Şimdi Ara

Alsancak Stadı'nın yapımına Konak Belediyesi engel oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Bırakın şu karalamayı da madem otopark yetmiyor o zaman sevgili hükümetiniz stadın arsasının yanındaki depolardan biraz yer verse ya.
    Tabi o bölgeler ve ucundaki roman mahallesi gelecekte emine erdoğanın akrabası folkartların sahibinin gökdelen proje alanı işinize gelmez.
    Biz bilmiyoruz sanki bu işleri stadtan ta meslek lisesine kadar sümerbank ve tariş depolarında gözünüz var halka yararlı işlere yedirmek istemiyorsunuz.

Size var ya her şey müstahak istemezük tayfası.
  • Iyi yapmis belediye.

Betonunu al da git.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urkal -- 31 Ekim 2017; 17:36:26 >
  • unforgiven1127 kullanıcısına yanıt
    O bölgenin son durumunu özetleyeyim size 2018 itibari ile;

Agora AVM yıkılacak, onun yerine hastane yapılacak

2 sene önce (muhtemelen sizin taşındığınız sene) Fahrettin Altay meydanında bulunan Üç Kuyular Pazar yeri, ve Semt garajı (Seferihisar, Urla, Balıklıova, Mordoğan, Karaburun, Çeşme ye kalkan araçlar) kaldırıldı.

Orası doğal afette toplanma merkezi idi, ayrıca Hava Eğitim Komutanlığı gibi askeri bir bölge var. Dahası Balçova gibi en kalabalık ilçesi ile, Narlıdere, Güzelbahçe sakinlerinin Konağa giderken kullanacağı 2 yoldan birisi. (2.si ise Sahil yolu)

Sen belediye olarak, ve Mimarlar odası olarak buraya şaaak diye, ayak diretmeden, karşı çıkmadan onay verdin mi? Verdin.

Peki aynı belediye olarak, İzmir'in en fazla taraftara sahip, en köklü, şehrin kendi değeri olan futbol kulübünün kendi semtinde sahip olacağı stat projesine, güvenlik, trafik, doğal afet toplanma merkezi gibi gerekçelerle neden karşı çıktın. Göztepe'ye bu şekilde ayak diretirken, İstinye park ta aklın neredeydi?

O bölgeye kalkıp yapılmaması gerekmesine rağmen, avm için izin veriyorsa belediye, stat için yapılamaz, edilemez diye itiraz edip, karşı çıkmak, ayak diremek çok saçma.

O yüzden sana katılmakla birlikte, o stadın oraya yapılmasını istiyorum. sadece Göztepeli olduğum için değil.

Elin iş adamına oraya izin verip, oradan gelecek kira, emlak, çöp, vergilerinden, AVM içine açılacak her mağazadan, her kiosk'tan belediyeye gelen vergileri hesaplayıp bunu gelir kapısı zihniyetiyle olur veriyorsan.

AVM kadar belediyeye gelir bırakmasa da şehrinin takımı, semtin kulübüne öncelik hakkı vermesi gerekirdi yapmadı ve bu izini, kalkıp hukümet desteği ile alıp, kendi şehrinin kulübüne sırt çevirip, hükümete koz verdi ya;

Yazıklar olsun. O yüzden o stat oraya yapılsın, ceremesini de belediye çeksin.

İzmir'li ve o bölgede oturanlar, buraya stat mı yapılar diye fazla söylenceklerini sanmıyorum. Zaten ağustos-mayıs arasında ayda 2 defa maç oynanıyor,

ama O avm orada her gün trafik sıkışıklığına, her hafta sonu kaosa sebep verecek. İşte O zaman İzmir'li Aziz'in kulaklarını çınlatır.

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Göztepe stadı oraya yapılıyor zaten kardeşim Çokta güzel olacak, projeyi görmeden konuştuğun çok belli. ,

2. si tafikle ilgili bir durum olacağını sanmıyorum, zira metro var, dahası Göztepeli taraftar, zaten semtinin takımını semtinde izleyeceği için araçla ulaşıma gerek duyulacağını sanmıyorum, gelmek isteyen de metro ile gelir.

Eski tansaş dediğin yerde yıkıldı zaten stat için. orası da stat arazisi ve migros'un 2018 Ocak ayında bitecekti kontratı,, stat çalışmaları daha fazla aksamasın diye sözleşme bitiş tarihinden önce çıkmayı kendileri teklif etti. Belediye 2 senedir ayak diretirken.

