Şimdi Ara

Alonso meydan okudu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otomobil sporlarından Formula 1'de geçen yıl şampiyonluğa ulaşan Renault'un İspanyol pilotu Fernando Alonso, en yakın rakibi Alman Michael Schumacher'e meydan okudu.

Bu hafta sonu yapılacak Almanya Grand Prix'si öncesi yarışla ilgili değerlendirmelerde bulunan Formula 1'in en genç şampiyonu Alonso, Ferrari'nin Alman pilotu Schumacher'i kendi evinde durdurabileceğini söyledi. 2 hafta önce koşulan Fransa Grand Prix'sini ve daha önce de ABD Grand Prix'sini kazanarak sürücüler klasmanındaki rekabete yeniden ortak olan Schumacher'i kendi evinde geçebileceğini ifade eden Alonso, ''Kendimi çok iyi hissediyorum. Sezonun ilk yarısında çok iyiydik. Şimdi yapmamız gereken iyi performansa devam etmek ve işi tamamlamak'' dedi.

Sürücüler klasmanında en yakın rakibi Schumacher ile arasında sadece 17 puan kaldığının hatırlatılması üzerine İspanyol pilot, ''Schumacher'i sadece Hockenheim da değil, tüm yarışlarda yenmek önemli. Şunu biliyoruz ki sezonun bu yarışlarında her zaman Ferrarilerin önünde tamamlamak gerek. Fakat Almanya'da kazanmak sanırım sadece 10 puan anlamına gelmeyecek. Psikolojik olarak 10 puandan çok daha fazlasını elde edeceğiz'' diye konuştu.

Takım olarak çok iyi hazırlandıklarını anlatan Alonso, 2006 sezonuna nasıl başlamışlarsa aynı şekilde sezonu zaferle tamamlayacaklarını iddia etti.

Geçen yıl Almanya Grand Prix'sini kazanmayı başaran Alonso, gelecek yıldan itibaren Renault takımını bırakarak, Mercedes'in desteklediği McLaren takımına geçecek.

Hadi Hayırlısı Ama Schumi Yine 1.ci Olacak Bence Çünkü Çok Formda

• hadı bakalım
    umarım alonso mıchael ın onunde olur
    bırıncı elbette mclaren olsun kımı-pedro farketmez
    alonso cu degılım ben mclaren cıyım ama mıchael degılde alonso nun sampıyonlugunu ısterım
    umarım alonso yerınde kalır sumı de emeklı olmazda kımı mclaren de kalır
    gıderse cok buyuk kayıp aslında ama bız prost, senna gıbılerının arkasından bıle aglamadıysak yıne aglamayız
  • yav şu mclaren in tamamını mercedes satın alsa çok güzel olacak.böyle şasi ayrı motor ayrı olmuyor.mclaren in de motor yapma şansı olmadığına göre herşeyi mercedes e devretmesi iyi olur gibime geliyor.bak ferrari motor la şasi birlikt üretiyor.

tabi mclaren mercedes e katılsın ama takımın adınıda yine mclaren geçsin.ruhu kaybolmasın
  • Renaultta da motor Fransa da şasi İngilterede üretiliyor.Bence problemleri farklı.
  • konuyla ilgisi yok ama montoya ne alemde mclarenden ayrıldı mı?hangi takımda yarışıyo(tabii yarışıyorsa)

uzun zamandır takip edmiyorum da..
  • quote:

Orjinalden alıntı: RccP

konuyla ilgisi yok ama montoya ne alemde mclarenden ayrıldı mı?hangi takımda yarışıyo(tabii yarışıyorsa)

Ozan hocam selamlar.. montoya'dan kurtulduk çok şükür amerika'ya geri döndü, nascar'da yarışacak artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drexler22 -- 30 Temmuz 2006; 10:28:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadrazzam

yav şu mclaren in tamamını mercedes satın alsa çok güzel olacak.böyle şasi ayrı motor ayrı olmuyor.mclaren in de motor yapma şansı olmadığına göre herşeyi mercedes e devretmesi iyi olur gibime geliyor.bak ferrari motor la şasi birlikt üretiyor.

tabi mclaren mercedes e katılsın ama takımın adınıda yine mclaren geçsin.ruhu kaybolmasın

Diger otomobillerin adı da McLaren olsun hatta istersen. Herseyi Mercedes üretirse babasının hayrına o işmi tutmaz orda.
  • quote:

yav şu mclaren in tamamını mercedes satın alsa çok güzel olacak.böyle şasi ayrı motor ayrı olmuyor.mclaren in de motor yapma şansı olmadığına göre herşeyi mercedes e devretmesi iyi olur gibime geliyor.bak ferrari motor la şasi birlikt üretiyor.

benı kızdırmakmı ıstıyon
    ferrarı gıbı olsun ha o zaman mercedes sadece motor ve mali yonde mclaren e ortak olsun ama ıc ıslerıne karısmasın
    aynı ferrarı ornegı gıbı
  • alonzo yu hiç sevmiyorum yavv on para etmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: zahony

alonzo yu hiç sevmiyorum yavv on para etmez

hangi alonzo?? alonzo mourning mi?? renault'da yarışan, adı fernando olandan bahsediyorsan onun soyadı alonSo.. alonso'yu bende pek sevdiğimi söyleyemem ama hakkını da veririm.. şu anda kimi ve şumi ile birlikte en iyi 3 pilottan biridir.. dünya şampiyonu olmuş adam nasıl 10 para etmezmiş bi söyleyiver bakiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drexler22 -- 30 Temmuz 2006; 14:48:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: drexler22

quote:

Orjinalden alıntı: RccP

konuyla ilgisi yok ama montoya ne alemde mclarenden ayrıldı mı?hangi takımda yarışıyo(tabii yarışıyorsa)

Ozan hocam selamlar.. montoya'dan kurtulduk çok şükür amerika'ya geri döndü, nascar'da yarışacak artık

selam serhat..

montoya ile mclaren kan uyuşmazlıgı oldu sanırım..yoxa williams ta izledigim montoya çok iyiydi..nascar onun için daha iyi olur gibime geliyor..

bu pedro nasılki?yabancı gelmiyor ismi ama..neyse bu günkü yarışı izleyip görelim..

• quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166
    benı kızdırmakmı ıstıyon
    ferrarı gıbı olsun ha o zaman mercedes sadece motor ve mali yonde mclaren e ortak olsun ama ıc ıslerıne karısmasın
    aynı ferrarı ornegı gıbı

hehe dediğim günler yakındır mmx.
    ama dedik ya sizin gibileri kırmayalım diye mclaren adını takımın başına koyacağız
    kesinlikle şasiyi de mercedes üretmeli ya da motoru da mclaren üretmeli.ayrı ayrı olmuyor bu işler.ya tamamen mclare olacak ya da tamamen mercedes.ama mclaren adı öyle kolay kolay yok olmaz merak etme yani mercedes tamamını da satın alsa mclaren yine var olur ki ben de mclaren in hiç bir zaman yok olmasını istemem ve böyle bir şey de olmaz.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166
    benı kızdırmakmı ıstıyon
    aynı ferrarı ornegı gıbı

hehe dediğim günler yakındır mmx.
    ama dedik ya sizin gibileri kırmayalım diye mclaren adını takımın başına koyacağız
    kesinlikle şasiyi de mercedes üretmeli ya da motoru da mclaren üretmeli.ayrı ayrı olmuyor bu işler.ya tamamen mclare olacak ya da tamamen mercedes.ama mclaren adı öyle kolay kolay yok olmaz merak etme yani mercedes tamamını da satın alsa mclaren yine var olur ki ben de mclaren in hiç bir zaman yok olmasını istemem ve böyle bir şey de olmaz.

İkisinden birinin bile yok olması çok üzücü olur bence Mclaren kendi motorunu üretmeli , mercedes te başka bir arabaya motor üretmeli

• quote:

Orjinalden alıntı: MMXex
    İkisinden birinin bile yok olması çok üzücü olur bence Mclaren kendi motorunu üretmeli , mercedes te başka bir arabaya motor üretmeli

ya ben de öyle isterim ama mclaren in şu anda kendi kendine motor üretme gibi bir şansı yok.
    yalnız mercedes in başka bir takıma motor vermesini istemiyorum kendi takımını kurması gerekir mercedes-mercedes olarak.(ya tabi böyle ibr şey olsa bile ben kendi açımdan mclaren e saygı duyacağım)

üstelik mercedesin hayli hayli şasi üretme şansı var kaldı ki şu anda mercedes mclaren in üst düzey performans geliştirme bölümünde bir hayli yetkiye sahip.yani şu andaki şasiye,aracın şekline ve aero dinamisine az da olsa katkısı oldu.

• quote:

kesinlikle şasiyi de mercedes üretmeli ya da motoru da mclaren üretmeli.ayrı ayrı olmuyor bu işler.ya tamamen mclare olacak ya da tamamen mercedes.

Vaktiyle McLaren ve Honda işbirliği mükemmel işlemişti. Sanki McLaren ile Mercedes-Benz arasında bir uyuşmazlık varmış gibi.
  • alonso meydan okumuş ama yarışta 5 ten öteye gidemedi. alonso da ciddi bir performans düşüklügü var.sumi gene kazandı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taçsız_Kral

Hadi Hayırlısı Ama Schumi Yine 1.ci Olacak Bence Çünkü Çok Formda

Ben Dedim Zaten Meydan Okusa Ne Yazar Schumi Çok Formda Alır Diye Öylede Oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taçsız_Kral -- 30 Temmuz 2006; 22:37:30 >
  • ŞU michelinin yaptığına bak yaa. Bütün lastikleri kabarcık yapmış.Cozuttular iyice ha. Rekabet istiyoruz diyen adamlara bak yaa.Taş gibi arabamız var lastik değil sanki sabun kullanıyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: etusch

ŞU michelinin yaptığına bak yaa. Bütün lastikleri kabarcık yapmış.Cozuttular iyice ha. Rekabet istiyoruz diyen adamlara bak yaa.Taş gibi arabamız var lastik değil sanki sabun kullanıyoruz.

macaristan istisna bu tablo Turkiye gp'sindede sürer.Macaristan geçişe imkan vermediği için farklı bir sonuç ortaya çıkabilir.
    Michelin gerçekten cıvıttı.
    Almanya gp'de tüm Michelin kullanan takımlarda arka lastiklerde aşırı problemi oldu(en fazla Renault'ta)
    Renault jerezdeki testlerde de 1-2 ay öncesinin değerine bile yaklaşamadı.
  • Renault' un sorun yaşamasının tek nedeni Michelin değil. McLaren de Michelin kullanıyor ama Renault McLaren' in çok gerisinde kaldı bu yarışta. Renault' da bir sorun var ve geriliyorlar. Bakalım sezonun geriye kalan yarışlarında toparlanıp Ferrari (birisi 3. takım mı demişt?) ile tekrar rekabet edip ön sıralara çıkabilecek mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.