Şimdi Ara

Almanya'yla kıyaslamaktan bıkmadınız mı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
1.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: alprklt

Apple samsung devlet desteğiyle kurulmuş. Ben cevabımı aldım sizler olduktan sonra bir mozambikle karşılaştıracagız

sen önce okuduğunu anlamanı geliştir devlet eli var demek devlet kurdu demek değil olmayan aklında onu bunu kıyaslamaya kalkma boşa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapatıyoruz35 -- 27 Haziran 2017; 21:16:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprklt

Valla ben adanadayım etin kilosu 46 lira kuzu oda dana dahada ucuz kuşbaşı 52 lira. Evimde çok şükür ne etim eksik ne meyve sebzem pazara gidiyorum 30-40 lirayla bütün meyve sebze alıyorum kardeşim evde 5 kişiyiz hadi 1i 10 yaşında 4 say sen. Market masrafınız aylık en fazla 300 lira onu da say olur sana 460-500 tl daha da bişey kalmadı sanırım 500 tl ile insan üstü yaşıyorum ayrıca pazarda taze marketlerde bulamayacagın ev yapımı peynir 12 tl daha geçen hafta aldım senin ora pahalıysa bilemem adanada yaşıyorum bura böyle ha pahalı mı evet ona tamam da 1000 lira üstelik 1 kişi lüksdür ben öğretmenim beslendiklerim bu şekilde ha sen doktorsundue ne bilim zenginsindir çevren öyledir 1000tl verirsin orası ayrı adanada kebap 18 tl nusrette 150tl

Mesajına geç cevap veriyorum ama neyse. 5 kişilik aile 500'e geçiniyor demek bak bu çok ilginç işte.Kırmızı eti de meyveyi de sebze de eksik olmuyor demişsin. Sadece peynir, ekmek ve çay üzerinden hesaplasan dahi 400-500 çıkıyor hesap. fiyatlar pahalı değil resmen SOYULUYORUZ. Her alanda hemde. Daha geçen amazon'dan elektronik alet aldım 35 dolara bunun tam 25 doları vergiydi. %70-80 vergi... Bu vergiyi verirken vergi veriyor değil de resmen bir eşkiya tarafından soyulmuş gibi hissettim kendimi ki her alanda böyle hissediyorum özellikle de markette. Fazla uzatmayacağım.
    Bu fiyatların sorumlusu devlettir. Hatırlıyorum birkaç ay önce bakanın biri, et fiyatları ile ilgili çok pahalı olduğunu, aracılar yüzünden bu fiyatların bu kadar arttığını ve bundan üzüntü duyduğunu söylemişti. Sanki normal vatandaş... Bırak üzüntüyü vatandaş olarak biz duyalım, icraati sen yap da düşür o fiyatları aracılara engel ol madem. Onun için seçiyor millet seni...

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Fiyatların pahalı olduğunu ben söyledim zaten onda herkes hemfikir ama sen abartıyorsun hergün 1 kg et mi yiyeceksin yemeklerin içine koyuyoruz 200gr et yetiyor. Pazar parası 30 lira haftalık kiraz yaz elması nektar kayısı erik karpuz kavun dahil. Nasıl hesapladıgın ne kadae yedigine baglı. Market masrafım 300ü geçmez sana 1 çay ne kadar gidiyor? Sen aldıgın bulguru pirinci napıyorsun çöplere mi döküyorsun 1000 lira ne demek ya. Teknolojik ürünler ve fiyatlar gerçekten pahalı hemfikiriz ama 500 liraya 1 kişi orta düzeyin üstünde yeme içme yaşar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.