Kısacası statla ilgili bir şey olacağını sanmıyorum ama illa trafiğin kaldırmaması ve alan genişliği derseniz, belediye ye şunu sormak gerekir;

Göztepe'nin stat projesinin 650 mt ilerisine, Balçova ile Konak'ın kesiştiği cadde olan Mithatpaşa caddesinin en önemli meydanı olan Fahretin Altay meydanının olduğu noktada bulunan pazar yerini, trafik sorunu oluyor diye kaldırıp, Oraya İstinye Park için ruhsat vermek ne demektir?

10 sene oldu neredeyse, tansas yikildi mi ya ? Pazari da mi kaldirdilar vay anasini. F.Altayda cocuklugum gecti..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    2 niz de İzmirlisiniz anladığım kadarıyla. Bakın Ben AKP'li falan değilim. anladığım kadarıyla sizde öyle. O yüzden siyaseti, partileri bir yana bırakarak mantık çerçevesinde konuşalım.

1) Stadın bulunduğu yer konum itibari ile 3 ulaşım ağının dibinde (İZBAN, Tramvay, Otobüs) dolayısıyla toplu taşımaya bu kadar yakın bir yerde İzmir'de zaten şehir içinde arabayla seyahat edilmesine gerek kalmayacak kadar yakın olan ilçelerden, o stada gelecek olan kişi aracıyla gelmez. En uzak noktası Karşıyaka'da bile İZBAN ve vapur var (Alsancak iskelesinden stat yürüyüş mesafesi 10 dk.)

2) Stadın arazisinin olduğu yer malum. bu dar alan yüzünden kale arkaları bile olmayan bir stattı orası. alan hala dar.

3) Projede denmiş ki otopark ihtiyacı gerektiğinde çevreden temin edilir.

Bakın resim atıyorum; bu stadın çevresinde 3 tane otopark var. etkinlik günlerinde bu otoparklar kullanılabilir. dahası da var Mesela benim mezun olduğum lise nevvar Salih işgören turizm lisesi, onun bahçesi otopark yanında kapalı spor salonu var onun yer altı otoparkı, ilerisinde Namık Kemal Lisesi var, otopark olarak kullanılıyor, en kötü fuar 26 Ağustos kapısının orada izelman otoparkı var.

Kalan 21 lik otopark ise, etkinliğin esas sorumluları, kullanır. nedir o; Maç ise 2 takımın otobüsü, federasyon yetkilileri, takım yöneticileri. Konser ise, sahne teknikerleri, organizatörler, sanatçı ve karavanı vs. Miting ise, 1. dereceden protokol yetkilileri.

Amaç İzmir'in stat sorununa çözüm getirmek mi? yoksa yönetmeliklere takılıp statsız kalmaya devam etmek mi?

Hayır anlamdığım Aziz Kocaoğlu ben İzmir'in stat sorununa çözüm olurum dedi, adres olarak Tahtalı baraj havzası arazisini gösterdi. Hiç bir toplu taşıma ağının gitmediği, şehrin dışında olan bir yere stat yapmak mı daha mantıklı? herkesin arabası mı var? toplu taşımayı nasıl entegre edeceksin oraya? Muhtemelen cuma ovası durağında indikten sonra, belediye otobüsleri ile taşıma yapacak bunu da diğer hatlardan araç çekerek yapacak. Peki, yazık değil mi İzmir'e? sefer sıklığı azalacak, o otobüslere taraftarlar hınca hınç binecek, o araçların anası ağlayacak.

Bütün bunları düşünmeyip otopark yönetmeliğine takılmak gerçekten mantığa ters geliyor.

Alsancak Stadı'nın yapımına Konak Belediyesi engel oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 31 Ekim 2017; 18:15:51 >

• REV0 R kullanıcısına yanıt
    ve daha neler neler hocam... Gelsen herhalde tanıyamazsın
  • izmire hizmete gerek yok...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    Izmirli degilim.

Ama bursayi bilen birisi olarak soyleyeyim ki bursanin yeni stadi da tam metronun dibinde, toplu ulasimin guzergahinda. Otopark kapasitesi de sanirim 2500 aracti.

