Şimdi Ara

Altın fırsatları ( puan - çek - chip para v.s ile ) (619. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.070
Cevap
1.361
Favori
2.120.260
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kapalicarsi gibi bu isin merkezi olan yerlere gitme sansiniz yoksa kuyumcular da ona gore yüksek fiyat veriyor. Pek bir farki kalmiyor, fiziksel satış vergisiz ama bu sefer de aradaki farka kuyumcu çöküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redloves kullanıcısına yanıt
    tşk. hocam yalnız dolarla alıp satsamda vergi istiyor o nedenle düşünmüyorum yalnız bu forex diyorlar varmıdır kullananız güvenilir yurtdışı firma tşk.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GK Kara Murat kullanıcısına yanıt
    yalnız bu forex diyorlar varmıdır kullananız güvenilir yurtdışı firma tşk

• hollyland62 H kullanıcısına yanıt
    Forex konusunda bilgim yok, rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GK Kara Murat -- 21 Haziran 2020; 11:7:37 >
  • https://m.trendyol.com/harem-altin/5-gr-gram-gumus-kulce-hrm9004-p-3138806?boutiqueId=351844&merchantId=106422

Gümüş külçeler konusunda bilgisi olan var mı? Yatırımlık alınabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmuhendis

https://m.trendyol.com/harem-altin/5-gr-gram-gumus-kulce-hrm9004-p-3138806?boutiqueId=351844&merchantId=106422

Gümüş külçeler konusunda bilgisi olan var mı? Yatırımlık alınabilir mi?
    Gumus 3.9 tl kulce alinmaz.Minik minik boncuk seklinde alman lazim ama tavsiyem banka boncuk boncuklarida 4-4.03 den alirsin suanda kapalida.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

İlk defa fiziki olarak altın biriktirmeye başlamayı düşünüyorum. Online olarak gram altın satın alma niyetindeyim. Araştırmalarım sonucu Altun Gold, Trendyol üzerinden Tuğrul Kuyumculuk, ve Hepsiburada üzerinden Altında Fırsat diye satıcılar buldum.

Bunların arasından Altında Fırsatı aşırı uçuk fiyatları nedeniyle eledim. Kalan ikilinin fiyatlar birbirleriyle yarışıyor ancak bu iki yerden hiç alışveriş yapanınız oldu mu?

Sertifika gönderiyorlar mı? ve sertifika gelmeme durumunda online olarak aldığınız altınların gerçekliğini nasıl test ediyorsunuz?

Şimdiden acemi sorularıma vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

İyi forumlar
  • wonderer41 kullanıcısına yanıt
    Altungolddan kredi kartı puanlarımla online olarak almıştım. Trendyol tuğruldan ise fiziki olarak almıştım. Sertifikalı gelmiyor ancak plastik gibi sert bir kapta geliyor. 12 gram altını akbank şubesine yatırıp onlinea çevirmiştim, hiç sorun yaşamadım. Bazı bankalar istanbul altın rafinerisine (iar altın) ait olmayan altınları sistemlerine alırken binde 5 oranında eksik sayıyor. Alırken satacağınız bankada bu olaya dikkat ederek alın.

Günü geldiğinde bankada bozdurun derim. Kuyumcular hem alışta hem satışta çok fark alıyor bankalara göre

Ekleme: altınların gerçekliğini hiç test etmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victoribarbo -- 24 Haziran 2020; 21:32:9 >
  • victoribarbo kullanıcısına yanıt
    cevabınız için çok teşekkür ederim, bire bir tecrübesi olan birinin görüşlerini almak benim için çok önemliydi.

Yorumlarda fotoğraflara IAR görselleri konmasına rağmen, bazen IAR dışında markaların ürünlerinlerini gönderdiklerini yazmışlar ancak sanırım bu konuda yapılacak pek bir şey de yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wonderer41

cevabınız için çok teşekkür ederim, bire bir tecrübesi olan birinin görüşlerini almak benim için çok önemliydi.

Yorumlarda fotoğraflara IAR görselleri konmasına rağmen, bazen IAR dışında markaların ürünlerinlerini gönderdiklerini yazmışlar ancak sanırım bu konuda yapılacak pek bir şey de yok gibi.
    yaklaşık 4 yıldır tuğruldan gram altın alıyorum ufak ufak biriktirip ihtiyaç halinde bozuyorum bankaları bilmiyorum fakat döviz bürosu iar olsun diğer firmalarınkinide olsun aynı fiyattan bozuyor bazen farklı markanın ürününü gönderebiliyor ama ben aldığımda ürün görselide değişmiş oluyordu iar değilse o markanın gram ambalajını görsele ekliyorlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbaday -- 27 Haziran 2020; 16:35:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbaday

yaklaşık 4 yıldır tuğruldan gram altın alıyorum ufak ufak biriktirip ihtiyaç halinde bozuyorum bankaları bilmiyorum fakat döviz bürosu iar olsun diğer firmalarınkinide olsun aynı fiyattan bozuyor bazen farklı markanın ürününü gönderebiliyor ama ben aldığımda ürün görselide değişmiş oluyordu iar değilse o markanın gram ambalajını görsele ekliyorlardı

Alıntıları Göster
    yorumunuz için teşekkür ederim, aktif olarak Tuğruldan alışveriş yapmanız ve arada Trendyol'un da olmasından dolayı en yakın vakitte alışverişlerimi Tuğrul'dan yapma kararı aldım

• Kredi kartı ile bakiye yükleyip geri çekebileceğimiz güvenli yer var mıdır acaba

• Altingold bankkart puan kullanımı ile ilgili bir değişiklik olacak mi yakın zamanda ?

• Arkadaşlar selam bir satıştan elimize yaklaşık 80 bin lira gibi bir rakam geçti ve bu parayı bankadan gram altına çevirmeyi düşünüyoruz. Uzun vadeli kalacağı ve al sat yapmayacağımız için sizce hangi bankayı tercih etmek en uygun olur ?

• Carlion kullanıcısına yanıt
    Vakıf katılım suan en uygun makas var.100.000 tlye tamamlayıp özel kur tanımlatın.
  • Fiziksel altın satan banka varmı arkadaşlar %1 lik vergi kapsıyormu bu durumu. altın almayı düşünüyorum %1 vermek cazip gelmiyor önerisi olan varmi

• Carlion kullanıcısına yanıt
    altın fonları varmış, yönetim gideri kesiliyormuş gldtr mi neyse adı. farklı altın fonlarıda vardır illaki nereden nasıl alınır bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Fussy

altın fonları varmış, yönetim gideri kesiliyormuş gldtr mi neyse adı. farklı altın fonlarıda vardır illaki nereden nasıl alınır bilmiyorum.
    Altın fonlarını yatırım hesabı açarak alabilirsiniz. Altın fonlarından elde edeceğiniz gelirden %10 stopaj kesilir.

• börü06 kullanıcısına yanıt
    Kuveyt Türk den alabilirsiniz

• Hangi bankanın vadeli altın hesabı iyidir arkadaşlar bilgi veren olursa sevinirim

• 
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.