pcyi kapatinca veya fisten cekip batarya kullanimina gecince direk ortadan gidiyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Neyin sebep olduğunu anlamamakla birlikte arkası metal olan tabletimde de oluyor. Muhtemelen şarj aletinin ucu bu metale değiyor ve bu yüzden yapıyor diyorum ama kesin sebebini bilmiyorum.
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    Elektrikci degilim pek anlamam mac sarji toprakli degil bendeki ayni telefon sarjj gibi o yuzden statik elektrikmi ne oluyo onu hissediyosun benzer durum hp probook metal kasadada vardi sarj aleti toprakliydi ama evin topraklamasi yoktu butun aletler elektrik kaciriyodu laptopa donunca elektrik hissediyodum sonra tesisatci biseyler yapti tamamdir sorun o gunden sonra oyle bi sorun yasamamistim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fişten çekince olmuyorsa kaçak var demektir. Ama her zaman o his varsa metalin yarattığı hissiyattır o, merak etmeyin.
  • topraklı priz kullanın sıkıntı olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dharky

Fişten çekince olmuyorsa kaçak var demektir. Ama her zaman o his varsa metalin yarattığı hissiyattır o, merak etmeyin.

Ben de başta öyle düşündüm ama prizden çekince o hissiyat kayboluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.