Tahmin et mac sonlarinda o bolgede trafik ne hale geliyor?

Persembenin gelisi her zaman carsambadan bellidir.

Ayrica da belirtmeliyim ki profesyonel futbol kluplerine belediyeler veya devletin stad yapmasina sonuna kadar karsiyim. Bir kac adam milyonlar kazanacak diye insanlarin parasinbu sacmaliklarla ziyan edilmemeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konak belediyesi sonuna kadar hakli. Koca stada 24 araclik otopark olmazzz. Gecekondu mu yapıyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Bırakın şu karalamayı da madem otopark yetmiyor o zaman sevgili hükümetiniz stadın arsasının yanındaki depolardan biraz yer verse ya.
    Tabi o bölgeler ve ucundaki roman mahallesi gelecekte emine erdoğanın akrabası folkartların sahibinin gökdelen proje alanı işinize gelmez.
    Biz bilmiyoruz sanki bu işleri stadtan ta meslek lisesine kadar sümerbank ve tariş depolarında gözünüz var halka yararlı işlere yedirmek istemiyorsunuz.

İşine gelmiyor demi yandaş müteahhidinin arsaları stada vermesi. Hem orada stat vardı çürük diye bahanelerle yıktınız orayı avm yapacaktınız tepki gelince stat yapımına döndü.
    Sanki bayılıyordun stat yapmaya değil mi?
    Hizmet etmeyin para da istemeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

2 niz de İzmirlisiniz anladığım kadarıyla. Bakın Ben AKP'li falan değilim. anladığım kadarıyla sizde öyle. O yüzden siyaseti, partileri bir yana bırakarak mantık çerçevesinde konuşalım.

1) Stadın bulunduğu yer konum itibari ile 3 ulaşım ağının dibinde (İZBAN, Tramvay, Otobüs) dolayısıyla toplu taşımaya bu kadar yakın bir yerde İzmir'de zaten şehir içinde arabayla seyahat edilmesine gerek kalmayacak kadar yakın olan ilçelerden, o stada gelecek olan kişi aracıyla gelmez. En uzak noktası Karşıyaka'da bile İZBAN ve vapur var (Alsancak iskelesinden stat yürüyüş mesafesi 10 dk.)

2) Stadın arazisinin olduğu yer malum. bu dar alan yüzünden kale arkaları bile olmayan bir stattı orası. alan hala dar.

3) Projede denmiş ki otopark ihtiyacı gerektiğinde çevreden temin edilir.

Bakın resim atıyorum; bu stadın çevresinde 3 tane otopark var. etkinlik günlerinde bu otoparklar kullanılabilir. dahası da var Mesela benim mezun olduğum lise nevvar Salih işgören turizm lisesi, onun bahçesi otopark yanında kapalı spor salonu var onun yer altı otoparkı, ilerisinde Namık Kemal Lisesi var, otopark olarak kullanılıyor, en kötü fuar 26 Ağustos kapısının orada izelman otoparkı var.

Kalan 21 lik otopark ise, etkinliğin esas sorumluları, kullanır. nedir o; Maç ise 2 takımın otobüsü, federasyon yetkilileri, takım yöneticileri. Konser ise, sahne teknikerleri, organizatörler, sanatçı ve karavanı vs. Miting ise, 1. dereceden protokol yetkilileri.

Amaç İzmir'in stat sorununa çözüm getirmek mi? yoksa yönetmeliklere takılıp statsız kalmaya devam etmek mi?

Hayır anlamdığım Aziz Kocaoğlu ben İzmir'in stat sorununa çözüm olurum dedi, adres olarak Tahtalı baraj havzası arazisini gösterdi. Hiç bir toplu taşıma ağının gitmediği, şehrin dışında olan bir yere stat yapmak mı daha mantıklı? herkesin arabası mı var? toplu taşımayı nasıl entegre edeceksin oraya? Muhtemelen cuma ovası durağında indikten sonra, belediye otobüsleri ile taşıma yapacak bunu da diğer hatlardan araç çekerek yapacak. Peki, yazık değil mi İzmir'e? sefer sıklığı azalacak, o otobüslere taraftarlar hınca hınç binecek, o araçların anası ağlayacak.

Bütün bunları düşünmeyip otopark yönetmeliğine takılmak gerçekten mantığa ters geliyor.

Alsancak Stadı'nın yapımına Konak Belediyesi engel oldu

1- 21 araçlık otopark mı olur? Arkadaki boş arsalar neye yarıyor? Stat dibindeki dedam binası neden yıkıldı orası da stada dahildi sanki.
    2- Arsa malum değil arkada bir sürü atıl depo var. Biz bilmiyoruz sanki ileride orada neler olacağını, imar planlarını. Sümerbank arazisindeki kavgaları gördük. Hele tenekeli mahalle boşaltılsın romanlar kovulsun oralarda folkartlar yükselecek.
    3- Projede çevreden temin edilecekse eski düzeni neden bozdular?
    Orada stat vardı bir bahaneyle orası yıkıldı. Tekrar stat yapılacağına kaç kişi inanırdı?
    Madem stat lazım büyük ve eski Atatürk stadı neden yıkılmadı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

İşine gelmiyor demi yandaş müteahhidinin arsaları stada vermesi. Hem orada stat vardı çürük diye bahanelerle yıktınız orayı avm yapacaktınız tepki gelince stat yapımına döndü.
    Sanki bayılıyordun stat yapmaya değil mi?
    Hizmet etmeyin para da istemeyin.

Saçma sapan konuşma ergen gidin maçlarınızı halı sahada oynayın siz

Seni ne ilgilendirir? İster oynarız ister oynamayız. Dediğim gibi para isteme ne halin varsa gör. Bu şehirde 4 alıp 1 lira geri veriyorsunuz cebimden elini çek başka birşey istemez. Benden parayı al senin anadoludaki gelişmemiş köyündeki ninene yedir. Bana ne ondan isterse acından ölsün tohumuna para saydım sanki.
    Bizim paramızla artistlik yapacağına söyle seninkiler önce elini cebimizden çeksin.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    1) 21 araçlık otopark olmaz. Arkadaki boş arsalardan kastın ne anlamadım, ama eğer, stadın eski haliyle tabir edersek, eğer duvar olan kale arkasının oradaki araziden bahsediyorsan orası TCDD'nin. Dedam Binası 9 Eylül üniversitesine tahsis edilmişti, Tınaztepe'ye yapılan yeni kampüse taşındı o arazi de stat projesine dahil edildi. Onun dışındaki tüm araziler özel mülk. İstimlak edilmesi gerek, bu durumda stat bütçesini aşacaktır. ee o zman ne olur? Otopark sadece kullanım hakkı önceliğine kadar olan optimum sayıda olur, ha bu sayı 21 değil 45-50 olur, gerisi çevreden giderilir.

2)o bölge ki bir çok depo İzmir'in gece hayatının aktığı yer oldu zira farkındaysan artık İzmir'de cafe&bar, restoran, pub gibi mekanlar saat 00:00 da ingiliz usulu 'last orders' (son içkiler sonra hesap) diye bağırıyor, ama stadın orada bulunan bir çok arazi üzerine yapılmış ve hala yapılan yerlerde berduşş vs. gibi eğlence gırla. Tenekeli mahalesinin boşaltılması ile stat projesindeki bağlantıyı kuramadım. zira konumuz stat.

3) Eski düzenden neyi kastettiğini tam anlamadım, ama eski stadı neden yıktılar diye soruyorsan, adı üzerinde çok eski ve gerçekten çökme riski olan bir stattı. bazen zıplaya zıplaya tezarühat yaparken şöyle bir dururdum, altımdaki zeminin esnediğini hissederdim.

4) Alsancak stadı yıkılacağı anda arazinin tekrar modern bir stat yapılacağı taa en başında açıklanmıştı.http://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2015/08/22/alsancak-stadi-yikildi

Atatürk stadı Gençlik Spor il müdürlüğü, beden terbiyesine bağlı olimpik bir stattır. Başta İzmir olmak üzere, iç Ege bölgesi amatör branşlardaki merkezi konumunda olup, ALsancak stadı, veya Bornova stadı gibi sadece hafta sonu müsabakalar için kullanılan bir stat değildir. orada amatör branşların antremanları, kampları, antremanları, toplantılar, seçmeler, yarışmalar düzenlenmekte ve bu sadece belli bir periyotta değil, tüm seneyi kapsayan bir programdır. Bu yüzden o stadın yıkılması demek, bir çok amatör branşın ana faaliyet merkezini yok etmek demektir. Zaten o yüzden 2 sene önce yıkım tartışması yapılmış, Atletizm federasyonu başta olmak üzere bir çok amatör branş federasyonu başkanları durumu ilgililere arz etmiş, çıkan kararda da stadın bakımını ve güçlendirme çalışması yapıp, kapasite düşürmesine karar vermiştir. Ayrıca İzmir'de yan sahaları sayesinde amatör futbolda fikstür daha sağlıklı akmaktadır. Düşün ki senin yıkmak istediğin statta 4-5 Kasım haftasında(yani bu haftasonu) 12 amatör, 1 profesyonel olmak üzere 13 futbol müsabakası oynanacakhttp://www.izmiraskf.com/program Sen o stadı yıkarsan, amatör sporlarla amatör futbol nerede oynar, antreman yapar?

araştırmadan, soruşturmadan birde üzerine belli siyasi kavramlar üzerinden Bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmek çok hoş olmuyor. Ama AKPlileri takım tutar gibi tutmakla suçlarken, CHP'yi de İzmir'de takım tutar gibi her kararına 'ee haklı'demek çok mantıklı değil.

Bu olayda AKP'li olmamama rağmen CHP'li büyükşehir ve Konak belediyesini hatalı gördüğüm için eleştiriyorum, zira burada olan esas durum, şehrin, modern, bir FUTBOL stadına sahip olmadığı noktasında bu durumu düzeltecek adımlar atmak yerine, yönetmelik, kanun, yasa vs. gibi kavramlara kendisini dolaması ve sorunu çözücü değil, sorun yaratıcı konumda olmasıdır.

Avrupa Şampiyonası aday şehri gösterilmedi İzmir. Haa bunun ardında siyasi çekişmeler olabilir. Ama adam dönüpte 'Yahu aday göstereyim göstermesine ama stadın mı var, yada şampiyonaya kadar bitecek bir projen mi var? nerede oynayacaksın maçlarını?' dese haklı çünkü İzmir'in sorunu STADI olmaması.

Burada olması gereken yaklaşım, sen stadı yaptır, ben otoparkı çözerim olmalı ve uzlaşı halinde İzmir'e bir stat kazandırılmalı.

Bunu yapmadığı gibi, yapmaya hevesli kulüplere de engel oluyor. Göztepe'nin stat projesine karşı çıktı, Karşıyaka'nın kine karşı çıktı.

Yahu Afyon ya Afyon. düne kadar ülke spor basınında adı duyulmaz, iddia programlarına bile alınmayan Afyon'a 15 bin kişilik stat yapıldı bu takım 3. ligdeydi. Takım şimdi 2. lige yükseldi, kulübün çehresi hedefi değişti.

Eskişehir, CHP belediyesinde. ama bak koordineli çalışınca çok güzel statlarda ortaya çıkabiliyormuş, TOKİ yaptı, Büyükerşen destekledi, ne güzel bir stat oldu.

Gaziantep, Sivas, Samsun, Antalya o biçim statları oldu. Hiç kimse takılmış mı imara, yönetmeliğe vs.

Bence İzmir olarak eğer 3. büyük şehir isek bize yakışır bir stadımız olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 1 Kasım 2017; 10:0:32 >

• Konuyu hortlatmak için değil, gelişme olduğu için yazıyorum

Güzelce tartıştık, konuştuk, kimisi ideolojik açıdan karşı çıktı, kimisi otopark yönetmeliğinden yaklaştı, kimisi ise arazi dar, oraya stat kaldırmaz, trafik dedi, vs.

İzmir'de 3 stat projesine belediye kendi karşı çıktı. Göztepe stadı, 7/24 durmadan çalışılarak yapılıyor. Hem de oaray stat yapılmaz diyenlerin 'vayy projeye bak dercesine' bir mimari ile

Karşıyaka stadına şu anda belediye ayak diremeye devam ediyor ama, Çevre ve Şehircilik bakanlığı desteğe hazır. Belediye vermezse ruhsatı bakanlık verecek. Hem de çizgisi, duruşu, ideolojisi, profili belli Karşıyaka spor kulübüne

veeee Gelelim bizim konumuz olan Alsancak stadına. Herkes hep yönetmelik, kanun, yasa, vs. den gitti. Ben AKP'li değilim, CHP'li de değilim, İzmirliyim ve bir futbol severim. dedim ki projede otoparkın araç sayısına katılıp, İzmir'i bir tesisten edeceğinize, o stadın çevresi otopark kaynıyor, anlaşma yapılır, etkinlik günlerinde o otoparklar o şekilde stada gelenlere tahsis edilir, sorun çözülür, bunun ardında siyasi çıkar, ideolojik çatışma, rant vs. aranmaz bu mantıktır, pratik hayat kurtarır

ve dün itibariyle;
    https://www.yeniasir.com.tr/spor/2018/01/12/karsiyaka-stadinda-sona-dogru

ALSANCAK'TA DA SORUN KALKTI

Yapımı süren Alsancak Stadı'na projede otopark olmaması nedeniyle Konak Belediyesi'nin ruhsat vermediğini hatırlatan Cüneyt Başak, "Gençlik ve Spor Bakanlığı, Alsancak Stadı'nın yanında arazisi bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi ile protokol yaptı. Üniversitenin bir bölümü sadece maç günlerinde otopark olarak kullanılacak. Problem çözüldü, ruhsat engeli kalmadı" açıklaması yaptı.

Yönetmilikler, kurallar, ideolojiler ayak bağı oluyordu, pratik zeka, karşılıklı hoşgörü ve özveri, fedekarlık sayesinde İzmir modern bir tesise kavuşuyor.

İzmir'e Hayırlı uğurlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 17 Ocak 2018; 17:41:37 >

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    Ben olsam eski projenin aynısına ruhsat vermezdim. Çünkü eski yıllarda yaptığın binayı yıkıp aynısını yapamıyorsun bu devirde. Elli tane yeni şart çıkıyor. Otopark olması lazımdı zaten.
  • Otopark yönetmeliğini okudum, hukukta kanun da nizam da bilirim.

Ancak kanunların ve fiziksel şartların elini kolunu bağladığı noktada insiyatif alıp, 'Buda bu şekilde olsun' 'böyle de idare edilir' diyeceğin noktalar olur, insiyatif alırsın ve uygularsın.

Kanun ve yönetmelik yüzünden Türkliye'nin 3. büyük şehrinde 12 yıllık süper lig hasretini gidermiş takım, Bu hasretin yolculuğunda TESİS SIKINTISI yüzünden maçlarını Manisa'da oynamak zorunda kaldı.

Şu anda maçlarını, dolu tribünlere oynuyor belki ama taraftarının fedakarlıklarıyla. Bornova stadı isim olarak aldatmasın, Stat Manisa'dan daha yakın İzmir'e.

İşte bunların hepsi kanun, yasa, yönetmelik, ruhsat, izin vs. gibi durumlardan kaynaklanıyor.

Ben AKP'nin ne yapmaya çalıştığını çok iyi biliyorum. Saatli bomba gibi projeler üretip, topu CHP'li belediyenin kucağına atıp, seçmeni ile partisini karşı karşıya bırakmaya çalışıyor.

Ama bak bu bu konu altında daha proje onaylanmadan, otopark tartışması yeni çıktığında söylemiştim, hem de haritadan görseller paylaşarak.

3 tane kitlesel taşıma aracının merkezinde kalan bir stada, güvenlik önlemlerinden ötürü de trafiği kapıtılacağı bilinciyle, otoparka gerek kalmadan, bu yönetmelik ayak bağı olmaktan çıkarılarak bu iş yapılır. Stadın çevresini çok iyi bilirim zira, lise eğitimim Nevvar Salih AOTML nde geçti.

TCDD otoparkı, lisenin otoparkı, biraz daha ileride Namık Kemal'in otoparkı, limanın karşısındaki Migros'un katlı otoparkı var.

Ulaşım için İzban, Alsancak vapur iskelesi, ve tramvay.

İşte hem otopark için alternatifin varken, hem de bu stat lokasyon olarak diğer şehirlerde ki statların bir çoğunda 1 tane bile toplu taşımaya entegre olamamış, ulaşımı çile dolu stat varken, bu 3 tanesinin merkezindeyken.

Hala daha otopark, yönetmelik, kanun vs. ile uğraşıp, şehre bir katma değer sağlanmasın mantığı ile karşı karşıya kalamadı CHP, onay verdi.

Ha ben burada CHP'ye oh olsun derken AKP'li olduğum için mi içimin yağları eriyor? Hayır.

AMa pratik zeka ve gerçekler doğrultusunda insan için var olan kurallar, hiç bir zaman için insana mani olmamalı, işte CHP bunu yapıyor.

Benim Göztepe'de, Alsancak'ta ve inşallah Karşıyaka'da o statların yükselmesi neden keyiflendiriyor biliyor musun?

Çünkü Bu stat işi sorun haline geldiğinde Aziz Kocaoğlu kalktı dedi ki, biz İzmir olarak kendi stadımızı yapabilecek kapasitedeyiz, hem maddi hemde diğer unsurları ile.

Yapın o zaman dedik, yer temin edin, proje gösterin, İzmir'in kulüplerinin stat çilesi bitsin.

Gitti projeyi Tahtalı Baraj havzasına yapacağım dedi iyi mi?

İşte o günden beri evet stat konusunda AKP'li ağzıyla konuşuyorum, sırf Kocaoğluna inat.

Çünkü o sadece stat yapmaya odaklanmış, İzmirli olarak bizler ise stat çilesini bitirin derken stat yapın yeter demedik.

Stat ulaşılabilir olarak kolay noktada olacak, modern bir stat olacak, kulübüyle, şehriyle, şehrinin değerleri ile iç içe olacak bir stat istedik.

2. olay ise Alsancak stadı yıkıldıktan sonra Aziz Kocaoğlu, o araziyi hiç edip elimizden alacaklar AVM yada kule dikecekler dedi. Tamam tekrar stat olacak kararı çıktıktan sonra da bu sefer de stadı yaptırmamak için yönetmelik, kanun yasa izin, tuhsat olaylarında ayak diredi.

Birde bu olayların ötesinde her şey İzmir için diyor, madem her şey İzmir için mesela Göztepe stadında TMOBB ile ayak direteceğine, Keçiören Belediyesinin yaptığı referandum gibi, projeleri oylasaydık? Bu stat buraya yapılmak isteniyor, ne diyorsunuz?

Kendi projesini onaylatsaydı? Tahtalıya stat yapıcam ne diyorsunuz diye.

AKP'yi eleştirip, AKP yöneticisinden farkı kalmayan, Ben yaptım oldu, olacak zihniyetiyle şehir yöneten adamın hiç suçu yok

ama onu eleştiriyorum diye ben AKP li ağzı ile konuşuyorum öyle mi?

Bence senin savunduğun adamın, Gökçek'ten, Topbaş'tan bir farkı yok. Onlar da ben yaptım zihniyetiyle yönetiyordu Aziz'de

haa pardon unuttum, farkı var tabi, Aziz Atatürkçü bir partinin mensubu ve diğerleri gibi çalmıyor, çırpmıyor.

İşte haa AKP'nin siyasi islam çomarının düşüncesi, Ha CHPlinin cumhuriyetçi, laik, dürüst mantığında olan ama çomardan farkı olmayan kesim. aynısınız.

Önemli olan otopark yönetmeliğine uymuyor diye hizmeti vermemek değil, gerekirse otopark yönetmeliğini değiştirmektir önemli olan.

• Kendi parselinde alan var mı? Yok.

O zaman? ne yapalım yeni alan açmak için üniversite arazisini mi tahsis edelim? Maliyet yükselsin

Alsancak stadının yıkılmadan önceki halinde ki otoparkın kapasitesi kaçtı? dahası maç günleri oraya araç girebiliyor mu?

Çok uzatıyorsun, bu durumu AKP - CHP olayına getiren sensin

Ben kendimle ilgili öz eleştiri yapsam en fazla kendime oportünist derim, çünkü dediğim gibi ben olaya siyasi açıdan bakmıyorum.

İzmir'in ilk stadyumu yıkıldı, şehirde stat sorunu var, acilen çözülmesi lazım.

Bu noktada hukuk, kavram, kanun, yönetmelikle uğraşacak vakit, bunu oldurucam diye kaynak harcayamam. Arazi aynı arazi.

Ama arazinin çevresi bana otoparka çok ihtiyaç duymayacağım bir avantaj sağlıyor zaten. Evet bu stadın yanında İzban olmasa, Vapur iskelesi olmasa, tramvay olmasa, stada ulaşım araçlarla olacak olsa sana hak verirrim.

Ama stadın mevkii ve konumu benim otopark kriterini, maksimumda değil, etkinlik sahibi tarafların optimum ihtiyaçlarını karşılayacak, etkinlik günlerinde de vatandaşın belediyenin ulaşım hizmetlerine yönlendirme yaparak ben kitlesel katılımın taşımasını gerçekleştirebilirim.

İşte bu durumda sen yönetmelik dersin, ama İzmir'de stadın olmaz, Pınarbaşında maç izletirsin vatandaşına KALDI Kİ Statlar sadece maç için değil, konser, miting, vs. etkinlikler içinde kullanılır, o yüzden tesis eksiği yaşarsın

Ben, ise bu bu gerekçelerle, otopark yönetmeliğini, şu şu alternatiflerle sunuarak esnetiyorum derim İzmir'in göbeğinde bir tesis kazandırırım.

Sen teammüller ben pratik zeka üzerinden gitmiş olurum.

Bunun ideoloji, siyaset, AKP, CHP ile alakası yok.

• İzmir'e 2 defa gidip geldim, öyle pek iyi bilmem yani. Ama sorun, otopark sorunu ise kesinlikle düzeltilmeden yapılmaması gerekiyor. Doğma büyüme Kadıköylüyüm, maç günü çilesinin ne demek olduğunu herhalde burada en iyi bilen benimdir diye düşünüyorum. Maç başlamadan önce rıhtımdan otobüs veya minibüs ile, minibüs yoluna çıkmaya kalkarsanız yanarsınız. 10 dakikalık minibüs yoluna çıkma macerası en az 45 dakika olur. Maç bitiminde özellikle Ziverbey'den geçemezsiniz, çıkan taraftarları almak için minibüsler oraya kamp kurmuştur çünkü. Bu arada bakın stadın çevresinden bahsetmedim. Bahsettiğim yerler stada yakın, ama mevki olarak terste kalan yerler olması gereken taraflar. Stadın çevresi, Bağdat Caddesi, Kızıltoprak, sahil yolu civarına işiniz düştüyse zaten yandınız! 10 adım ilerleyebilirseniz, şanslısınız demektir. Fenerbahçeliyim, Şükrü Saraçoğlu'nun ulaşım açısından ve konum olarak en güzel yerde olduğunu düşünürüm(evet İnönü'ye rağmen), ama aynı zamanda da Kadıköylüyüm ve maç günleri çekmediğim çile kalmadı. Üstelik bizim stadın altında oldukça büyük bir otopark olmasına rağmen, maç günleri o çile azalmıyor. Dolayısıyla adam gibi bir proje ile bunun çaresine bakılana kadar stat yapılmaması en iyisi olacaktır. Bu söylediğim her şehir ve takım için de geçerlidir.

Bizim stat da yenileceği zaman yıkılması gerekecek. Hatta birkaç sene önce de gündeme gelmişti; stat yıkılıp taşınacak ve başka bir yerde daha büyük olarak yapılacak diye konuşuluyordu. Böyle bir şeyin olması Fenerbahçeli ve Kadıköylü olarak beni haliyle çok üzer, hem de çok üzer. Fakat bir Kadıköylü olarak aynı zamanda da inanılmaz rahatlatır. Zaten halihazırda her gün eşek yükü gibi trafik çilesi çekiyoruz.

• Stas yapilmasin diyen yok. Ben bu stad ozelinde konuşmuyorum. Bu kafayı değiştirmeniz sart. Biraz paraya kiyip alta iki uc kat kapalı otopark yapilabilir. 2000 aractan asagisi kurtarmaz. Avrupa standartlarında yapacaksan 5000 arac olmali da 2000 idare etsin

• Kraven kullanıcısına yanıt
    ali222 A kullanıcısına yanıt
    Belediyeye inat çalışmalar devam ediyor. Ruhsat ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca verilecek.

https://www.yeniasir.com.tr/spor/2018/03/14/alsancak-stadi-hizla-yukseliyor-1521029701?paging=1

Belediyenin Bir başka ayak dirediği stat projesi olan Göztepe stadında da çalışmalar tam gaz ilerliyor.

https://twitter.com/GoztepeStad

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.